Miért van Magyarország ennyire lemaradva a tőlünk nyugatabbra lévő országoktól gazdasági szempontból?
Mit csinálnak rosszul a politikusaink? Vagy mi, emberek? Nagyon sokszor gondolkodom ezen. Nyugat-Európában sokkal gazdagabbak az emberek, aki dolgozik, azt rendesen megfizetik. Nálunk meg egy röhejes minimál bér emelésről nemzeti konzultáció útján kérdez a kormány. Itt arra elég a többség fizetése, hogy esetleg lakjon valahol, egyen, ruházkodjon, mondjuk tartson egy öregebb autót. De semmi luxus! Legtöbb esetben már választani kell, hogy a hó végi ici-pici maradék pénzt félretegyük idős korunkra ( ha egyáltalán marad valamennyi pénz), vagy elmenjünk egy kicsit kikapcsolódni, nyaralni. Sokat dolgozunk, ezért egy nyaralásnak, vagy jobb kocsinak nem szabadna luxusnak lenni.
Mi lehet a megoldás, hogy ne csak abból álljon az életünk, hogy eszünk, alszunk, dolgozunk? Vagy ha jobb körülményeket szeretnénk, akkor ne kelljen a főállásunk mellé még 2 másik másodállást is bevállalni, ami pedig az összes időt - ezáltal pont a szabadságát, szabad életét - veszi el az embetnek.
Van vakinek ötlete?
"A másik, hogy egy kezemen meg tudom számolni azokat az országokat, ahol kedvelnek minket, magyarokat."
Mondd nekik, hogy nem vagy Orbán-szavazó, máris jobb szemmel néznek majd rád.
Történelem,5-6 osztály.
Merre jártál?
Spanyolország már 2000 tonna aranyat rabolt össze, mikor mi még csak a török megszállás elején voltunk.
Ausztriának mégis mi voltunk 400 éven át, ha nem gyarmata?
Azt a sok aranyat rl-kereskedték a spanyoloktól, de attól indult be a kapitalista fejlődés.
Részeként a jobbágyság ( ingyenmumka) eltűnése
Nyugaton azóta világos, ha munkást akarsz, fizess meg!
Ez nálunk a Kiegyezés után lett merőben új felismerés.
Akik a tudásalapú társadalmakat emlegetik nagyon jól látják. Ott van a vesztes, szétvert Japán a háború után, aztán 40 év alatt kihúzták saját magukat a szarból. TANULÁSSAL! Fejlett elektronikai ipart volt, már a 80-as évekre. Igazából a gazdasági élvonalat kellene figyelni, ehelyett, mi a mezőgazdaságra, külföldi iparra akarjuk tenni a gazdagodásunkat. Amikor már a robotika, nanotechnológia, IT a jövő. Ahol az elsők között vagy, ott lehet lefölözni a hasznot. Így volt ez az ipari forradalommal is.
A spanyolok pont nem jó példa, rengeteg aranyat raboltak ez tény. Aztán nem a saját gazdaságukba fektették, hanem importcikkekre elszórták és gazdaság összerogyott. Utána lehet olvasni. Magyarán eltapsolták jóléti kiadásokra, de nem a céhesipart, manufaktúrákat hozták létre, ami az akkori gazdaság mozgatórugója volt.
#14,a spanyolok úgy jártak.
Az arany viszont nem párolgott el,csak gazdát cserélt. De az már nyugat-európán belül.
Az IMF-nek van ma annyi aranytartaléka.
500 éve az lényegében megduplázta az akkori összvagyont.
Az még engem is fellendítene.
A Nyugat még mindig! gyarmatosít.
Franciaország még mindig szedi a gyarmati adót, több, mint egy tucat afrikai ország gdp-jének kb. 80%-át (!!!) elvéve ezzel.
Mi nem vagyunk egy gonosz, elnyomó ország, hiába állítják ezt rólunk a románok, balliberálisok, úgyhogy nem vagyunk gazdagok.
Mert gazdagnak lenni egy bizonyos szint felett csak más kárára lehet!
#16, mit kezdtünk a sok arannyal?
Hát Mátyás királyunk elháborúzta.
Mondjuk volt benne ráció, mert, ha akkor megroppantjuk Ausztriát, akkor mi lapátoltuk volna ki az ő GDP-jüket, nem ők a miénket 400 évig.
#16
Mi az, hogy mit kezdtünk vele? Abból tudtuk megvédeni évszázadokig a törökök ellen az országot!
Ahogy Amerikát felfedezték, elkezdett áramolni máshonnan is az arany, és ez a magyar államháztartást elég hátrányosan érintette!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!