Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van, hogy más országokna...

Miért van, hogy más országoknak megéri az egészségügybe pénzt adni nálunk meg nem?

Figyelt kérdés
[link]
2021. szept. 2. 07:12
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Pont jó így ahogy van
2021. szept. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%

Miért van az hogy azt hiszed nálunk nem adnak pénzt az egészségügybe?

Te mennyit költesz mondjuk sportra? Nem megérné ha te is fizetnéd az évi 1,5 millióba kerülő golfbérletet, havonta mennél 80 ezerért fallabdázni meg 300 ezerért havonta egy hétvégét valahol meleg égövön a tengerben úszva tölthetnél? Hiszen sok mozgás lenne, jó körülmények, kiváló ellátás, a hülyének is megéri, biztos csak azért nem költesz rá annyit mert nem érted hogy fontos és jó lenne neked. vagy mégsem? Nem lehet hogy egyszerűen csak nincs miből többet költened a sportra, mert egy szimpla uszodabérlet is már megterhelné a pénztárcádat?

Évről évre több pénzt tesz az egészségügybe a magyar állam. Hatalmas fejlesztések, beruházások, vásárlások voltak az elmúlt évtizedben és akkora béremelés folyik most éppen amit még 2 éve sem tudott volna senki elhinni, hogy nálunk ilyet meg tudnak csinálni az orvosoknál.

A nemzetközi egészségügyi szervezetek szerint kiváló a magyar egészségügyben az a szolgáltatás amit MINDENKINEK tud adni a rendelkezésére álló lehetőségekhez képest.

Igen, régiek egyes egészségügyi intézmények. Igen jó lenne a csodás új kórházakban választani a menüsorból, ki mit szeretne betegként ebédre aznap a saját kis egy ágyas, tévés, wifi-s kórtermében és szuper lenne ha nem 1 orvos és 1 ápoló lenne egy teljes folyosónyi betegre éjszaka. De most még nincs ilyen. Cserébe megkapod a neked szükséges és fontos egészségügyi ellátást akkor is ha csak a havi 8000Ft TB-t fizeted mert nincs fizetésed amiből vonnák.

Nem kell kifizetned a mentőt ha szükséges - cserébe igen, várni kell rá és a betegszállítás lassú. Amikor anyámat kellett egyik kórházból a másikba vinni vizsgálatra, akkor választhattam hogy kifizetem a magán mentőnek a 16000Ft-t az oda-vissza szállításárt és cserébe ágytól ágyig kísérik, vagy viszik reggel, ül a folyosón hálóingben órákat amíg a vizsgálat után érte mennek és visszaviszik. De választhattam, és akinek nincs 16000Ft-ja arra hogy magánmentőt kérjen annak is megoldják a szállítását.

Éppen így érthető és jogos a panasz, hogy kell 3 hónapot várni egy ortopédia időpontra vagy kiakasztó hogy a helyi traumatológián csak heti 2 rendelés van és maximum 20 beteget engednek fel a friss baleseteseken kívül, így órákat kell várni a sorszámra is meg néha heteket a bejutásra. Ellenben egy bonyolult törés több órás műtétje, az azt követő hónapokig tartó kórházi kezelés, rehabilitáció, gyógytorna stb. mint nem került egy fillérbe sem.

Tényleg unalmas órákig várni a rendelőben és ülni a kényelmetlen széken, mint belibegni időpontra a csudaszép váróba ahol kávéval, üdítővel kínálják a páciest megérkezésekor, kifelé menet viszont nem ugyanaz ha aláírom hogy volt egy szívultrahang, röntgen terheléses vizsgálat stb. és ennyi vagy elém teszik a számlát, fizesd be a 87000Ft-t a vizsgálatért!

Nem azért nem költ még ennél is többet a kormány - a mindenkori kormány - az egészségügyre mert ne lenne fontos, ne érné meg - hanem mert nincs több. Másra is kell költeni ami ugyanilyen fontos. Igen, a stadion is fontos.

2021. szept. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

A cikkben a kórházak többsége amerikai.

Ott meg privát biztosítás alapú egészségügy működik.Persze,hogy szuperek és hatékonyak a kórházak.


És ott nem az állam fektet beléjük pénzt,hanem, magántőkével működnek a versenyszféra részei.

2021. szept. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

2! Egészségügyi szakdolgozóként mondom, hogy nem kiváló a szolgáltatásunk! Hidd el, mi lennénk a legboldogabbak, ha az lenne, nem az! Nem az, mert vizsgálatok maradnak el, mert nincsen elég ember, beavatkozások maradnak el, mert nincsen elég eszköz, műtétek maradnak el, mert nincsen elég orvos, de még olyan dolgokért is harcolni kell, hogy legyen elég ágynemű vagy pelenka némelyik osztályon. Osztályok mennek állandóan ápoló hiánnyal, mert nincs elég új dolgozó. Sorolhatnám, de ezt úgysem hiszed el, mert azt fogod majd mondani, hogy nem vagyok eüs szakdolgozó meg ez csak ellenzéki propaganda, tudom mert vitatkoztam már itt agymosott fideszessel éppen eleget.

Példa! Ké napja az egyik betegünknek lett volna CVC beültetés, ki is volt írva, orvos is volt, csak elfogyott a CVC szett a kórházból, most a te csodálatos egészségügyedben nem is történhetet volna meg. A beteg meg ott maradt branül meg CVC nélkül. Így járt!

Ha érdekel valakit mi az a CVC:

[link]


A beteg meg vagy kibírja míg lesz, addig úgy-ahogy lesz táplálva vagy nem.

2021. szept. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem ad pénzt az állam az egészségügybe, akkor mégis hogy működik? Amúgy meg miért gondolod, hogy pont nálunk lesz a világ legmodernebb kórháza? De egyre több robot dolgozik a magyar kórházakban is.
2021. szept. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező ezek usa beli kórházak


Nyugodtan elmehetsz oda is ellátásért feltéve ha utána tudod fizetni a hitelt amit ez miatt vettél fel

2021. szept. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#4 Olvasd el figyelmesebben a 2-est. Semmivel sem mond mást mint te.

Nem ugyanaz azt állítani, hogy sz@r az egészségügyünk és nincsen semmi pénz ráfordítva, meg elismerni, hogy nem a legjobb a színvonal, ellenben ellátják az embereket.

Értem, hogy te belsősként azt látod ami hiányzik, de remélem nem bánod ha én meg külsősként elismerem azt a munkát és teljesítményt amit ti egészségügyisek beletesztek és kimondom, hogy igenis magas színvonalú ellátást kapunk tőletek még akkor is ha az eszközökben, épületekben nem állunk a legjobban.

Anyámnak az életét mentettétek meg, ahogy a férjemét, fiamét, testvérem újszülöttjéét, és igen, elégedett vagyok azzal a csodás munkával amit végeztetek ti az egészségügyben akkor is ha mellette leírtam én is milyen hiányosságok vannak. Nekem megéri az hogy nem minden tökéletes, cserébe viszont oda jut pénz ahol tényleg életet ment, mint testvérem havi milliós gyógyszerére, ami miatt egyáltalán még életben lehet, holott fiatal.

2021. szept. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!