Magyarországon az iskolásoknak nem lehetne valami "úttörőmozgalom" szerűséget visszahozni? - bővebben leírásba
Nem politikai nevelés lenne, tehát kormánytól függetlenül az iskola/oktatási-rendszert segítené fejleszteni egy efféle "újítás".
Környezeti nevelés lenne az elsődleges célja, illetve a gyerekkori élmények gyarapítása.
Sokat gondolkodtam rajta és többeket megkérdeztem róla, hogy akik voltak úttörők hogyan élték meg, jó volt-e és egyáltalán nem hallottam negatívumot.
Manapság a környezeti-nevelés egyre fontosabb és tudom hogy jelenleg is vannak cserkésztáborok, viszont több lehetőség rejlik a témában nem csak tábori szinten.
Akár havonta egyszer lehetne egy természetbeli kirándulás, ahol a gyerekek tanulnának a növényekről, állatokról, akár biológia, földrajz, fizika, kémia lehetne kiegészítő tanulmányi kirándulásokat szervezni (ezeket pedig államilag kéne támogatni). - Így tömören összefoglalva
Olyasmire gondoltam amibe lehetne egyfajta kitüntetéseket szerezni úgymond játékos módon. Aki pedig jól tanul külön kitüntetésben részesül. - Igen jelenleg is van könyvjutalom meg oklevél, de ezen felül lehetne valami újítás is.
Nektek mi a véleményetek erről?
Soha nem értettem, hogy az ilyen díjazások esetében miért tabu a pénz?
Mindenféle xarról azt hiszik hogy a gyerek majd örül neki, de ennek az esélye nulla. Ösztönözni kell, nem pedig valami hülyeséggel traktálni. Főleg, hogy ez általában "zsákbamacska" módon megy.
Nem radikalizálódás lenne a cél xd
És nem is az hogy greenpeace aktivisták legyenek.
Szimplán afféle ismeretterjesztés gyakorlati alapon és ezt már óvodás korban el kéne kezdeni, általánosban és gimnáziumban a jelenlegi oktatási rendszer (és egyes tanárok) teljesen kiölik a gyerekből a tanulási kedvet. Aztán a szülő csodálkozik hogy régen bújta a gyerek az atlaszokat, a Földről szóló könyveket, fejből tudta melyik dinoszaurusz melyik földtörténeti korban élt, aztán általánosban 4-5 évig kitűnő tanuló a gyerek, majd gimnáziumba kerülve egy-két tárgyból 4-es, 5-ös, de zömében 3-as átlag alatt teljesít.
Valahogy ezt a tanulási kedvet kéne fenntartani, azt az érdeklődést és nem lehet arra fogni hogy nincs meg a technika egy színvonalas tanóra megtartására (mármint ha tényleg adott lenne minden tanár számára a technika hogy akár kivetítőn tarthatna előadást).
Másrészt a házi feladatokat valahogy másképp kéne kezelni, naponta 6-8 órája van egy átlagos diáknak, tegyük ebből 4 tárgyból mindennap kap házit, egy ideig megcsinálja rendesen, de hamar belefárad/unalmas és monotonná válik az egész.
Ez ellen kéne valamit tenni, hogy az iskola ne csak sivár, monoton hely legyen.
Illetve több pályázat kéne, versenyek, már gyerekkorba hagyni kéne a gyereket hogy kiteljesedjen valamiben amit szeret. Legyen az sport vagy matekverseny, rajzverseny, valamiben minden gyerek/ember tehetséges csak nem volt/nincsen meg hozzá az a löket amire szükségük lenne.
Gyerekként, fiatalként sokkal motiváltabbak vagyunk, hajt minket az a felfedezési vágy és ezt kéne kihasználni egy jó oktatási rendszerben, bár már eléggé eltértem a kérdéstől, de a lényeg valami olyasmit kéne ami elősegítené a gyerekek jellemfejlődését is, úgy hogy szabadidejük is marad.
Kérdező
Jelenleg is ezerféle olyan lehetősége van a gyerekeknek az iskolákban ahol mindenki megtalálhatja magának azt a közösséget amiben szívesen lenne. Éppen úgy vannak környezetvédelemmel foglalkozó csoportok, mint amik a természetet járják és kirándulnak. Vannak amik az állatokkal foglalkoznak és van ami a sporttal vagy éppen a sakkal. Ahogyan ott van a cserkész szövetség is.
Az iskola attól sivár, monoton hely valakinek mert nem vesz részt semmiben. A többieknek este 7-ig folyamatosan van lehetősége arra hogy valamiben részt vegyen.
De egyik sem kapcsolódik közvetlenül az iskolához, ez mind magán kezdeményezések, semmi egység nincs mögötte. Egy gyerek, de még a szülei sem képesek átlátni hogy mik közül választhat a gyerek, másrészt ezek olyan dolgok amikhez ingyenesen esélytelen hozzájutni, ez nem olyan mint egyetemen hogy felveszel egy szabadonválasztható tárgyat mert érdekel.
Itt minden alkalomért gyakorlatilag félévente egyre többet kérnek el, ha ez egységesítve lenne és az állam átvenné a befizetést mondjuk minden gyerek 2 iskolán kívüli foglalkozáson vehet részt ingyenesen már jobb hely lenne az ország.
Ha pedig belegondolunk igen, az a pár ezer forint nem sok, de van gyerek aki szeretne tanulni és a szüleit a drágának ítélt program fogja hátrálásra kényszeríteni, holott ha nem is minden gyereknél, de legalább háztartási kereset arányosan átvehetné az állam ezt a költséget.
#8
Persze, hogy utána elővegyenek, amiért piát adsz a kiskölyköknek... ez a varnyús troll még a Covidnál is fertőzőbbnek bizonyult.. :D
#1, #4-nek: (kérdezőnek)
Tudod a legnagyobb problémát a tanárok hozzáállása okozza!
Általánosban a tanárok zöme személyeskedő, és nem tárgyilagos hozzáállású!
A "tanárnéniletörölhetematáblát?" típusúakat kedvelik, ez a jegyeiken is megmutatkozik. Ha egy ilyen osztálytársam (fullos szülőkkel) feleléskor 10 kérdésből 5-re tudta a választ, stabilan megkapta a 4-est. Akkor is, ha 1-2 választ a tanár adott a szájába.
Én ha 10-kérdésből 8-ra tudtam, akkor TALÁN megkaptam a 4-est. Volt példa rá 5.-ben, hogy kisebb lázadás tört ki az osztályban. Kihívott a környezet-tanárnő felelni, és minden kérdésre hibátlan választ adtam. A helyemre küldött, ekkor az egyik eminens lány megkérdezte hogy hányast kaptam? A tanárnő válasza: HÁRMAST!
Mivel komoly felzúdulás következett, a tanárnő pedig mérlegelte a felszólaló lány szülői hátterét, módosította a jegyet 4-esre. Szép, mi?
Alapszabály: rossz gyerek, jó tanuló NEM LEHET!
Mindez a gimnáziumi átlagromlás kapcsán jutott eszembe.
Annak pedig az az oka, hogy a "nyaligépek"-ről rövid időn belül világossá válik, hogy agyilag zoknik. A gimiben viszont a tudás dominál, nem a nyalás!
És az addig eminens diákok hirtelen mennek a süllyesztőbe, a 2-es, 3-as átlagúak pedig feltörnek mint a talajvíz! XD
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!