Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kik harcoltak a 2. világháború...

Kik harcoltak a 2. világháborúban? Ki kinek az oldalán állt?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom megérteni...a magyarok a szovjetekkel voltak? Mert a könyvemből nem derül ki számomra érthetően..egyszer velük voltak egyszer nem? Vagy hogy van ez? (1944től érdekelne...amikor a németek megyszállták Magyarországot!)
2011. jan. 16. 21:30
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%

[link]


a google-val többre mész, mint itt egy kérdéssel....

2011. jan. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%

[link]

Szerintem itt mindent megtalálsz. :)

2011. jan. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nem, a szovjetek az ellenség voltak. ez miért számtech kategóriába került, valami játékban láttad? :)
2011. jan. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
ezeket már mind megnéztem..egyik sem ad választ a kérdéseimre..azért köszi:)
2011. jan. 16. 21:40
 5/11 A kérdező kommentje:
véletlen
2011. jan. 16. 21:41
 6/11 anonim ***** válasza:
13%

44-re eldurvultak a dolgok, és a magyarok rájöttek, hogy mégse olyan jó a németek oldalán harcolni, na meg arra is, hogy győztesként nem kerülhetnek ki mellettük. 44-ben volt egy sikeres kiugrási kísérlete a románoknak, nekünk már jóval kevésbé volt az, emiatt szálltak meg minket a németek. Onnantól kezdve a szovjetek nem ellenségek voltak, hanem a kisebbik rossz. Igaz, hogy a nagyok már 43-ban eldöntötték, hogy atlanti partraszállás lesz és nem balkáni, csak ezt elfelejtették velünk közölni, ennek a reményében próbáltunk kitörni. Aztán ennek a reményében viseltük a német megszállást remélve, hogy amerikai felszabadító csapatok jönnek. Jöttek helyettük a szovjetek. A németeknél akkor ők is jobbak voltak. Aztán jött a hidegháború, és mi megint a kevésbé előnyös oldalra kerültünk (szó szerint, hiszen itt húzódott a vasfüggöny, csak nem a határ nekünk jó oldalán), csak épp már nem a saját akaratunkból.

konyhanyelven és nagy vonalakban ennyi lenne, évszámok terén a könyv okosabb, én csak hasból meg homályos emlékeimből belőttem őket...

2011. jan. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:)
2011. jan. 16. 21:44
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

A 21:42-eshez hozzátenném, hogy Magyarország az utolsó pillanatig a németek mellett állt. Mi voltunk Hitler "utolsó csatlósa". Bármennyire fáj, ez igaz. Bár a kommunista propaganda annyiban torzít, hogy azért voltunk mi az "utolsó csatlós", mert a németek megszálltak minket és nem volt olyan erős és jól szervezett partizánmozgalom itt, mint mondjuk Jugoszláviában. (A természeti adottságok sem voltak meg hozzá.)

Szóval sosem álltunk a szovjetek oldalán. Volt kiugrási kísérlet, voltak tárgyalások, voltak előzetes megállapodások, de a tény az, hogy egészen addig a németek oldalán álltunk és az ő oldalukon harcoltunk, amíg az ország utolsó négyzetcentiméterét is el nem foglalták a szovjetek.


Mellesleg az alapkérdésre válaszolva, a ténylegesen hadviselő felek közül a szövetségesek (USA, Egyesült Királyság, Franciaország, Szovjetunió) álltak szemben a tengely hatalmakkal (Németország, Olaszország, Japán) és csatlós államaikkal (Szlovákia, Magyarország, Románia).

Ezen kívül a szövetségesek oldalán álltak még a brit gyarmatok is (Kanada, Ausztrália, Új-Zéland, Dél-Afrikai Köztársaság (akkor még Dél-Afrikai Unió), India (akkor még Brit India, melynek része volt Pakisztán, Banglades és Mianmar is), Angola, Botswana, Kenya, Tanzánia, Szudán, Jordánia stb.), ahonnan vittek katonákat is a brit hadseregbe. Ezen kívül harcoltak a francia hadseregben is gyarmati erők Francia Nyugat-Afrikából (kb. Északnyugat-Afrika belső területei) és Indokínából. Ezen kívül valamennyire a Holland-Indiában (ma Indonézia) lévő holland csapatok is harcoltak Japán ellen. Ezen kívül hivatalosan hadviselő fél volt még a szövetségesek oldalán az összes amerikai ország (csak Grönland nem), Irán, Törökország, Irak, Egyiptom, Szaúd-Arábia, Szíria, Libanon stb.). Viszont ők nem harcoltak. Önkénteseket küldtek egyesek a ténylegesen harcolóknak, de ennyi. Észak-Afrikában voltak hadműveletek, de abban a helyiek max. a korábban felsorolt, ténylegesen hadviselő felek alakulataiban vettek részt. Plusz a szövetségesek elismerték partnerüknek a Japán ellen harcoló Kínát is, de gyakorlati segítséget nem nyújtottak nekik. (Csak úgy, hogy az USA is harcolt Japán ellen, de nem összehangoltan.)

A tengelyhatalmaknak pedig szövetségese volt Líbia, Etiópia, Eritrea, Szomália (de ezek szintén nem viseltek hadat), a Japán bábállam Mandzsukó (ami gyakorlatilag Japán részének tekinthető) és Finnország, amely azonban nem kapott segítséget a szövetségeseitől a szovjetek ellen.

2011. jan. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%

22:03


"Mi voltunk Hitler "utolsó csatlósa". Bármennyire fáj, ez igaz."


Konkrétan Szlovákia volt az utolsó csatlós.

2011. jan. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szlovákia volt az utolsó csatlós? Tényleg? Máskor meg azt hallani, hogy Szlovákia akkoriban még nem is létezett, mert csak a rendszerváltás után alakult meg....de érdekes.
2011. jan. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!