A bulizós, szabad, problémamentes világnak egyszer és mindnekorra vége?
Arra gondolok, hogy mi fiatalok, az Y generációtól kezdve (melyhez én is tartozom) nem láttunk még igazi krízist. Évtizedes békeidőkbe születtünk bele, ezt szoktuk meg nem is tudtuk értékelni. A legnagyobb problémánk az volt, hogy hogyan veszítsük el a szüzességünket, majd minek tanuljunk tovább, aztán hogy este melyik szórakozóhelyre menjünk.
A betegségeket legyőzőttnek hittük, aztán jött a járvány és soha nem gondoltuk volna, hogy amit addig világváge-filmekből ismertünk, most megvalósul: karantén, maszk, halálos áldozatok, és ez még egy enyhe vírus. Aztán most bekopogtat a háború, ami lehet, hogy békével ér véget, de egy sokkal sötétebb korszakot vetít elő, és előkerült a harmadik világháború (= emberiség kipuszutlása) témája is. Most látunk életünkben először szétlőtt házakat, halottakat az utcán és újabban népirtást. Persze, volt már ilyen pl. a közel-keleten, de soha nem Európában, itt a szomszédban.
Ebből érzem azt, hogy a teraszra kiülős, szórakozós-csajozós kötetlen világnak vége, és valami sokkal sötétebb és bizonytalanabb kor jön, amit mindneki érez belül és tudja, hogy nem lehet rá felkészülni.
"nem láttunk még igazi krízist"
Dehogynem. Csak a gazdaságban ott volt a rendszerváltás, 1997-es válság, 2008-as válság, 2009-es válság. Háborúnak a délszláv háborúk, az iszlamista terrorhullám.
A járványt adom, de az nem volt meg egyik nemzedéknek sem az élők közül. Teraszra kiülni meg tavaly május óta lehet.
Csak nagy általánosságban van igazad, kérdező, már ha nem vagy troll, mert kicsit kamuszagú a kérdés... Az tény, hogy az összes legújabb generációja az emberiségnek a történelem legbékésebb korszakát éli, de ez kb. a II. vh. óta folyamatosan igaz.
Az emberiség történelmének nagy vonulatában a Covid meg a 2008-as világválság harmad-, negyedrendű jelenségek az iparosodáshoz vagy a pestishez viszonyítva.
Az, hogy mi európaiak mennyire máshogy nézzük az ukrán háborút a többihez képest csak a saját szubjektív elfogultságunkat bizonyítja. Megnyugodhatsz, ugyanígy oktalan, indokolatlan civil halálok tízezrei történtek Szíriában, Afganisztánban, Jemenben, Líbiában és az összes többi relatíve friss háborús helyen. A különbség az, hogy azok nem EU-val határos országok és a mostani helyzethez képest tized-, századannyi nyugati tudósító volt jelen ezeken a helyszíneken, plusz a Tiktok, Twitter, egyéb social media oldalak se voltak még annyira elterjedtek az akkori inváziókkor.
#2 igen, de amiket te sorolsz azok közül egyet sem éreztünk közvetlenül a saját bőrünkön. Nem krült veszélybe az egzisztenciánk, nem lőtték szét a házainkat, nem voltunk közvetlen testi veszélyben.
#3 nem tudom hogy lehetne ez kamu kérdés, de hát te biztos a kamukérdésezős-típusú unatkozó troll vagy. Amúgy meg kiemeltem, hogy igen, Európáról, a civilizált világról beszélek amikor azt mondom, hogy nem volt háború, krízis.
#6 A HIV csak nagyon kevés embert érint és érintett, ma már pedig lényegében gyógyítható.
Eddig semmi hasznos választ, okfejtést nem adtatok.
ma 06:41
Már hogyne éreztük volna a bőrünkön? Volt infláció akkor is.
Ami a háborúkat illeti, a jugók konkrétan átlőttek Magyarországra, az oroszok egyelőre még nem. A terror elleni háborúban haltak meg magyarok is.
Nem mondom, hogy most minden hepi, de minden évtizedben vannak súlyos problémák.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!