Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne elérni azt,...

Hogyan lehetne elérni azt, hogy Magyarország termékenységi rátája elérje a fennmaradáshoz szükséges 2,1-et?

Figyelt kérdés

2022. nov. 9. 18:49
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
100%

Afrikában az idő előrehaladtával a hőmérséklet emelkedése és a szárazság lassan de biztosan élhetetlenné teszi a kontinens nagy részét, élelmiszer termelés feltételei erősen korlátozottak, a nappali munkavégzés feltételei többbnyire nem adottak bármely iparágazatban. Ennek ellenére nő a szaporodási ráta.


Ahhoz, hogy több gyereket szüljenek a humán populáció egyedei e sárgolyón, nincs szükség külső támogatásra sem honi közpénzekből való elvonás révén, sem idegen államok adófizetőinek tetemes hozzájárulásához.


Az ingyen pénzt persze mindenhol szereti a népesség kontinenstől, kulturális hagyományoktól függetlenül, egységesen.


Attól több gyerek nem fog megszületni itt sem, hogy a Magyar Állam a nagy nehezen beszedett adókből, járulékokból két kézzel szórja kifelé a közállapotok fenntatartására szánt adókat, járulékokat. Egyenlő ablakon kidobott közpénzzel, káros hatása azonos a korrupcióéval nemzetgazdasági szinten.


A leghasznosabb politikai döntés azt irányozná elő, hogy egy tipikus pár legfeljebb két utódot hozzon a világra, és együttműködést alakítson ki az ENSZ égisze alatt világszerte a szapora populáció népesedési rátájának csökkentése érdekében. Már most is tőlnépesedett a humán a populáció annak minden borzalmas következményével együtt.


Te meg még mindig ott tartasz, hogy a Biblia megkérdőjelezhetetlenül iránymutatást adott Jézus szavaival: szaporodjatok és sokasodjatok.


"Perceken belül" 10 milliárd ember fogja egyidőben pusztítani a maga alatt a természetet, felélni azokat a javakat, amelyek a földi élet legalapvetőbb feltételeit biztosították korábban. A 10 milliárd dután már csak másodpercek telnek el, hogy a következő plusz 1 milliárd tartson igényt tiszta vízre, erdőkre, táptalajra,....


Ébredj már fel Ember, ne csak az orrodig láss, hanem tágíts a látókörödet térben és időben !!!

2022. nov. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 Meton ***** válasza:
100%

Nem tudom, te melyik dimenzióban élsz, de Afrikában pont, hogy egyre több földterületet művelnek meg. Én voltam Egyiptomban és a saját szememmel láttam, de amúgy dokumentum filmekben gyakran elmondják, szóval elvileg tudhatnád. Az egy sztereotípia, hogy emelkedik a hőmérséklet és katasztrófát okoz. Tulajdonképpen az is igaz, de pont a népesség növekedése által védhetjük ki a katasztrófát. A technológia létezik, csak sok ember kell, hogy meg tudjon valósulni. És ha figyeled, hogy hódítanak el területeket a sivatagtól, akkor láthatod az eredményét.

A nyugdíjnak nincs köze az állami támogatásokhoz. Különben amit te állami támogatásnak vélsz, az az emberek durva lehutása. Ügyes trükk a kormánytól, hogy pénztelenség idején hogy lehet kamu pénzeket adni. Ha pályáztál már ilyen ingyen pénzre, akkor látnád, hogy csúnyán ráfizetsz. Mint ahogy az olcsó frankhitelekre is nagyon sokan ráfizettek. Hidd el, ingyen semmit sem adnak, de a nyugdíjak egy teljesen külön rendszer.

Tudod, régen is úgy működött a dolog, ha egy falu túlnépesedett, akkor kerestek maguknak új életteret. Persze a kevésbé hatékony népek ilyenkor áldozatul estek, így pusztultak ki a vadászó gyűjtögető életmódot folytató indiánok. Az elavult technológiájuk hatalmas földterületet kívánt, ez tette őket gyengévé az európai gyarmatosítókkal szemben. A gyarmatosítók elpusztították az indiánok erőforrásait, így az indiánok gyorsan pusztultak. A gyarmatosítóknak ezekre az erőforrásokra egyáltalán nem is volt szükségük, mert a sajátjuk sokkal hatékonyabb.

Azt nem veszed figyelembe, hogy ha van 8 milliárd, vagy akárhány ember a földön, akkor a saját erőforrásaikat megteremtik, sőt sokkal hatékonyabban teremtik meg, mintha kevesebben lennének. Ez teszi lehetővé például, hogy eljussunk az űrbe, vagy olyan dolgokkal is foglalkozzunk, ami nem erőforrások előteremtéséről szólnak. Ezért említettem az ókort, amikor még kevés volt az ember és rengeteg állat volt az erdőkben, az emberek mégsem éltek jól. Ha sok volt a vadász, akkor a vadak száma lecsökkent. És azt gondolnád, hogy ez kedvez a szaporulatnak, de nem. Az alacsonyabb populáció sokkal érzékenyebb a környezeti hatásokra, sőt az egyedek közti kapcsolatok is redukálódnak. Na erre pont van is egy jó példa. Nem tudom pontosan, hogy hol, de az történt, hogy az elefántokat az orvvadászok túlvadászták. Ennek az lett az eredménye, hogy a fiatalok szülők nélkül nőttek fel, így nem szocializálódtak megfelelően. Röviden agresszívak lettek és megtámadtak mindent, ami a közelükbe került.

Ez a példa nagyon jó, mert az emberre is érvényes. Az ember gyereke pont ugyanúgy agresszívvé válik, ha szülők nélkül nő fel. Persze börtönbe kerül és látszólag megoldódik a probléma. Csakhogy most itt van például Ukrajna, ahol rengeteg árva gyerek lesz. Őket nem fogják mind börtönbe zárni, mert képtelenség. Egy csomó agresszív ember fog kikerülni a világba, ami akár további háborúkat is okozhat. Szerencsére van egy nagyszámú egészséges, jól szocializálódott népesség, akik mindent megtesznek, hogy megállítsák őket.

Tulajdonképpen minden születő gyermekkel egy jó ember születik. És ha jól szocializálódik, akkor a gonosz emberekkel szemben leszünk erősebbek. Nem lesznek háborúk, éhínségek, stb. Vagyis kevesebb lesz, mert gonosz emberek mindig lesznek. És hát a gonoszság alapja a túlélés, ami párosul a szocializálódás hiányával. Hogy nem azt látja, hogy a többi ember segíti, hanem hogy elveszik előle az erőforrásokat.

2022. nov. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
100%

@ 42. Egyetlen szavad sincs összhangban a földi valósággal.

Melyik galaxisból jöttél ide ?


Ennyi ostobaságot leírni már komoly teljesítmény.

2022. dec. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 Meton ***** válasza:
100%

Veled ellentétben én nyitott szemmel járok. A hőmérséklet emelkedés egyértelműen az elsivatagosodás eredménye, ami megfordítható. És nem az elsivatagosodás a felmelegedés eredménye. Nem szabad az okot az okozattal keverni.

Az elsivatagosodás miatt a levegő felmelegszik. Ennek a következménye az lesz, hogy kevesebb csapadék hullik. Ezt viszont ellensúlyozni lehet öntözéssel, mint ahogy például Etiópiában történik. Öntözni nulla csapadék mellett is lehetséges, tehát az elsivatagosodás megállítható.

A sivatagok tehát még rengeteg termőterületet jelentenek. De ott van a vizek felszíne is, amit még eddig nem használunk ki. A technológia megvan, csak még nem alkalmazzuk tömegesen. Ugyanígy írtam a vertikális termelést, vagyis a termőterület függőleges. És persze mélyen a föld alatt is lehet élelmiszert termelni mesterséges fény mellett. Ezen kívül küszöbön áll az űr meghódítása, hamarosan az űrbe is kiköltözhetnek az emberek. A lehetőségek végtelenek.

2022. dec. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 Meton ***** válasza:
100%
Illetve még tegyük hozzá, hogy az elsivatagosodás nagyrészt nagyrészt a helytelen földművelés eredménye, de ezen is lehet változtatni. Jelenleg kizsákmányoló módon gazdálkodunk, vagyis csak aratni akarunk, miközben a többit elhanyagoljuk. De fog ez változni és akkor végtelenek lesznek az erőforrásaink.
2022. dec. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!