Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondolsz az összeesküvés...

Mit gondolsz az összeesküvés elméletekről?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 1. 05:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mejikrő?
2021. ápr. 1. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

1

Úgy általában az összesről. Inkább igazak-e vagy inkább hazugságok? Károsak-e vagy inkább hasznosak-e azáltal hogy a begyöpösödött gondolkodású emberek érzelmi világát felborítsa?

2021. ápr. 1. 05:19
 3/19 anonim ***** válasza:
49%
Hát az kiakaszt, hogy azt mondják , hogy van idegen űrbéli lény/ufo itt a Földön lefagyasztva!
2021. ápr. 1. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ja bocs, a covidról érdeklődsz!
2021. ápr. 1. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Igazából szerintem kellenek az ilyesmik, mindegyik úgy indul ki, hogy van egy valóságalapja amiből kiszínesítenek egy elméletet, amit aztán megpróbálnak alátámasztani, közben pedig terjesztik hogy úgymond ismertté váljon.

Én őszintén szeretek olvasni ilyesmiket, afféle valósághoz köthető képzelgések, némelyikbe egész jó belegondolni hogy mi lenne ha tényleg igaz lenne. Van amelyik pedig alapjaiban gyökérség.

általában a hihetőbb összeesküvés elméletekből szoktak ihletet meríteni az alternatív történelem írók, néhány esetben filmrendezők.


Több csoportra lehet őket osztani, igazából van amelyik ténylegesen alternatív történelemként is felfogható, ezeknek szokott lenni a legnagyobb valóságalapja, a többi része kitaláció/be nem bizonyítható dolog.

Van a másik csoport ami pedig már inkább ezotéria témába illő, van minimális valóságalapja, ami általában valami szóbeszédből adódik és ezt torzítják tovább egy tökéletes b*romságra.


Nálam az összeesküvés elméletek a szórakozáskategóriába sorolhatóak, abszolút azért olvasom őket hogy a hihetőbbeknek utána járjak, a képteleneken pedig nevessek egy jót.

Szerintem olyan szempontból hasznosak, - ahogy fentebb írtam - hogy színesítik a szórakoztatóipart (könyvek, filmek formájában).

2021. ápr. 1. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbb baromság,de lehet hogy van kivétel.
2021. ápr. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Van, amit elhiszek. Pl. szerintem Roosevelt tudott a közelgő Pearl Harbour-i támadásról. Az anyahajókat kiküldték előtte az óceánra, hogy ne legyenek ott. Japán pedig NEM akarta hadüzenet nélkül megtámadni az USA-t, a japán nagykövet ott üldögélt vele a támadás előtt, hogy átadhassa, de egyszerűen nem fogadták, csak utána. Márpedig olyan nincs, hogy egy ország nagykövetét, akivel a háború szélén állok, nem fogadom azonnal, annak oka van! Az, hogy felhergeljem a népet az aljas orvtámadással.


Meg még van egy jópár ilyesmi.

2021. ápr. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ja, 7-es voltam, most nézem, hogy Covid, arról nincs véleményem.
2021. ápr. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%
Az összeesküvés-elméletekkel egy baj van: hogy a valóság általában sokkal durvább.
2021. ápr. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy direkt van a covid!!!!!
2021. ápr. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!