Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy tudnak kibocsájtani...

Hogy tudnak kibocsájtani mikroállamok bélyegeket, pénz és rendszámtáblákat? És miért?

Figyelt kérdés
[link]
2010. aug. 24. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

550 nm??? apám, másnak a háza nagyobb!!! :DD

sztem röhej az egész...


amúgy nem rossz. illegális állam. vagy nem is tudom hogy nevezzem.

2010. aug. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%

[link]


még egy kis érdekesség

2010. aug. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első:

Nem az állam a lényeg itt. Nem kelle adóznia, mert ő az állam. Gazdaság: 150ezer útlevelet bocsájtottak ki, szervereket üzemeltetnek stb. Volt esze annak, aki kitalálta.

2010. aug. 24. 21:10
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Ezt már én is olvastam régebben, fogalmam sincs. De ha ismertek még ilyen miniállamokat akkor linkelgethetnétek róluk valamit :D
2010. aug. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

[link]

[link] ek_z%C3%A1szl%C3%B3inak_k%C3%A9pt%C3%A1ra


Mikronemzetek:

[link]



Eddig ez a legkisebb, melyet találtam a 400négyzetméterével:

[link]

2010. aug. 24. 21:57
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Régebben olvastam róluk, érdekesek. Szerintem annyira veszélytelenek, hogy ahonnan kiváltak nem foglalkoznak velük. ☺
2010. aug. 29. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%

Na aszért ezek nem véletlenül véálnak ám ki.

Az egy dolog, hogy kicsik és csak látszólag nincs jelentőségük, csakhogy politikai és gazdasági súlya magának a jelenségnek, a szétválásnak van, méghozzá hatalmas!

2010. aug. 29. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

„Na aszért ezek nem véletlenül véálnak ám ki. ”


Nem hát, unatkozó gazdag nyugatiak nem tudnak mit kezdeni magukkal, és ezzel foglalják le magukat.

2010. aug. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
29%

Bárki kibocsáthat bélyeget, akinek van ehhez pl. egy színes nyomtatója.


Bárki kibocsáthat rendszámtáblát, akinek van egy kisebb műhelye megfelelő szerszámokkal.


Elismerni persze nem fogja sem a rendőrség, sem a posta ezeket, de attól még "kibocsáthatod" őket.

2010. aug. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
43%

08-24 21:57


Ezeknek a többsége teljesen érdektelen, jelentéktelen vicceskedés.


Néhány esetben van bennük üzleti logika és lehetőség, illetve szólnak mellettük jogi érvek. De ez ritka, általában unalmas bohóckodás az egész.


Jogilag védhető pl. Forvik és Seborga. Üzleti célokat szolgál Forvik és Melchizedek. Pusztán ceremoniális szereppel bír pl. Užupis, ez utóbbit érdemes meglátogatni.

2010. aug. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!