Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most akkor mi az igazság?

Most akkor mi az igazság?

Figyelt kérdés
Előre leszögezem, nem vagyok Covid oltásellenes, elhiszem, hogy hatékonyak, bár a hosszútávú hatásukról semmit nem tudni, ezt senki se tagadja. Csináltak még pár hónapja egy felmérést, hogy leginkább a felsőoktatási intézményekben tanult embereknél a legnagyobb arányú az átoltottság. Na mármost több egyetemen, mint PTE pl. kötelezővé tették ismételten a maszkhordást. Akkor valójában ennyire hatástalan az oltás? Hiszen, ha az egyetem épületén belül kialakult a nyájimmunitás, az oltottak védve vannak, nem fertőzik, betegítik meg egymást, legalábbis ezt mondják. Vagy mégse az egyetemisták körében a legnagyobb az oltáshajlandóság? . Eddig elegendő volt a 2 oltás, most már negyediket is pedzegetik. Ti mit gondoltok? Ne essünk egymásnak, de lehet vitatkozni.
2021. szept. 20. 21:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
18%

Kérdező

"Csináltak még pár hónapja egy felmérést, hogy leginkább a felsőoktatási intézményekben tanult embereknél a legnagyobb arányú az átoltottság. Na mármost több egyetemen, mint PTE pl. kötelezővé tették ismételten a maszkhordást."

Mi lenne ha átgondolnod ezt a két mondatodat?

Az, hogy az egyetemeken tanulók között a legmagasabb az átoltottság az nem jelenti azt hogy mindenki be van oltva. Ráadásul nem tudom honnan vetted hogy náluk lenne a legmagasabb az átoltottság, mert a 18-24 éves korosztályban a legkisebb az átoltottság a felnőttek között, csak 43%.

Szerintem félreértetted azokat a cikkeket, felhívásokat amik a napokban jelentek meg, és amikben szorgalmazzák, hogy az egyetemisták oltassák be magukat, mert ez a korcsoport a legmobilisabb és leginkább közösségben járó, tehát mind a megfertőződésre mind a fertőzésre ők a leginkább hajlamosak. SZERETNÉK ha az egyetemistáknál lenne a legnagyobb az átoltottság, mert fontos lenne, de még nincs így. Ezért mennek a felszólítások ki az egyetemekről, hogy oltassák be magukat az egyetemisták.

[link]

2021. szept. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
11. Nem tudom, a 90% azért elég nagy arány. Mellesleg itt is kötelező a maszk [link]
2021. szept. 20. 21:47
 13/22 anonim ***** válasza:
36%

#12 Nem olvastad el figyelmesen a cikket. Ez CSAK az ELTE-ről szól és csak azokról akik kitöltötték a kérdőívet. Nem töltötte ki mindenki a hallgatók közül.

"A felmérésben szeptember 7-ig bezárólag közel huszonkétezer ember vett részt. A KITÖLTŐK MINTEGY 90 SZÁZALÉKA VÁLASZOLTA AZT, HOGY MINDKÉT VÉDŐOLTÁST MEGKAPTA MÁR."

Az ELTE-re évente vesznek fel tízezer hallgatót.

2021. szept. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
19%

#13: van több ismerősöm akik ugyanígy olvassák a cikkeket: a címet meg pár sort és mondanak valami faxságot.

Egyik haverom mondja úgy két hete, hogy ezt meg azt hozta le az index. Mondom én ezt furcsállom de megnézem. Megkerestem a cikket, elolvastam és teljesen másról írtak. Mondom a haveromnak, hogy ember nem is ízt írják amit mondtál. De de azt! Kérdem: végigolvastad? Jaa, azt nem, csak beleolvastam. Hát akkor b++


Na így lesznek a hülyébbnél hülyébb teóriák, hogy a legtöbben arra lusták hogy egy 12 soros cikket végigolvassanak... :D

2021. szept. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
14. Ugyan mi a teória, drága Jánosom? 22 ezer ember azért már elég jelentős arány, amiből azért le lehet vonni következtetéseket. Ok, lehet, hogy nem 90%, hanem "csak" 80%, egyébként a covid esetében 70%-ra becsülik a nyájimmunitást. Igen, csak az eltéről szól, ahol elsőként vezették be a maszkhordást ismét.
2021. szept. 20. 22:45
 16/22 anonim ***** válasza:
25%

"14. Ugyan mi a teória,"


Az, hogy az ELTÉN megkérdezettekről te extrapoláltál az egész országra - hibásan.

A napokban kijött egy cikk olyan címmel, hogy Angliában kétszer annyi a koronás a beoltottak közül, mint az oltatlanok esetében aztán a cikk végére kiderült, hogy csak a 49-79 év közöttieknél ahol magas az átoltottság, aztán a cikk végére teljesen más a konklúzió de addig senki nem olvasott el.


Ugyanilyen volt pár hete az izraeli hiszti, amikor mindenki azon pörgött hogy az oltások hatástalanok és az egyik kérdező által hivatkozott cikk cáfolta magát a kérdést :D


Látod, te is kiírtál egy kérdést és miután forrást is mellékeltél neked kell kidumálnod, hogy oké nem annyi csak amannyi... Ha csak minden második ember félig olvassa el a tájékozódására szolgáló cikket vagy csak átfutja mert siet és egyszerűen nem érti meg, nem jut a végére akkor tömegesem ömlik a baromság és ez egy idő után fárasztó - főleg hogy a haverjaim így tolják és engem idegesítenek vele.


Na így alakulnak ki az "azt olvastam" meg a " haverom olvasta" meg a " haverom ismerősének az ismerőse.." és hasonló teljesen eltorzul információáradatok.

2021. szept. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Hol extrapoláltam én az egész országra? EGYETEMEKRŐL volt szó. Te se olvastad el akkor figyelmesen a kérdést? Nem kell ezen semmit kimagyarázni, kidumálni országosan se, sajnos látom, hogy az emberekkel a végzetekig lehet játszani. Az elején elegendő volt a maszk, aztán 1 oltás, 2 oltás, most már 3-4, plusz megint maszk. S a hosszútávú következményekért, még egyszer írom, amit a szakemberek se tudnak, se a gyógyszercég, se a kormány nem vállal felelősséget, s ennek ellenére úgy tukmálják rá az emberre, mint még semmi mást.
2021. szept. 20. 23:11
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

ma 21:22

Analógia. Annak is van mellékhatása mégse kérdőjelezi meg egy hülye se, hogy miért kell magát bekösse.

Most ha a covidot nézed akkor legalább 1-2 nagyságrenddel nagyobb az esélyed belehalni úgy ha nem vagy beoltva, arról nem is beszélve hogy magáról a vírusról se tudod milyen hatása lesz a szervezetedre később.



ma 21:29

[link]


ennyit a csodavideóról.


Nem azt kell nézni, hogy egy egy szakember mit mond, hanem azt hogy mi az egységes tudományosan elfogadott álláspont, az meg jelenleg az, hogy az oltás jó. Teccikérteni?

2021. szept. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
18. Azért kell a gyerekeket is oltatni, igaz? Miközben egy gyerek se halt bele a vírusba, itthon.
2021. szept. 20. 23:21
 20/22 A kérdező kommentje:
2021. szept. 20. 23:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!