Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az emberi alaptermészetet...

Az emberi alaptermészetet ismerve, elkerülhető a 3-ik Világháború?

Figyelt kérdés
2021. jan. 7. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell kötelezően kitörnie, ha erre gondolsz. Az emberi alaptermészet alapján nem lehet sem biztosra mondani, sem kizárni.
2021. jan. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az emberi alaptermészetet ismerve országoknak, városoknak, monogámiának, házasságnak sem lenne szabad léteznie.

Egyik sem következik a sok millió év alatt kialakult ösztönös késztetéseinkből, sőt, ellentétes azokkal - legalábbis én az ösztönös szintet nevezem alaptermészetnek.


Épp azért tudott a civilizációnk idáig eljutni, mert képesek vagyunk az alaptermészetünkkel szembemenve cselekedni jövőbeli potenciális előnyök kedvéért.


Ezt hívják előre tervezésnek.

Ez az, amit az állatok pl. nem csinálnak (jó, tudom, voltak már kísérletek, amik arra utalnak, hogy nagyon primitív szinten némely állatfajok is képesek előre tervezni, de messze nem olyan szofisztikáltan és távolba mutatóan, mint az ember)


Szóval nem egyedül az emberi alaptermészet határozza meg az emberi civilizáció sorsát, ebből következően predikciókat tenni pusztán az alaptermészetből kiindulva, hogy lesz-e 3. világháború, vagy sem, nem lehet.


Egyébként én nem tudnám biztosra,de még csak valószínűre sem kijelenti se azt, hogy nem lesz, se azt, hogy lesz.


Úgy gondolom, hogy egy spontán, előre nem látható esemény a megfelelő körülmények fenállása esetén simán kirobbanthat egy világháborút.


Ha az a kérdés, hogy ma vannak-e ilyen megfelelő körülmények, akkor a válaszom egy bizonytalan igen.

A technika egyrészt adott hozzá. Ami nem is annyira triviális, pl. 200 éve a technikai lehetőségek sem voltak meg hozzá, hogy világháború robbanjon ki.

A nagypolitikai/nagyhatalmi helyzet adott, a status quo repedezik, elég sok lokális konfiktus-zóna van jelenleg a világon.

Ugyanakkor viszont ellenérv, hogy minden nagyhatalom kezében ott van az atomarzenál, ezért nagyon óvatos mindenki.


De, mint fentebb említettem, egy spontán, előre nem látható esemény bekövetkezhet, ami kirobbanthatja a világháborút.

Pl. egy fanatizált csoport puccsot követ el, hozzáférést szerez a nukleáris fegyverzethez, és beveti.

Csak egy példa, ami hirtelen eszembe jutott, mármint nyilván nem nekem jutott eszembe, hanem már előttem csomó embernek.

De nyilván a valóságban olyan előre nem látható eseményre kell gondolni, amire senki sem számított, és el sem képzelte.

2021. jan. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem kerülhető el.
2021. jan. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A sógorom kedven mondása: A világon nincs még egy olyan aljas élőlény mint az ember!


Én azért árnyalnám: Tisztelet a kivételnek!

2021. jan. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Már folyik, - ne tévesszen meg, hogy nem dózerolják látványosan a hullahegyeket. Vélhetően te a IV.-re gondoltál már...
2021. jan. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!