Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most akkor mi az igazság?

Most akkor mi az igazság?

Figyelt kérdés
Előre leszögezem, nem vagyok Covid oltásellenes, elhiszem, hogy hatékonyak, bár a hosszútávú hatásukról semmit nem tudni, ezt senki se tagadja. Csináltak még pár hónapja egy felmérést, hogy leginkább a felsőoktatási intézményekben tanult embereknél a legnagyobb arányú az átoltottság. Na mármost több egyetemen, mint PTE pl. kötelezővé tették ismételten a maszkhordást. Akkor valójában ennyire hatástalan az oltás? Hiszen, ha az egyetem épületén belül kialakult a nyájimmunitás, az oltottak védve vannak, nem fertőzik, betegítik meg egymást, legalábbis ezt mondják. Vagy mégse az egyetemisták körében a legnagyobb az oltáshajlandóság? . Eddig elegendő volt a 2 oltás, most már negyediket is pedzegetik. Ti mit gondoltok? Ne essünk egymásnak, de lehet vitatkozni.
2021. szept. 20. 21:09
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
50%

#14 "Na így lesznek a hülyébbnél hülyébb teóriák, hogy a legtöbben arra lusták hogy egy 12 soros cikket végigolvassanak... :D"

Igen. De ezen már annyira nem lepődök meg.

Viszont hogy valaki a saját kérdéséhez olyat tesz amit nem nézett meg előtte az már nem semmi.

2021. szept. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

#17 "Hol extrapoláltam én az egész országra? EGYETEMEKRŐL volt szó. "

EGY egyetemről vettél egy hírt, azt sem rendesen és azt vetítetted ki az ÖSSZES egyetemre. EZZEL extrapoláltad az egész országra.

de látom még most sem érted. Az ELTE kb. 35 ezres dolgozói-hallgatói csoportjából 22 ezren töltötték ki a kérdőívet és ennek a 90%-a van beoltva. Ez annyit tesz, hogy magának az ELTE-nek is csak 55-60%-a van beoltva bizonyosan, de nem tudhatod milyen a többi majdnem negyven egyetemen az átoltottság.

Egyszerűen abból ami a cikkben van nem mondhatod ki hogy az egyetemisták átoltottsága a legmagasabb, főleg mert konkrétan megmutattam neked, hogy a korosztályuké a legalacsonyabb. Márpedig nem mondhatod hogy csak az egyetemisták oltatták be magukat hogy ez az alacsony szám összességében teljesülhessen.

Az oltás hosszútávú következményét nem tudhatja senki. Viszont nem érsz rá kivárni, mert ha nem oltatod magad - általánosságban a társadalmak - akkor nem éled meg azt hogy kiderülhessen az oltás hosszútávú következménye.

2021. szept. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!