Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A második világháborúban...

A második világháborúban valóban ledőlt a Reichstag egy pillére vagy ezt csak a játékkészítők találták ki?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a Call Of Dutira. Azért a politikába írom mert nem a játékról akarok beszélni, hanem hogy a valóságban mi történt.
2010. okt. 7. 00:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
mivel leégett gondolom igen
2010. okt. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A kő nem ég bakker. És az nem a második hábiban volt tudtommal.
2010. okt. 7. 01:10
 3/14 anonim ***** válasza:

[link]


"...A Reichstag felgyújtása


A Reichstagot egy Marinus van der Lubbe nevű holland férfi gyújtotta fel, aki kommunistának vallotta magát, 1933. február 27-én. A férfi láthatólag zavart volt, amikor rátaláltak, és meztelenül mozgott a Reichstagban.


A tűz iszonyúan gyorsan terjedt szét az ülésteremben, magas lángcsóvát hagyva. A tüzet megfékezni lehetetlen volt, a gyönyörű épület teljesen kiégett. A felelősséget nagyon hamar a kommunistákra vetítették, kizárva őket a későbbi választásokból. A tűzvészt kihasználva Hitler lesújtott a kommunistákra, és elérte, hogy parlament nélkül kormányozhasson.


A mandátumaikat megsemmisítette, a párt tagjait koncentrációs táborokba vitette. Ezt követően megszavaztatta a felhatalmazási törvényt. A hadsereget nem az alkotmányra, hanem saját személyére eskette fel. Megsemmisítette a demokráciát, diktatúrát vezetett be. Valójában sokakban már akkor felvetődött, hogy a tűzvész kizárólag az NSDAP érdekét szolgálta.


A Georgi Dimitrov és más Berlinben élő kommunisták ellen indított perben Dimitrov és társai bűnösségét még a korai Hitler-korszak bírósága sem állapította meg..."

2010. okt. 7. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Előttem megválaszolták a kérdést. Csupán arra reagálnék,hogy " a kő nem ég" Nem láttál még,legalább képeken teljesen leégett házakat? Egy ház nem csk kövekből áll,főleg nem abban az időben. Égnek a bútorok,ablakok,ajtók,fapadló stb.és vele együtt ég a fal is. Ha megnézel egy képet a kiégett Reichstagról,akkor láthatod is.
2010. okt. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jó. És ledőlt egy pillére a II. világháborúban, vagy ezt csak a játék készítői találták ki?
2010. okt. 7. 08:55
 6/14 anonim ***** válasza:

Mi a f*szért érdekel? nem csak kőből állt te kis kocka!

Látszik inkább gépezel tanulás helyett!

2010. okt. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 szusand válasza:
Neked mi bajod he ? Na szerinted ha eldőlt,akkor nem azért mert a szovjetek szétlőtték volna hanem 1933 januárjában leégett !!! Na ennyi :DDDDDD
2010. okt. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Most vagy én vagyok hülye, vagy mindenki, aki 1933-ról ír, vagy pedig a kérdés rossz.

Második világháború tart 1939-1945-ig.

Reichstagot leégették, de nagyon nem a második világháborúban, akkor viszont a szovjetek lerobbantották Berlin elfoglalásakor a horogkeresztes sast a Reichstag tetejéről.

Szóval innentől kezdve én nem tudom miről beszélünk...

2010. okt. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A pillérről. Mert itt már összehordtak minden ökörséget a leégéséről meg az építészetről, de még senki sem tudta megmondani ledőlt e az a pillér.
2010. okt. 17. 09:12
 10/14 A kérdező kommentje:

"Mi a f*szért érdekel? nem csak kőből állt te kis kocka!

Látszik inkább gépezel tanulás helyett!"


A pillér? Netán fa pillér volt nikecell berakással? Vuvu te tényleg ennyire ügyefogyott vagy, vagy csak teteted magad?

2010. okt. 17. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!