Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Rasszista lennék?

Rasszista lennék?

Figyelt kérdés

Ma volt egy beszélgetésem a bevándorlókról Európában és lelettem rasszistázva.



A vita az volt, hogy például Németországba bevándorol mondjuk egy vietnámi, akkor ő német lesz-e?


Akik ellenem vitáztak ők azt mondták, hogy az lesz, mert fizet adót, meg hozzátesz a társadalomhoz.


Az én állás pontom szerint német nem lesz, mert vietnámi vér van benne és vietnám felmenői vannak tehát nem német, hanem vietnámi.


Ezzel le lettem rasszistázva, meg fajgyűlőlőzve. Jogosan? Mert én semmi olyat nem mondtam, és kicsit azért felbőszített. (Ezért is vagyok itt) Szóval szeretném a ti véleményeteket is meghallgatni.


tegnapelőtt 02:54
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Nem német, legfeljebb németországi lakos, vagy német állampolgár.

De nem német származású.

A tényközlés nem rasszizmus.


Akkor lenne az, ha azt állítanád, hogy aki nem német származású állampolgár, az másodrendű.

Ne hagyd magad terrorizálni.

tegnapelőtt 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Túlzás volt téged lerasszistázni, a rasszizmus nem itt kezdődik.


Első körben definiálnotok kellett volna, hogy mi számít annak, hogy "németté válik" valaki. Én mindenképp kikötném azt, hogy az adott ember németnek is érezze magát, mert ha saját magáról nem németként vélekedik, akkor nincs is miről beszélnünk. Ahhoz pedig, hogy egy ember németként gondoljon magára, több dolgot is meg kell tanulnia (mint például a nyelvet egy bizonyos szintre, valamint a német kultúrát is gyakorolnia kell). Önmagában az, hogy Németországban fizet adót, szerintem lényegtelen, mert ezek alapján a magyar vendégmunkások is mind németnek számítanak.


Persze van ellenpélda is történelemben; például ott van Liszt Ferenc, akinek ugyan voltak magyar gyökerei, a magyar nyelvet viszont nem beszélte, viszont ő magyarnak tartotta magát. Felvetődik a kérdés, hogy akkor ő most magyarnak számít-e vagy sem.


Én egyébként azt gondolom, hogy ha egy ember tud egy nemzetbe asszimilálódni, akkor joggal nevezheti magát a nemzet tagjának.

tegnapelőtt 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1#-es vagyok

Teszem hozzá, akik ezért a tényközlésért lerasszistáznak, pontosan ők a rasszisták.

Ugyanis azon az alapon támadnak, hogy feltételezik, te a magyarországi viszonyokról is ezt gondolod.


De bármely ország viszonyában érvényes.


Ugyanis maguk a Magyarországon élő szerbek, horvátok, svábok, örmények, románok , ukránok, szlovákok, cigányok, zsidók, stb. saját magukat is megkülönböztetik származásilag.


Származási alapon önkormányzataik is vannak.


Kulturális és oktatási intézményeik is.


Sőt, bizonyos területeken megtelepedett népekről közigazgatási területet neveztek el: Jászság, Kunság, stb.


Aki ezért lerasszistáz, az műveletlen, demagóg hülye.


Ne vitatkozz műveletlen alakokkal.

tegnapelőtt 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1#-es vagyok

A németekről pedig, történelmi távlatokban ugyanúgy beszélünk pl. szászokról, mely Németország legnagyobb etnikai (!!!) csoportja.


Aztán a hivatalos adatok Németországról

“ hovatartozás

Etnikai megoszlás: német 87,2 %, török 1,8 %, lengyel 1,1 %, szír 0,9 %, román 0,75 %, olasz 0,7 %, horvát 0,55 %, 0,4 % görög, 0,4 % bolgár, afgán 0,3 % és 5,9 % egyéb (köztük pl. magyar is) (2019-es becslés). Az adatok az állampolgárságot mutatják, nem a nemzetiséget.”


[link]


Hajtsd el akikkel vitáztál, a fenébe.

tegnapelőtt 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%

Milyen az a vietnámi vér?

Én ezekről a vércsoportokról tudok: A, B, AB, 0.

tegnapelőtt 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, gondoltam hogy nem vagyok én rasszista.


2# Liszt Ferenc magyar volt mert voltak magyarok felmenői. Ez pontosan ugyan olyan, mint mondjuk egy japánnál. Ha egy japán ember ideköltözik pl Magyarországra, akkor ő nem lesz magyar (japán marad) mivel japán felmenői, japán "vére" van. Számomra ő csak egy Magyarországi lakos lesz, de nem lesz magyar. Szerintem ezzel a felfogással nincs baj, ugyan is számomra ő nem lesz kevesebb. De ha pl születne gyereke egy magyar nőtöl, ott megint más a dolog, mert ott 50 50. Ő már jogosan vallhatja magát magyarnak, hiszen 50% magyar (és nagy valószínűsítéssel magyarnak fogja magát titulálni mert Magyarországon lakik/született). De ha neadj isten, a japán ember itt Magyarországon talál magának egy japán élettársat, és vele lesz gyereke, akkor a gyerek nem magyar hanem japán lesz. Magyarországi japán.


5# Genetikára gondoltam.

tegnapelőtt 05:28
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

Egy kicsit igen. Ez a vérség-genetika igazából a törzsi gondolkodás sajátja. Már a középkorban is (amikor nemzetfogalom még nem volt, legfeljebb az előképe), létezett a honosítás intézménye, a nemzetek xix. Századi létrejöttével pedig ezt a vérségi dolgot mindenki elengedte. Épp azért volt hatékony szervezőelv a nemzet, mert valami kevésbé egzakt, kevésbé profán dologra utal.


Ha egy friss bevándorlóra azt mondod, nem az adott nemzet tagja, vszeg igazad van, de egy állampolgártól ezt elvitatni már durva. Ő már teljesített mindent, amit az adott közösség elvàrt ezzel kapcsolatban (idő, nyelvtudás, vizsga, stb) szóval mit akarunk még?


A xv. századra már a magyar nemesi családok többsége is idegen eredetű…

tegnapelőtt 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!