Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az egy hónap múlva életbe...

Az egy hónap múlva életbe lépő uniós vámrendeletnek mi a hivatalos indoka?

Figyelt kérdés

[link]

Nyilván mindenki tudja mi a VALÓDI indoka, hiszen politikusoknak lopásból sosem elég, tudjuk nagyon jól, ezért vannak. De az ilyen sarctörvényekhez általában szokott valami gyenge maszlag magyarázat is tartozni hogy erre miért van szükség és miért jó az nekünk hogy megint többet fizetünk nekik ugyanazért. Ez esetben mivel támasztották ezt a nyílt rablást alá?



2021. jún. 1. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Kínának akarnak ezzel keresztbe tenni mivel tudják, hogy az EU-n kívüli csomagok jelentős része Kínából érkezik.
2021. jún. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
lehetőséget láttak benne nem egy ismerősöm van akinek évek óta mindig van csomagja ami éppen jön külföldről van h napi 5-6 érkezik neki (bár ez ritka) valamint csomó mobilos cég rendelt be ebayről tokokat és fóliákat majd 40x-es áron adta el gondolom ez külföldön se volt másképpen de én nem agodok mindig van megoldás senki se szeret bukni valószínűleg lesz pár kínai raktár az eu-n belül is amiért az eu zsíros pénzeket kap és onnantól minden vámmentes újra de pl most rendeltem csomagot egy hét alatt megjött az ebayről nem is néztem az eladót hogy Németország és messze ő volt a legolcsóbb szóval gondlom vám után eu-n belülről fognak jönni a cuccok és az ár nem fog változni igazán
2021. jún. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem az áfa a gáz. Rendelek valami elektronikai kütyüt 300Ft-ért kínából, arra az áfa semmi. De erre rá fognak dobni több ezer Ft vámkezelést. Aminek az árát még mindig nem tudják megmondani, pedig 1 hónap van hátra. Ez gáz.
2021. jún. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Na azért ne a befőtt tegye már el a nagymamát, kérdező. Még te vagy kiakadva azon, hogy az eddigi, áfa- és vámcsalást megengedő gyakorlatnak véget vet az EU? Ez komoly? :DD


Ez nem magyar változás, az egész EU-ban történik. Célja a sokmilliárd eurónyi elcsalt áfa és a kereskedelem kifehérítése, illetve a környezetvédelem, mert az Európa felé feladott évi sok milliárd darab, egyesével feladott filléres lóf.sz csomag ilyen módon szállítva úgy ezerszer akkora környezetterhelést okoz, mintha a megszokott módon konténerszámra importálná egy kereskedő, akitől te max. 50km további szállítás után vennéd meg.

2021. jún. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Én egyvalamit nem értek. Ezek azt hiszik az Unión kívül csak Kína létezik?

Mert nagyon cuki hogy az indoklásban is meg itt is minden kommentnél Kínára van kihegyezve a dolog, csak elárulom Kínán kívül van még kb. 180 másik, nem EU-s ország a világon. Többek között olyanok is mint USA, Ausztrália, Egyesült Királyság, Kanada...

Én pl. életemben tán 3 vagy 4 alkalommal vettem online valamit Kínából, ellenben az USA-ból, Ausztráliából vagy Angliából szerintem fejenként 50+ cuccot vettem már. Ha Kínával van a gond, miért nem lehetett külön Kínára rászabni a vámot? Mit kell megszivatni azokat akik pl. az USA-ból, magánszemélytől vesznek eBayen akármit?

Meg jól írja a 3-as, nem is az a gond hogy mondjuk egy 500 Ft-os ketyere így 670 Ft lesz, a kutyát nem érdekelné, de nagyon király lesz hogy ha veszek egy 150 ft-os tollat online, amiből így lesz 210, meg jön rá 3500 Ft vámkezelés. És így lesz a 150 ft-os tollból 4000 Ft. Hát kva jó, mit ne mondjak. Ez a legpofátlanabb amúgy az egészben, 3500 Ft a nagy büdös semmire, hogy tudomásul veszik hogy én vettem ezt meg azt, ez kerül 3500 Ft-ba. A lopás magasiskolája.

Azt meg hagyjuk hogy "miért nem veszel itthonról", persze tollat azt tudok, az csak egy példa volt. De én spec gyűjtő vagyok, figurákat ilyesmit gyűjtök, azon a vonalon amin én mozgok kb. semmi nem beszerezhető EU-n belülről, minden limitált kiadást USA-ból vagy Ausztráliból vettem.Így most ezek mind vagy kiesnek, vagy 2x annyiba fognak fájni mint eddig. Rohadt jó lesz...

Kedves 4, neked meg annyit üzenek, hogy igen biztos én vagyok a sz*r hogy a tisztességesen megkeresett, majd kb. 50%-ban leadózott pénzem maradékából azt szeretnék venni amit akarok és onnét ahonnét akarok, csak mert politikuséknak még nem volt elég lóvé amit meló nélkül zsebre tudtak tenni.

2021. jún. 2. 00:55
 6/8 anonim ***** válasza:
23%

"Köszi a válaszokat. Én egyvalamit nem értek. Ezek azt hiszik az Unión kívül csak Kína létezik?"


Jajj, te erről már írtál ki hasonlóan fogytos kérdést, nem? Akkor is azon pörögtél, hogy Kínakínakína és képtelen voltál felfogni, hogy a szabályozás a világ összes nem-EU országára vonatkozik. Csak mindenki Kínát emlegeti, mert nyilván magasan ők a legnagyobb partnerek.


"Meg jól írja a 3-as, nem is az a gond hogy mondjuk egy 500 Ft-os ketyere így 670 Ft lesz, a kutyát nem érdekelné, de nagyon király lesz hogy ha veszek egy 150 ft-os tollat online, amiből így lesz 210, meg jön rá 3500 Ft vámkezelés. És így lesz a 150 ft-os tollból 4000 Ft. Hát kva jó, mit ne mondjak. Ez a legpofátlanabb amúgy az egészben, 3500 Ft a nagy büdös semmire, hogy tudomásul veszik hogy én vettem ezt meg azt, ez kerül 3500 Ft-ba. A lopás magasiskolája."


Tudod ha felmész a Woltra és a Netpincérre, bizonyos éttermeknél találhatsz 2-300Ft-os tételeket. Szószokat, kis adag rizst, ilyesmit. De képzeld! Ha egyetlen egy ilyet szeretnél házhoz rendelni, a futár díja pont ugyanúgy 800Ft lenne, mint egy 10 ezres rendelésnél! Mert ennyiért éri meg nekik vesződni vele! A Postát hidegen hagyja, hogy te egy 50 vagy egy 50000Ft-os terméket rendelsz, számukra a vele való adminisztratív munka azonos.

2021. jún. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"miért nem veszel itthonról"


Majd akkor veszek itthonról, ha nem 4x áron adják a rafkós szürke import kereskedők, hanem annyiért mint amennyiért Kínából meg lehet rendelni, illetve nulla forint szállítási díjat is biztosítsanak hozzá, mivel nem fogok egy 500.- forintos kütyüért 1600-2000.-Ft szállítási díjat fizetni! Annyira hülye azért nem vagyok.

2021. jún. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Meg már előre félek, hogy a magyar posta akik így is folyton bakiznak, hibáznak, hanyagok,s tb, majd hogyan fognak megbírkózni a feladattal. Már előre borítékolható, hogy még lassabban fognak megérkezni a csomagok és gondolom majd még több adminisztrációs bakira is lehet majd számítani július 1. után. Nincs túl jó véleményem a magyar postáról, én egy almát se bíznék rájuk szívesen, de ez az én véleményem...
2021. jún. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!