Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyit érnek az emberi jogok...

Mennyit érnek az emberi jogok terroristákkal szemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma megnéztem az Abu Ghraib fiai című filmet, ami valós eseményeken alapszik.


Az Abu Ghraib egy amerikaiak által működtetett börtön volt az iraki háborúban. Benne több ezer politikai -és hadifoglyot kínoztak, sokszor halálra. Google-on vannak képek ahol katonák hullákkal pózolnak, vigyorognak. Az eset azt hiszem 2006 körül láthatott napvilágot, elvileg hatalmas botrány is volt belőle, bár annak idején 5 éves voltam, szóval magam nem hallottam erről. Utólag kiderült, hogy a foglyok kb 70%-a ártatlan volt, rosszkor voltak rossz helyen amikor elfogták őket, vagy egy terrorista rokonai voltak például.

Tizenvalahány amerikait ítéltek el az üggyel kapcsolatban (akik a katonai rendőrség tagjai voltak).


Mindesetre az említett film ezeket az eseményeket dolgozza fel. Néztem youtube-on egy videót is a filmről, egy fajta kiértékelést (review-t). Az általános vélemény a kommentszekcióban (figyelembe véve a valós eseményeket is), hogy ez megbocsájtatatlan bűn volt, amerikának bűnhődie kellene és még a terroristák sem érdemelnek ilyesféle bánásmódot, hanem egy jogszerű büntetőeljárást.


Én arra jutottam, akármilyen brutálisan is bántak az elítéltekkel, hogy aki valóban bűnös volt, azt nem tudom sajnálni, sőt szerintem meg is érdemelték. Őszintén szólva az ISIS, Al Quaeda és hasonló terroristák teljesen megérdemlik, hogy addig kínozzák őket, amig el nem rothadnak.

Én nagyon csalódott voltam az általános vélekedésben, hogy az USA szégyene ez az incidens (a terroristák megkínzása is, az emberi jogok teljes semmibenézése).

Sőt még olyat is olvastam pár arab kommentelőtől, akik az egész iszlamista-terrorista jelenséget az USA-ra kenik, és ez csak egy fajta fegyveres ellenállás. Számomra ez teljes agyrém volt.


Az nem is kérdés, hogy az ártatlanok nem érdemlik meg, és az valóban tragikus, hogy őket is megkínozták, de aki bűnös, az szerintem megérdemli.


Csak én vagyok ezzel így, esetleg velem lehet a baj, vagy van aki egyetért velem, hogy a terroristák a lehető legrosszabbat érdemlik.

Esetleg van köztetek valaki, aki erről az eseményről hallott anno aktuálisan (2006 körül) és tudna mesélni? Illetve nektek mi a véleményetek az ügyről?



#film #terrorizmus #Abu Ghraib
júl. 24. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Szóval szerinted jogos, hogy pl ahol laksz, van EGY gyilkos, erre az ott élö 500-1000 embert begyüjtik, kínozzák, megölik, mert az az egy is köztük volt és meghalt?!?!?!


Másrészt aki embereket kínoz, az semmivel sem különb, mint egy pszichopata vagy egy terrorista!

júl. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Egy dolgot válaszolj meg: mivel rosszabbak a terroristák azoknál, akik ezt a helyet létrehozták, fenntartották?
júl. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1) lehet én fogalmaztam rosszul, vagy te értetted félre, de a te példád alapján arra gondoltam, hogy azt az 1 gyilkost alaposan meg kell büntetni. Maga a börtön működésével nem értek egyet, hisz rengeteg ártatlan ember halt meg ott. A mondandóm lényege az volt, hogy szerintem terroristák nem érdemelnek bármi nemű emberi bánásmódot és nem ítélem el az ellenük elkövetett “embertelen” tetteket/kínzásokat.


2) valószínűleg semmivel, ebben igazad van. Ahogyan az előző válaszolónak is írtam, maga a börtön mint egész szerintem tragikus, mert kb. válogatás nélkül kínoztak meg civileket és bűnözőket.

júl. 24. 22:06
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szóval ha a fenntartók ugyan olyan rosszak mint a terroristák, akkor az ő kínzásukat sem ítéled el ugye?

Bár ezt pont a terroristák szokták csinálni :D

júl. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!