Az ilyen gazdasági válságok tulajdonképpen vagyonvisszacsoportosítások a szegényektől az elithez?
Mindig bekövetkeznek elkerülhetetlenül és a szegény szív, az elit meg gyarapítja vagyonát. Musknak ötszörösére nőtt a vagyona az elmúlt 2 évben.
Ezek mesterségesen generált vagyonátcsoportosítások ugye?
„IMF-adatok szerint, 145 bankválság, 208 monetáris összeomlás és 72 szuverén adósságválság volt 1970 és 2010 között. Ez összesen 425 rendszerszintű válságot jelent. […] E válságok a 180 IMF-tagország több mint háromnegyedét sújtották, sokat közülük több alkalommal. A krízisek számában tapasztalható csökkenés […] csekély vigasz. A kevesebb országra vonatkozó válság tényét ugyanis ellensúlyozza, hogy nagyobb méretű gazdaságokról van szó. A 2007–2008-as bankválságban érintett 23 ország – beleértve az Amerikai Egyesült Államokat, az Egyesült Királyságot és Németországot – a világ keresletének és kibocsájtásának megközelítőleg felét képviseli.
Ha egy autó, repülő, vagy szervezet rendelkezne ehhez hasonló teljesítménnyel, vajon nem volna általános felháborodás, hogy a tervezőket visszaküldjék a tervezőasztalhoz? […] Mindezek ellenére a monetárisrendszer esetében a felelős szervezeteknek (mint például bankoknak, központi bankoknak, illetve az IMF-nek) nemcsak, hogy nem sikerült előre látniuk vagy hatékonyan kezelniük a bajokat, de a rendszer status quojának semmiféle alternatívájára sem gondoltak soha. A megoldásuk változatlanul az, hogy amilyen hamar csak lehet, térjünk vissza a »normál« kerékvágásba – anélkül, hogy a rendszer struktúrájában bármilyen lényegi változtatásra sort kerítenénk.”
Bernard Lietaer [et al.]: Pénz és fenntarthatóság
Nem, szimplán egy már létező vagyonból aktív, jó befektetésekkel válság alatt is ugyanúgy könnyebb több pénzt csinálni, mint válságon kívül. Persze ez nem törvényszerű, egy vagyonos ember is jöhet ki rosszul egy válságból. Ez főleg attól függ, hogy a vagyona milyen befektetések formájában van jelen, és azokat mennyire érinti a válság.
Például a covid alatti lezárások egy IT céget nem fognak különösebben érinteni, ellenben ha a vagyonod jelentős része a turizmushoz kapcsolódik, akkor egy ilyen esetben hatalmasat bukhatsz.
3
Egyértelműen megfelel ez a monetáris rendszert irányítóknak, hiszen ők diktálnak a kormányoknak, államoknak.
Ugyanakkor a kisembert semmi sem védi a vagyonosok rablásától. Még a jog sem.
Simán árulhatnak zsákbamacskát fondorlatos termékleírásokkal és szerződésbeli feltételekkel, ha olyan helyzetbe is kerül a kisember, hogy átverték akkor még a jogorvoslás lehetőségét sem vesz fontolóra mert egyrészt nincs miből fedeznie azt, másrészt túl időigényes (neki dolgoznia kell) meg a nagy vállalatok amúgy jobb minőségű jogászokat, ügyvédeket alkalmaznak stb.
A kisember teljesen kiszolgáltatott.
8: ezt már megbeszéltük az előző kérdésed alatt is.... Vagy hozzád hasonló teóriát boncolgató kérdezőnél...
A kisember nem kiszolgáltatott, ha rendelkezik az értelmező olvasás képességével. És elolvassa a szerződéseket, mielőtt bármit aláír. Nincs ezen mit tovább boncolgatni!
Megkaptad ott vagy kéttucat hsz-ban a kioktatást.
#8
De, ha tényleg átverték, akkor nyugodtan lehet az igazságszolgáltatáshoz fordulni, és szinte garantáltan meg is nyeri az ember. Természetesen ha te vagy az aki úgy írtál alá valamit hogy előtte nem olvastad át, az nem átverés.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!