Hogy lehetséges, hogy a magyar mezőgazdaság évente iszonyatos kompenzációt kap az Eu-tól, és mégis mindennek megy fel az ára, de piszkosul?!
Akkor minek kapnak pénzt, ha ez a termelésen, a technológiai fejlődésen nem érzékelhető, és ugyanúgy mindennek ki vagyunk szolgáltatva?
Mire költik el azokat a milliárdokat?
Azért jön a kompenzáció hogy ne termeljünk exportra csak ezt így egyik fél sem fogja beismerni.
Egyébként ugyanannyiba kerül a géppark, üzemanyag, növényvédő szerek,vetőmag mint nyugaton, tehát itthon sem lehet olcsóbban előállítani/termelni, így aztán mindennek magas lesz az ára.már amit ténylegesen itt termelnek.ehhez hozzájön az is, hogy bizonyos körök foggal-körömmel erőltetik az importot,mert ezen van a haszon.nyugat termel=jól jár,mink meg vásároljunk drágán.az egész európai árukereskedelem egy nagy maffiahálózat amit nem áll szándékában korlátozni a kormányunknak.
Gyakorlatilag a nyugat-európai mezőgazdaság támogatása a cél. Ezeket a támogatásokat ők is megkapják. Éppen ezért sikerült elérni az Eu-nál, hogy ne csökkenjenek a mezőgazdasági támogatások.
A "vicc":
Valamelyik nap volt egy dokumentumfilm valamelyik discovery csatornán:
Egy -valószínűleg angol- tényfeltáró riporter anyaga Spanyolországból. Amíg a szem ellát fóliasátrak alatt termelik a padlizsánt és a patiszont, a munkát migránsok végzik. Spanyolország legmelegebb területe. Ha jól emlékszem Aragonia. Szörnyű körülmények között élnek fillérekért 15-en egy szobában, amiért havi 340 eurot fizetnek.
A fóliák alatt még nagyobb a hőség, egyikük elmesélte, hogy sokan belehalnak ezekbe a munkakörülményekbe, de van bőven utánpótlás.
A riporter rákérdezett, hogy miért nem mennek inkább haza Afrikába, ennél ott is jobb lenne.
A válasz nagyjából: elveszítenék az arcukat (becsületüket), ha visszamennének.
A riporter szerint innen látják el Európát olcsó zöldségekkel, s a tulajdonosok milliárdosok.
A kamera mutatta az út túlodaldalát, ahol a spanyolok élnek. Kulturált körülmények, golfpályák, stb.
Azért száguld felfelé az élelmiszerek ára, mert idáig alacsonyan volt tartva.
Gyakorlatilag a mezőgazdaság nem túl jövedelmező dolog, és hogy egyáltalán megműveljék a földeket, ezért adja az EU a pénzeket. (Nálunk mondjuk ez az összeg nagynak számít.)
A mezőgazdaságban az van, hogy van jó termés, és rossz termés. Amikor sok terem, akkor az árak alacsonyak, és még plusz költségek is vannak, mert a több termést több pénzért be kell takarítani, tárolni kell, szállítani kell, stb. Miközben az egységár alig fedezi ezt az egészet, mert a termelők egymás alá mennek az árakkal, hogy ne rohadjon rájuk a termés.
Amikor kevés terem, akkor az egységárak magasabbak lennének egy hagyományos kereskedelmű országban, de nálunk nem, mert hoznak Kínából, Észak-Afrikából, meg máshonnan olcsót, szóval az ilyen években még rosszabb a helyzet, mert a nagy termésű évek kevés jövedelmét a kis termésű évek még kisebb jövedelme váltja. Tehát nem tudja egymást kiegészíteni két év, mint régen.
Most meg a Covid miatt eleve kevesebbet is termelnek, meg azt se hozzák el ide hozzánk fillérekért, mert megeszik helyben. Ezért száguldanak felfelé az árak, mert most a kereskedők nem tudják letörni a termelők árait, mivel nincs hozzá olcsó áru. Gyakorlatilag, ez az élelmiszerek természetes ára. Mivel nálunk az emberek nem akarnak fizikai munkát végezni, ezért mindennek az ára emelkedni fog, amit kézzel kellene előállítani. Így van az, hogy itt nálunk a gázszerelő nem hajlandó két félnapot dolgozni 250 E munkadíj alatt.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!