Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A fizetések miért nem emelkedn...

A fizetések miért nem emelkednek az árakkal együtt?

Figyelt kérdés

Ha jól értem, azért kell az infláció miatt többet fizetni mindenért, mert a fizetőeszköz értéke csökken, tehát nagyobb összegű pénz teszi ki az adott termékeknek és szolgáltatásoknak az árát. De ha rosszul tudom akkor elnézést.

Ha viszont így van ahogy leírtam, akkor pl. én mért nem kapok több fizetést a munkámért? Elvileg ezen az alapon nekem is nagyobb összegű pénz járna, amely kiteszi az általam elvégzett munka/szolgáltatás árát.



2022. nov. 10. 13:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

Látom kedves kérdező nem igazán értesz a közgazdasági dolgokhoz.

Miért nem mindjárt azt kérdezed, hogy hát nyomtassunk gyorsan pár száz vagonnyi húszezrest, aztán osszuk szét az emberek között??

Mert a kérdésed kb ezen a szinten van!

2022. nov. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

"Látom kedves kérdező nem igazán értesz a közgazdasági dolgokhoz."


Soha nem is állítottam.

2022. nov. 10. 14:43
 13/18 anonim ***** válasza:
92%

"Látom kedves kérdező nem igazán értesz a közgazdasági dolgokhoz."


Baszki, ezért kérdezte! Jó, hogy nem az iskolában oltjuk le az elsőst, hogy még az A betűt sem ismeri...

2022. nov. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
15%
13# a kettő azért nem ugyanaz!
2022. nov. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván nem ugyanaz de a lényeg az, hogy lehülyéztél valakit, mert nem ért valamit, amikor pont azért kérdezte meg, hogy megértse; tetted mindezt egy olyan helyen, ami pontosan az ilyen kérdésekért van.
2022. nov. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

15


Van ez is, hogy tényleg nem érti, azért kérdezi.


Nyilván nem kell lehülyézni. Ugyanakkor gyakori, hogy a Gyakorin olyan is kiír kérdést, akiből akkor és ott szimplán kitör az elkeseredés (a sokadjára kérdezők).

2022. nov. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért az érem másik oldalát is nézegessük meg! Könnyebb időszakokban sem emeli a bért, nem javít a saját cége egy főre jutó termelékenységén modernizálással, és a konkurencia se. Elvan a meleg szarban mindenki. Jut mutyipénz, jut kártalanítás, nincs okuk papíron se olyan jól működni, hogy a versenytársaknak fel kelljen zárkózni. És ne feledjük azokat, akik hülyére tudnák fizetni az embereiket, minőséget gyártanak exportra hihetetlen termelékenységűre automatizálva amit csak lehet, rég megtérült a befektetéseik nagyja, kockázatuk minimális, mégis akár jó idők vannak, akár szorul a szíj, minimálbér meg bérminimum mindenki, kivéve az az egy-két roncs, aki már menekülne, ha a hitelei mellett megtehetné... Tehát igen, a kormány a válasz a folyamatos mesepropagandájával meg a hatalmas arányú okosba játszásokkal.
2022. nov. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
MÁV mérnökként dolgozok és ilyen 220 nettót keresek, az állami szféra tanárokkal együtt létminimumra játszik.
2022. nov. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!