Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A szláv országok hogyan...

A szláv országok hogyan viszonyulnak egymáshoz?

Figyelt kérdés
Mely szláv országok között van széthúzás, melyek között van szorosabb kapcsolat? Miért?
2022. dec. 2. 21:42
 1/3 Sulek Péter ***** válasza:
100%
Volt egy ismerősöm szlávkutató, attól még nem biztos,hogy jól emlékszem érdemes utánanézni. a Horvátok nagyon nem szeretik a szerbeket,mert mikor Jugoszlávia szétesett a szerbek nem engedték önállósodni a horvátokat,nem akarták,hogy önállósodjanak,a horvát tengerpartól turizmusról rengeteg bevétel volt,és ha külön vannak a horvát régió fejlődik,ha nem együtt maradnak nyilván szerbia kérte volna a részét,hogy oda is ruházzanak be,így a horvátok haragszanak a szerbekre. Nyílván a balkáni szlávok nem olyan erősek mint pl a Csehek,szerintem a csehek a legerősebbek gazdaságilag,vagy ha nem is,de a legjobbak között vannak, Ukrajna szerintem a leggyengébb sok tekintetben. Érdemes utána nézni,lehet nincs igazam,de így emlékszem.
2022. dec. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szeretik egymást, egész addig, amíg nem kell elviselniük egymás pofáját.Ajánlom figyelmedbe:

-Oroszország-Ukrajna(ők tulajdonképp ugyanazok, de fogjuk rá, hogy csak testvérnépek)

-Jugoszlávia

-Csehszlovákia


Ezek mind igazi sikertörténetek.

2022. dec. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A szerb-horvát, szerb-bosnyák ellentét a délszláv háború eseményeire vezethető vissza.


Maga a háború Jugoszlávia felbomlásához köthető. Röviden a hátteréről annyit, hogy Jugoszlávia egy föderatív állam volt, a tagállamok között még Tito alatt ha teljes egyensúly nem is volt, de tűrhető keretek között maradtak a hatalmi törekvések mások kárára. Tito után azonban fokozatosan egyre keményebb szerb hegemónia épült ki az államon belül, ebből pedig a többiek nem kértek. A probléma ott volt, hogy a horvát tagköztársaság, és a boszniai tagköztársaság ugyan függetlenedni akart ezeken a területeken viszont több millió szerb élt (és él) akik viszont nem akartak kiválni Jugoszláviából, ezért ennek polgárháború, és a Jugoszláv szerb erők beavatkozásával végső soron a délszláv háború lett a vége, ami brutális pusztítással, tömegmészárlásokkal, népirtással járt, amin főleg szerb-bosnyák kontextusban elég nehezen teszik túl magukat. Ennek későbbi mellékvágánya Montenegró függetlenedése. A szerbek nem utálják őket, egyszerűen szerbeknek tekintik Montenegró lakosságát, akik a nyugati hatalmak uszítása miatt kiváltak. Rengeteg montenegrói ténylegesen szerbként tekint magára.


A szerb-orosz kapcsolatok viszont kiválóak. Lényegében pont azért mert az oroszok Szerbiának a fentiek tekintetében végig politikai támogatást nyújtottak, kiálltak mellettük. De ezek a jó kapcsolatok visszavezethetőek egészen a törökök kiűzéséig a Balkánról, amiben az oroszok a délszlávok felszabadítójaként tetszelegtek.


A bolgárok és a macedónok között is konfliktus van. A lényege annyi, hogy a bolgárok szerint a macedónok lényegében csak bolgárok akik tagadják, hogy azok, és ez az egész macedón dolog ilyen jugoszláv kreálmány. A macedónok szerint viszont nekik semmi közük a bolgárokhoz, és még azt is szeretik letagadni hogy ők egyáltalán szlávok, történelemhamisítás mesterfokon folyik hogy bizonyítsák ők az ősi makedónok leszármazottai.


Szlovénia úgy elvan magában.


A nyugati szláv államok között különösebb konfliktus napjainkban nincsen. inkább a békés együttműködés jellemző, ugye a V4 is őket tömöríti a magyarok mellett.


Az ukrán-orosz konfliktust gondolom nem kell bemutatni. Belaruszt megy oroszbarát rezsim uralja, de ez nem jelenti hogy a lakosság nagyobb része kifejezetten oroszbarát lenne.

2022. dec. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!