Mi az előnye annak, hogy Magyarországon belül mászkálsz, kereskedsz, szemben ha ugyanezt két ország között (mondjuk, Romániával, esetleg Szerbiával, Horvátországgal) teszed?
2022. jan. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Thomas Piketti szerint több pénz áramlik keletről nyugatra, mint nyugatról keletre. Az a gazdaságpolitika, amit jelenleg az unió folytat, megerősíti Magyarország félperifériás függését. Ez persze nem feltétlenül az intézményrendszer hibája, hanem elsősorban a benne ülő politikusoké. Az uniós kormányok nagy része jobboldali, nem tudnak közösségi szinten gondolkodni. De igazából az intézményrendszerrel is baj van, túl sok befolyása van a Tanácsnak, ahol a kormányfők ülnek. Az Európai Parlament jobban tükrözi a társadalmi akaratot, viszont a parlament minden döntésének át kell mennie a Tanácson is.
2022. jan. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
ma 14:58
Ez amit írsz az szép és jó csak épp nem azt kéne nézni, hogy ki mennyire jár jól azzal, hogy mi csatlakoztunk az EU-hoz hanem azt kéne nézni, hogy mik lennének a lehetőségeink ha nem csatlakoztunk volna.
Mert lehet nyugat többet nyer rajtunk mint mi rajtuk csak épp nem látom azt a nagy fejlődést azokban az országokban ahol nincs EU. Ukrajana, Fehéroroszország, Szerbia, Bosznia-Hercegovina, Moldova vagy mégis kik azok akik olyan jól járnak azzal, hogy a nyugati államok nem keresnek rajtuk?
2022. jan. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
Előnye a szabad költözés, utazás, kereskedés.
A hátránya, hogy el kell tartani egy vízfelyet, egy rakás semmire sem jó sóhivatalt, elképesztően lassan működik, és belepofáznak olyan dolgokba is, amibe nem kéne.
2022. jan. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Hosszú évszázadok után békét teremt a kontinensen, gazdasági fejlődést hoz (már ha nem lennének lenyúlva a támogatások) és igyekszik az európai értékrendeket szemelőtt tartani (én kifejezetten örülök, hogy "belepofázik" a belügyekbe (ami így ebben a formában nem igaz, hiszen magyar képviselők is ülnek az EP-ben), és nem hagyja, hogy teljes bolondéria legyen itt). Hátrányának a lassúságát és a bonyolultságát tartom, borzalmasan nagy a bürokrácia.
2022. jan. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
#2
Azt mondjuk mindenki elfelejti, hogy Thomas Piketty önkényesen ignorálta az áruk mozgását.
Ha egy magyar ember nyer egy EU pályázatot, hogy vegyen traktort, akkor az EU ad rá pénzt, ami tényleg visszafolyik pl. Németországba, viszont Németországból meg idejön egy traktor.
Vagyis egy magyar ember kvázi ingyen kapott egy traktort.
Ez a folyamat pedig addig áll fenn, amíg nyugaton fejlettebb a gazdaság. Ha ezeket a pénzeket megfelelően használtuk volna fel, akkor meg lehetett volna oldani, hogy országon belül kereskedjünk.
Erre alkalmatlan volt a fidesz.
2022. jan. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
Az EU csak Magyarországhoz képest tűnik demokratikusnak, amúgy nem az. Bőven lenne hova fejlődnie.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!