Tisztán környezetvédelmi szempontból mennyivel kártékonyabb egy nyilvános vizelő (közterületen), mint aki a wc-be végzi?
Kérdező
A vizeletedben olyan káros anyagok vannak, amik a nem megfelelő helyre juttatva fertőzésekhez vezethetnek.
Abban az esetben ha ez a vizelet egy olyan zöld területre kerül ahol más vizelet nem gyűlik össze, mert mások nem ugyanoda eresztik, akkor nem lesz sem büdös tőle, sem mérgezni nem fogja a talajt, sem veszélyes fertőzést nem gerjeszt - az idő, az eső meg a természet gondoskodik róla. Ez történi a természetben élő népeknél és az állatoknál.
Ellenben ha az ember - vagy kutya - betonozott, kövezett felületre engedi a vizeletét, ott már nem tud beindulni a természetes tisztulási folyamat. Ha rendszeresen ugyanoda végzik a dolgukat - pl. egy kocsma oldalába - ott akár még az épület vakolatát is károsíthatja. ha egy fához járnak sokan, rendszeresen, akkor megint csak a mennyiség lép életbe és veszélyes lesz a vizelet mértéke, savassága, az ürített méreganyagok mennyisége. A fára is meg az ott élőkre is a bűze miatt.
De egyszerűsítsük le a kérdést! Próbáld ki otthon magadnak, hogy nem a vécére jársz, hanem az előszobába engeded ki mondjuk 2-3 alkalommal holnap. Este meg döntsd el te magad, megérte volna-e az a 2-3x10l víz hogy nem kell szagolnod, nem kell tartanod a fertőzéstől!
Minden hiedelemmel ellentétben a szennyvíz rendszernek nem tesz jót ha kevés benne a víz. Ha túl sűrű a szennyvíz, azaz túl nagy a koncentrációja, akkor nem tudják megtisztítani azok a baktériumok amik most a szennyvíztelepeken a szerves anyagok lebontását teljesen természetes módon elvégzik. Éppen a környezetnek segítve azzal. Mivel a túl sűrű szennyvíz elpusztítja őket.
A szennyvízrendszerbe meg nem csak a vécék vize megy bele, hanem az összes leengedett víz amit használ akár a lakosság, akár a cégek, szolgáltatók, éttermek, bárki. Ha a rendszerből kivennéd a vécé használatot, akkor sem lehetne észrevenni jelentős változást.
Amúgy tudod hogy mennyibe kerül 10 l víz? Csatorna díjjal együtt is a legdrágább környéken sem több 10 forintnál. 1m3 víz díja +csatorna díja együtt max. 1000Ft.
Na, pont emiatt nem kellene annyi pénzt kiadni palackos vizekre!
Mondjuk az előszobás példával annyira nem tudok azonosulni. Inkább a kert vége kegyen a közterület, a kutya úgyis oda jár. :)
Mondjuk ezt a betonos dolgot a pesti szűk utcákban lehetett érezni, elég gusztustalan volt, nem az ilyen közterületre gondoltam természetesen.
A kevés vízzel volt némi tapasztalatom. A ház előző tulaja spórolhatott, nem volt olcsó a rendszert átmaratni a lerakódott kő miatt.
10 liter víz nem drága. Nem a pénzt sajnálnám rá. De 16 éve ültem környezetvédelem előadáson. Ott mondták, hogy hány % az ami édesvíz, és abból mennyi hozzáférhető. Ha jól emlékszem, egyjegyű volt, de mjndenképp ledöbbentett.
5 az ablakom alja nem közterület. Ennyi. :)
A kérdés egyébként is a környezetvédelmi hatásokról összehasonlításáról szólt, nem a frusztrációról, amit okoz benned.
1-es és 2-es szépen ki is fejtette.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!