Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A bankok és a multik, és más...

A bankok és a multik, és más nagy vállalatok, "kartelleznek"? Részben azért van ez a drágulás ami manapság van?

Figyelt kérdés

Nekem úgy tűnik hogy leszarják a hétköznapi embert (de talán még az egyes kormányokat is) és minél nagyobb profitra akarnak szert tenni és ennek érdekében inkább megegyeznek. Ezért van mostanában ez a drágulás.

Tény hogy több dolog okozza ezt a drágulást. Lehet hogy konteo.

Deee sokszor csak rá fogják erre arra hogy emelni tudjanak... Mint az utóbbi 10-20 évben láttuk is a magyar(vagy magyarországi) gazdáknál hogy "jaj rossz a termés emelni kell", vagy " juj drágult az üzemanyag emelnünk kell mindenen" . És ez még a covid előtt. Mit gondoltok? Most ezt a kérdést fel tettem kíváncsiságból, ne azt szűrjètek le belőle hogy konteós, vagy lapos föld hívő vagyok stb stb... mert tuti lesz olyan troll aki belém köt. Mert mostanában azt vettem észre hogy aki kicsit gondolkodik vagy inkább úgy írnám, kicsit másképp gondolkodik az mind megkapja a fent említett jelzőket. Beszélgessünk kicsit, és köszönöm a válaszokat :)



#gazdaság #kartell #Nagy vállalatok
2021. dec. 19. 10:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szabad piacon ilyenkor elvileg megjelennének ilyenkor a nagyobb profit miatt új szereplők és visszafordítanák a jelenséget. Egyébként az államnak kötelessége lenne a kartelezés megállítása.


Én alternatívának az unortodox gazdaságpolitika bukását mondanám. Mivel egy túlkeresleti szituációban az állam azon erőlködik hogy többlet pénzt pumpáljon a rendszerbe, az csak gerjeszti az inflációt, így stabilizálva a drágulást. Ez még teljesen szabad piaci szituációban is, csak kereslet/kínálat alapon is meg tudja nyomni az árakat, ha a gazdaságpolitika nem bizonyul helyesnek

2021. dec. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
#1 A kartellezést csak akkor lehet megállítani ha arra van konkrét bizonyíték és akkor is hosszú évek mire lesz belőle valami. Látod Bige Lászlónál is, hogy hiába volt meg ellene a sok idő után végre megszületett ítélet, most is simán meg tudta emelni a műtrágyák árát. Legfeljebb majd megint megbüntetik 2-3 év múlva.
2021. dec. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Mellé még az állam is beáll, ami neked gátolni a kéne, mégis inkább segíti. Lásd a digi kicsinálása, hogy a mobilkartellnek jó legyen, stb.
2021. dec. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2021. dec. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
A dráguláshoz a forintgyengülésnek is köze van, ami a kormány munkálkodását tükrözi. Sok minden jön külföldről, az mind drágul.
2021. dec. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Ha gyengül a forint.
2021. dec. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

Ilyen növekvő inflációnál kellene komolyabb kamatemelés, nem ilyen lassú maszatolás,csak ugye sokan el vannak adósodva, ezért nem merik a kamatokat megemelni, mert a választások előtt nem örülnének ennek az emberek, ha a hiteltörlesztőjük nő.


Ez egyébként azt is tükrözi, hogy a jólét nagyrészt virtuális, hiteleken alapul.

2021. dec. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

"Látod Bige Lászlónál is, hogy hiába volt meg ellene a sok idő után végre megszületett ítélet, most is simán meg tudta emelni a műtrágyák árát. Legfeljebb majd megint megbüntetik 2-3 év múlva."


Szóval Bige kartellezet,de épp Csányi is dupla áron adja a mátrágyát, na ez hogy lehet? :D


[link]

2021. dec. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az informatikában, a szoftveriparban látom, hogy a szoftverek árai az infláció ellenére nem nőnek. Azért, mert ezen a területen nem igazán vannak kartellezések, sok a piaci szereplő és versenyeznek egymással, ez az árakat alacsonyan tartja (talán túlságosan is).

Ahol egy állam, vagy cégek szövetsége (kartell) beleavatkozik a piacba, ott mindig jelentős drágulást érnek el, az infláción felül. Vagy éppen ha egy állam úgy avatkozik be, hogy fixálja az árakat, akkor cégeket tesz tönkre.

Minden beleavatkozás (támogatási rendszer, kartellezés, árszabályozás, stb.) nagyon káros. Vagy a vevők, vagy a cégek szívják meg, vagy mindkettő.

2022. febr. 23. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!