2040-ig gázkazánok betiltása a háztartásokban?
Bár gázkazánunk van de annyira nem érdekel, majd akkor másféle fűtés lesz.
Ugye tudod hogy az újonnan épülő lakásokra igaz ez, a te régi kazánod nem fogja senki se kiszereltetni.
Akkor megyünk át a hídon mikor odaérünk.
Nekem is viszonylag Új pár éves gázkazánom van,de ennek ellenére egyáltalán nem aggódok emiatt.
Itthon a háztartások nagy része gázkazános, kizárt hogy addigra át lehessen állni a gázról.
Majd kapunk valamilyen hosszabbítást úgy is.
Sehol sem írja, hogy új építésűekre vonatkozik csak. Itt egy példa:
Nekem 5 éve nincs már gázkazánom, nagyon elavultnak tartom a gázfűtést, részemről örülnék neki, ha ez megtörténne. Nyilván akinek szükséges, állami segítséggel.
Nem tiltják be a gázkazánokat, csak azoknak a forgalmazását. Újat nem fogsz tudni venni.
Ha átmegy a javaslat és valaki hosszú távon szeretne gázzal fűteni, a '30-as években érdemes lesz majd venni egy-két tartalékkészüléket, pótalkatrészeket hozzá.
Szerintem még finomodhat a javaslat. Sok olyan lakás van, ahova nem lehet hőszivattyút telepíteni, sem pelletkazánt.
Előbb valószínűleg az új lakások esetében fogják betiltani a gázfűtést. Gyakorlatilag más most is ez a helyzet, nagyon ritka, hogy új házba, társasházba gázkazán kerül, mivel nehéz vele teljesíteni az energetikai követelményeket, megújuló részarányt. 80-90%-ban már a hőszivattyú megy, ami viszont jóval drágább készülék. Előnye, hogy azzal nyáron komfortosan hűteni is lehet, ami az éghajlatváltozás, komfort elvárás növekedése miatt Magyarországon is egyre inkább igény.
Ami viszont a gázfüggőség csökkentését, CO2 kibocsátás csökkentést illeti, ebből a szempontból viszonylag kevés előnyt hoz az intézkedés (hatékony hőszivattyúkkal mondjuk 25% CO2 kibocsátás csökkentés egy kondenzációs gázkazánhoz képest). Politikailag szerintem hibás koncepció. Télen kevesebbet süt a nap, fúj a szél, így a hőszivattyúk működtetését gázerőművekben megtermelt áram fogja biztosítani jellemzően, ezek fogják fedezni a többletigényt. A hőszivattyúk (+elektromos autók) terjedése miatt hálózatfejlesztésekre, erőműépítésekre is szükség lesz. Drága hőszivattyú, drága villanyhálózat-bővítés, drága erőműépítés - ezt majd meg kell fizetni valakinek (vagy a fogyasztóknak vagy az adófizetőknek).
Szerintem Európa, Magyarország anyagi erőforrásait nem erre kellene fordítani, hatékonyabban lehetne más területeken a befektetett tőkével társadalmilag, környezetileg hasznosabb, jobb eredményeket elérni.
"Milliókba fájhat a magyaroknak, ha az EU betiltja a gázkazánokat"
Mintha egy gázkazán aprópénzbe kerülne....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!