Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit keresnek afrikai bevándorl...

Mit keresnek afrikai bevándorlók Afrikától több ezer km-re? Nem mentek át éppen elég biztonságos és fejlett országon? Csak a legjobb a jó?

Figyelt kérdés
Mondjuk a Skandináv országokban, és Angliában. A franciaországi Algírokat még valahol megértem.
2022. ápr. 26. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Miért meglepő, hogy valaki a legjobban akarja? Fideszes politikusok se 20.000 forintos Seiko karórát hordanak, pedig teljesen megbízható, időtálló japán csúcstechnológia, én is azt hordok. Hanem inkább milliós árkategóriájúakat. Én is azt hordanék, ha milliárdos lennék.
2022. ápr. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Vannak biztonságosabb országok, de ezek sokszor vagy egyszerűen nem akarják befogadni, mivel "nem szeretik" vagy gazdaságilag nem képesek ellátni őket.


Lásd pl Etiópia, onna mennék Dzsibuti a, ahol mondják nekik hogy itt aztán ne maradjanak mert a helyieknek sincs mit enni... Onnan hova? Kozelkeleti arab országok nem rajonganak érte, félévben éhség, útközben Szíria Iraq stb nem jobb... Törökország meg-meg állítja, aztán már itt vannak...


Menekülteket csak a fejlett, gazdag országok tudnak tartósan befogadni. Ha nem egy pár hetes dolog, a többi ország kifogy a humanitárius célra bocsátható tőkéből...

2022. ápr. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam, hogy miért nem maradnak a térségben. Ott van pl. Olaszország, Görögország, Románia, vagy akár Ausztria, Németország, Lengyelország, ha itt nem jó (mondjuk nem bánom).
2022. ápr. 26. 16:51
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Minden menekült oda adhatja be a menekültkérelmét, ahová akarja, ezt a genfi egyezmény garantálja. Nem kötelesek az első államban megállniuk.


Most gondolj bele mi lenne, ha mind az 5 millió ukrán menekült ide, Lengyelországba, meg Romániaba jönne...

2022. ápr. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Isti22 ***** válasza:
Most a bevándorlókról van szó vagy menedékkérőkről? Mert nem mindegy.
2022. ápr. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk jobban belegondolva el tudom képzelni, hogy pl. a gazdag skandináv országok tárt karokkal fogadják őket, ezért is mennek oda. Angliában pedig új nyelvet sem kell megtanulni, legfeljebb fejleszteni a meglévő nyelvtudást.
2022. ápr. 26. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!