Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A magyaroknak miért fáj...

A magyaroknak miért fáj trianon és miért nem fáj a holokauszt?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 26. 08:27
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
64%

Azért a szócikk úgy kezdõdik, hogy "Ez a szócikk szaklektorálásra, tartalmi javításokra szorul.

Ehhez a szócikkhez további forrásmegjelölések, lábjegyzetek szükségesek az ellenőrizhetőség érdekében."

Amúgy zsidó nagyapámtól naponta hallottam valmi miatt, hogy "jaj, Trianon", "bezzeg, ha nem lett volna Trianon", stb.

Természetesen kb ugyanolyan sûrûséggel emlegette a meggyilkolt, vagy túlélõként haza se jött, hanem Ausztráliába, Délamerikába ment rokonokat

2023. máj. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
3%

Trianon létezet!

A holokauszt?

2023. júl. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
95%

#52


Szintén létezett.

A tagadása amúgy bűncselekmény.

2023. júl. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
76%

#53 Igazad van.

Azt nem értem mitől bűncselekmény a tagadása (tudom, ez van a törvényben) mert hülyének lenni nem bűncselekmény más esetekben. A holokauszt tagadása sem más, mint hinni a lapos Földben vagy szajkózni, hogy az illegális migráció nem is létezik, netán, hogy sose volt szó kötelező kvótáról - és lehetne még sorolni - aki hülye az szabadon beszélhet hülyeséget. Ez mitől lenne más?

2023. júl. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
95%

54. Mert súlyosan kegyeletsértő.

Egyébként igazad lenne, de szerintem akkor alakulhat ki majd ez a hozzáállás, ha elég idő eltelt és már a legfiatalabb holokauszt-túlélők és az ő elsőági leszármazottaik sem élnek már. Addig a holokauszt-tagadás eleven sebbe mar.

2023. júl. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
53%

#54


Attól bűncselekmény, hogy a Büntető Törvénykönyv (BTK) annak határozza meg.

2023. júl. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 Odüsszeusz92 ***** válasza:
Léteznek olyan magyarok is, akiknek mindkettő fáj, pl. én. Persze vannak olyanok is akik sérelmezik, hogy minket kiáltanak ki bizonyos körökben főbűnösnek a holokausztért és sokak szerint túl sok szó van a holokausztról, trianonról meg sokkal kevesebb még Magyarországon is. Utóbbi nem tudom, hogy igaz e, de előbbit én is sérelmezem, mert jó néhány európai országból sokkal több zsidót hurcoltak el, mint Magyarországról, mégsem szokták annyit a holokausztban betöltött szerepüket feszegetni pl. Ausztria, Románia, Szlovákia.
2023. szept. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!