Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tegyük fel gyorsan fel akarok...

Tegyük fel gyorsan fel akarok mondani, de a cég ragaszkodik a felmondási időhöz. Erre bemegyek részegen dolgozni. Érhet valami retorzió azon kívül, hogy kirúgnak, amit amúgy is akartam?

Figyelt kérdés
Hozzátenném, nem vagyok a cégnél nélkülözhetetlen, cégen belül is van, aki helyettesíteni tud.

2023. szept. 12. 10:00
 1/6 A kérdező kommentje:
#1: Berúgni kellemesebb, meg aztán annak a híre nagyon gyorsan eljutna az új munkahelyre, lehet, hogy már a kapun se engednének be egy ilyen embert. Nem akarnának ők is úgy járni...
2023. szept. 12. 10:28
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha valami hasonló botrányos dolgot csinálsz, az nagy eséllyel eljut az új munkahelyedre, és onnan meg azért fognak elbúcsúzni tőled. Szinte mindenhol próbaidőt kötnek ki, ez több hónap, az alatt simán eljuthat jó híred oda.

Egyedül akkor nem kell tartanod ettől, ha nem szakmában és nem azon a településen maradsz, mondjuk tanárként felmondasz és egy másik városban gyári munkásnak állsz.

2023. szept. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#3: Nem az a része érdekel, azzal nem lenne gond, hanem amit kérdeztem.
2023. szept. 12. 11:02
 4/6 Alex Fly ***** válasza:
Rendkívüli felmondás a munkáltató részéről... Kapsz egy fegyelmit és viszlát. Aztán ha majd új munkahelyet keresel, akkor ez minden egyes dokumentumodon ott fog virítani.
2023. szept. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4: Szóval csak rendkívüli felmondás és fegyelmi? Az nem érdekel, volt már olyanom (egyébként két hónap múlva hívtak volna vissza), senkit nem érdekelt a következő munkahelyeken, rá se kérdeztek, hogy mi volt, azt se tudom tudták-e.
2023. szept. 12. 12:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Kifizettethetik veled a maradék hónapokat a kirugás mellett. Ha 3 hónap a felmondási idő akkor annyit. Azért, mert ezzel kárt okozol a vállalatban.
2023. szept. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!