Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Belengették, hogy a covid-elle...

Belengették, hogy a covid-elleni oltást akár rendszeresen, évente is be kell adatni. Ezekután kinek van kétsége afelől, hogy a gyógyszerbiznisz egy újabb undorító, világ szintre kiterjedt lobbizásáról szól ez az egész?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 20. 10:11
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
38%
Persze oltassuk magunkat évente egy olyan vírus ellen ami a lakosság 95%ára semmilyen formában nem veszélyes. Mi a jóistennek? Nem értem az ilyen irányításmániás emberkéket miért akarják másnak beadni ha ők ettől csúcsszupervédettek lesznek? Az önzés éppen az hogy mástól várjátok a biztonságot, ahelyett hogy elbújnátok egy hermetikusan lezárt bunkerbe!
2021. ápr. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
65%

[link]

Meg is van a válasz hogy miért jönnek az újabb és újabb mutánsok, hát nem az oltatlanok miatt😆

2021. ápr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Koplárovics Béci ***** válasza:
74%

"Persze oltassuk magunkat évente egy olyan vírus ellen ami a lakosság 95%ára semmilyen formában nem veszélyes."


Téves alapfeltételezésből indulsz ki. A fertőzésen átesetteknek nem az 5%-a szenvedte meg a betegséget. Sajnos gyakorlatilag lehetetlen megmondani, hogy mennyien élnék meg súlyos betegségként a ferzősét, ha mindenki elkapná. Mondjuk egyik legnagyobb veszélyforrásnak a túlsúlyt, másiknak a magas vérnyomást emlegetik. Ez Magyarországon az emberek legalább felét érinti. Ha közülük is csak a fele szenvedné meg, az máris 25% az 5% helyett. És akkor még nem volt szó arról, hogy ezen betegségeken felül is bőven vannak olyanok, akik megszenvednék.

Szerinted/neked hol van a "megéri" arány?


" Nem értem az ilyen irányításmániás emberkéket miért akarják másnak beadni ha ők ettől csúcsszupervédettek lesznek? Az önzés éppen az hogy mástól várjátok a biztonságot, ahelyett hogy elbújnátok egy hermetikusan lezárt bunkerbe!"


Utálod az irányításmániás embereket, miközben embereket zárnál be. Az ellentmondás egy igen furcsa formája ez. Vagy szimplán csak önmagadat is utálod?


"Meg is van a válasz hogy miért jönnek az újabb és újabb mutánsok, hát nem az oltatlanok miatt"


Ezt a gyököt meg hogy vontad ki abból az írásból? Azért sárga a villamos, mert az Eiffel-torony magas?

2021. ápr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
0%

#23


,,A fertőzésen átesetteknek nem az 5%-a szenvedte meg a betegséget. "

És ezt te honnan tudod mikor a valóságban az emberek nagyrészén úgy megy át hogy meg se betegednek tőle? Azt ugye tudod hogy a fertőzöttek száma a valóságban sokkal több mint amennyinek pozitív tesztje volt mivel a lakosság jórésze le se lett tesztelve?

,,Mondjuk egyik legnagyobb veszélyforrásnak a túlsúlyt, másiknak a magas vérnyomást emlegetik"

Ez igaz, csakhogy statisztikailag még ettől nem vagy veszélyeztetett önmagában.

[link]

,,Utálod az irányításmániás embereket, miközben embereket zárnál be. Az ellentmondás egy igen furcsa formája ez. Vagy szimplán csak önmagadat is utálod?"

Hát ez gyenge. Úgy látszik a szövegértés nem erősséged.

Mondtam én olyat hogy aki fél azt bezárnám? Nem, ha fél zárja be magát vagy ne, nekem tök mindegy de nehogy már azért büntessen másokat mert egészségesekxd Ha félted magad akkor a te feladatod védekezni, nem másé.

,,Ezt a gyököt meg hogy vontad ki abból az írásból? Azért sárga a villamos, mert az Eiffel-torony magas?"

Meg kellett volna nyitni azt a nyomorult cikket aztán látnád hogy ez nem hamis ok-okozat😃

2021. ápr. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
9%

Nyájimmunitásról beszélnek. Ebből a szempontból sejthető minek gondolják az embereket: birkáknak. (Iányítható,megfélemlíthető)


Mit mond a Biblia? Ki életét félti elveszi azt.


"....Mert aki meg akarja menteni életét, elveszíti."

2021. ápr. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Koplárovics Béci ***** válasza:
88%

"És ezt te honnan tudod mikor a valóságban az emberek nagyrészén úgy megy át hogy meg se betegednek tőle? Azt ugye tudod hogy a fertőzöttek száma a valóságban sokkal több mint amennyinek pozitív tesztje volt mivel a lakosság jórésze le se lett tesztelve?"


Ugyanabból a statisztikából, amiből te is vetted az 5%-ot...


"Ez igaz, csakhogy statisztikailag még ettől nem vagy veszélyeztetett önmagában."


Csak ettől nem. Viszont nem csak ettől veszélyeztett valaki. De azok a fránya %ok... Azt mondjuk nem értem, hogy a súlyos esetekről beszélve mitől releváns a halálozási lista?


"Meg kellett volna nyitni azt a nyomorult cikket aztán látnád hogy ez nem hamis ok-okozat😃"


Megnyitottam. Sőt úgy látszik, hogy veled ellentétben el is olvastam. Végig. És közel sem arról szól, hogy az oltottak MIATT terjednek mutánsok. Hanem arról, hogy köztük IS terjednek. Mindent ennyire eltorzítva fogsz fel?

2021. ápr. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
0%

Hát tudod ha több lenne mint 5%, akkor már hegyekben állnának a hullák. És bocs de nem ugyanaz a két állítás. Az nyilvánvaló hogy nem annyi ember fertőződött meg a vírussal mint amennyit pozitívra teszteltek, hanem a valóságban sokkal több.

,,Azt mondjuk nem értem, hogy a súlyos esetekről beszélve mitől releváns a halálozási lista?"

Mi az hogy súlyos eset? Úgy jön ide a halálozási lista, hogy ha több fiatal lenne veszélyeztetett mint eddig akkor a halott is több lenne közöttük de nem több. Még az is teljesen esetleges hogy kit visznek kórházba. Ismerek olyat aki 40 fokos lázzal otthon marad meg olyat is aki mentőt hív. Most nyilván ebben a helyzetben sokan meg vannak ijedve és olyan helyzetben is orvoshoz fordulnak amikor egyébként más esetben nem tennék. Nálunk a szomszédot konkrétan azért vitték be mert telefonált a háziorvosnak hogy lázas és idős ember lévén a háziorvos riasztotta a mentőt. Magyarán attól még hogy valaki a kórházban van, nem feltétlenül súlyos eset, de a kapacitást azt leterheli.

,,Megnyitottam. Sőt úgy látszik, hogy veled ellentétben el is olvastam. Végig. És közel sem arról szól, hogy az oltottak MIATT terjednek mutánsok. Hanem arról, hogy köztük IS terjednek. Mindent ennyire eltorzítva fogsz fel?"

🤣🤣🤣🤣🤣Aztabüdöshétszentségitxd Te aztán nem vagy semmi. Ott van leírva

,,AZ OLTOTTAK KÖZT ÖSSZESEN NYOLCSZOR OLYAN GYAKRAN FORDULT ELŐ A DÉL-AFRIKAI VARIÁNS, MINT AZOK KÖZT, AKIKET NEM OLTOTTAK BE." Te meg erre annyit tudsz reagálni hogy hát köztük is de nem miattuk😆 Ezek szerint akkor az oltás már most sem ér semmit mert a természetes szelekció jól működik egy ilyen instabil genetikai anyaggal rendelkező vírus esetében. Ezt kb mindenki tudta akinek van egy kis sütnivalója. Úgyis csak azok a mutánsok maradnak amik kibírják az oltást, aztán azok fognak terjedni, mindezt úgy hogy az oltottak hamis biztonsági érzetbe ringatják magukat.

2021. ápr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 Koplárovics Béci ***** válasza:
82%

"Hát tudod ha több lenne mint 5%, akkor már hegyekben állnának a hullák... Magyarán attól még hogy valaki a kórházban van, nem feltétlenül súlyos eset, de a kapacitást azt leterheli."


Te még mindig nem érted. Tényleg totál süket vagy. Azért szerintem, de javíts ki ha tévedek, azért a 40 fokos láz az nem éppen kellemes. Nem tudom milyen, szerencsére nekem még nem volt, aki ismerősnek volt, ő nem épp a legkellemesebb emlékének tartja. És - mint írod is - otthon is lehet szenvedni. Nekem is van olyan ismerősöm, aki bő egy hétig kb minden nap azon a határon volt, hogy hívjon-e mentőt vagy sem. És még mennyien vannak ilyenek...


"Azt ugye tudod hogy a fertőzöttek száma a valóságban sokkal több mint amennyinek pozitív tesztje volt mivel a lakosság jórésze le se lett tesztelve?"


Több helyen (nem Magyarországon) is csináltak tömeges teszteket korábban. Igaz ez még főleg a második hullám alatt volt. A tömeges tesztek eredménye azt mutatta, hogy 2-3x-os a fertőzésen átesettek száma a "hivatalosan" átesetteknek. Azért túl nagy eltérés nálunk sem lehet.


"Te meg erre annyit tudsz reagálni hogy hát köztük is de nem miattuk"


Igen. Ugyanis egy szóval sem írja, hogy miattuk. Megmutatod, hogy HOL írja? Vagy hol von le bármilyen következtetés, hogy miért vannak mutációk? És hogy miért voltak mutációk már bőven az oltás előtt is?


És azt vajon tudod-e, hogy Izraelben (amelyik országról a cikk szól) mostanra gyakorlatilag a tavaly tavaszi szintre csökkent náluk a fertőzöttség. Tehát eleve kutatni kell azokat, akik fertőzöttek. Így nem nehéz akratlanul is tévedni egy vizsgálat során.

2021. ápr. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

#28

Nem kellemes és? Mit akartál ezzel mondani? Nem csak 40 fokos lázzal visznek be.

Ez a 2x-3x szám honnan jön? Javíts ki de ha le lett tesztelve akkor mi alapján gondolja hogy ennyivel több?

,,Megmutatod, hogy HOL írja? Vagy hol von le bármilyen következtetés, hogy miért vannak mutációk? És hogy miért voltak mutációk már bőven az oltás előtt is?"

Senki nem mondta hogy ne lettek volna, de el is magyaráztam. A vírus habár nem élőlény, de a szelekciós nyomás nála is működik. Azzal meg felesleges jönni hogy mennyi a fertőzött mert ez teljesen lutri. Az összhalálozás csökkent Izraelben? Mert én erről kerestem adatot de nem találtam. Az meg ne haragudj de csak magyarázkodás hogy tévedtek a vizsgálattal csakmert nem tetszik az eredmény.

2021. ápr. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!