Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy Magyaror...

Mi az oka annak, hogy Magyarországon kimondottan jó a közbiztonság? A kormány?

Figyelt kérdés
jún. 30. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Hol laksz kérdező?
jún. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Budapesten.
jún. 30. 12:26
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Mindenre hétre jut egy olyan eset ahol idős embereket bántalmaznak vagy meggyilkolnak otthonukban kevéske vagyonukért a tudjuk kik.A lopások nagy részét az emberek már be sem jelentik mert a rendőrség nem foglalkozik a kis értékű lopásokkal.Sándor bácsi vagy nagyon naiv vagy nem foglalkozik a tényekkel.
jún. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 felkelhetetle ***** válasza:
26%
Szerintem is jó a közbíztonság más (akár nyugati) országokhoz képest, szerintem a kormány a biztonsági szükségletetet kielégítését (Maslow-piramis) magas prioritásban kezeli, hiszen ha az emberek nem éreznék magukat biztonságban, az jelentősen veszélyeztetné a hatalmukat, na meg így a rendszerellenes szervezkedéseket is a felügyeletük alatt tudják tartani.
jún. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

3.


Forrás?

jún. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
XXII. századi szinten maszatolnak!
jún. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó? Hát én nem ezt tapasztalom.
jún. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy ezen az oldalon csak savas lehet Magyarországot, hogy milyen ótvar itt minden, meg világutolsó a focitól kezdve a GDP-ig, de nem, ebben tényleg jól szereplünk világviszonylatban.


[link]

[link]


A Global Peace Index alapján Magyarország a 14. legbékésebb ország. Ebben benne van gyilkosság, terrorizmus, elítéltek száma, még a szomszédokkal való viszony vagy az atomarzenál is. Azért ebből látszik, hogy sok adat van, és nem mind járul hozzá KÖZVETLENÜL ahhoz, hogy te mennyire érzed fenyegetve magadat az utcán, de ugye a terroristák valamiért (vajon miért) katonai és gazdasági nagyhatalmakban robbantgatnak Horvátország, Bhután, Malajzia vagy Magyarország helyett, és egy támadásban könnyen meghalhatnak annyian, mint máskor egy hónapban.

A nyugati nagyvárosokban, ahol évente annyi turista fordul meg, mint Magyarországon pedig hatványozottan több a zsebtolvajlás, kis értékű lopás, ami ellen ugyan úgy tehetetlen mind a rendőrség, mind az áldozat, tehát a bejelentetlen bűncselekmények száma mindenhol hasonló arányú (ez mondjuk lehet ugyan annyira valós és alátámasztott érv, mint a hármas versenyzőé, de egyikünk sem kriminológus).

júl. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!