Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Találkoztatok már ukrán...

Találkoztatok már ukrán menekültekkel? Dolgoztok esetleg együtt velük? Mi a vélemény?

Figyelt kérdés
Én még egyet sem láttam
2023. márc. 30. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Menekült és nem menekült (olyan, aki a háború előtt jött át) ukrán ismerősöm is van. A városban sétálva is gyakran hallok ukrán beszédet.


Túl sok mindent nem tudok róluk mondani, alapvetően olyanok, mint mi, nekem csak egy problémám van velük, hogy isznak. És nem csak a férfiak, hanem a nők is. Arányaiban nézve, lakosságszámhoz viszonyítva sokkal több alkoholista ukrán van, mint magyar.

2023. márc. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Dzsonszi ***** válasza:
100%
Én Budapesten Kőbánya fele már a háború előtt is rengetegszer hallottam oroszokat, ukránokat beszélni, a kínai után messze a legelterjedtebb idegen nyelv volt amit én ott hallottam. Kiváncsi vagyok valaki tudja e miért van ott annyi vagy csak én futok beléjük mindig éppen.
2023. márc. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2 ukrán menekült dolgozott itt nálunk, az egyik nagyon jó munkaerő volt, de kevesellte a fizetést, és el is ment tőlünk, másik pedig olyan rosszul dolgozott, hogy kitették a szűrét.

Egyébként dolgozik itt több ukrán is, de ők nem menekültek, már évek óta itt vannak, mindegyikkel együtt tudunk dolgozni, és a tudásukkal sincs baj. Viszont elég lusták, de ilyenek ugyan úgy vannak köztünk magyarok között is.

2023. márc. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
A konditerembe, ahová járok rendszeresen jár vagy 7-8 ukrán menekült. Mindegyik max 20 éves gyerek, leszámítva egy idősebb nőt, de őt csak egyszer láttam. A fiúk közül egyik sem beszél angolul kb. semennyire. Kinézetre olyanok, mint akármelyik magyar, nem rongyosak, vagy alultápláltak.
2023. márc. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekem óvodájában van egy ovistársa. Kicsit problémásabb gyerek. Nehéz eldönteni, hogy ez mitől van:

- eleve ilyen;

- a háborús körülmények, az áttelepülés megzavarta, mint minden nagyobb változás egy kisgyereket;

- a nyelvi nehézségek, hogy senki nem beszéli az ő nyelvét és ő sem beszéli senkiét, ez frusztrálja.

Vagy a fentiek közül több is fennáll és kombinált módon okozták a viselkedési problémákat.


Most már nem beszél róla a kislányom, vagyis talán már javult a helyzet.

2023. márc. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!