Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lehet ilyen Magyarország?...

Lehet ilyen Magyarország? (lent. Folyt. )

Figyelt kérdés

Van esély Magyarországon arra, hogy újra élhetünk egy olyan életet, ahol:

-Visszaállítják a katonaságot, hogy végre a mai hozzám hasonló korú fiatalok ne holmi divatköcsögök legyenek

-Nem kell amiatt aggódni, hogy a mélyentisztelt roma közösség valamely tagja éjjel nekedtámad, és az önvédelmet nem azonosítják a rasszizmussal

-Magyarként több jogod van a saját hazádban, mint azoknak, akikre csak a segélyek mennek el

-Színvonalasabb oktatás legyen

-Több szórakozási lehetőség legyen minden korosztálynak

-Fejlettebb fővárosunk legyen, hogy végre Pestre is azt mondják a külföldiek, hogy "na ez már valami"?


2010. aug. 11. 08:33
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
a komcsi egy új rassz ?:O
2010. aug. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim válasza:
Nem,ez régi! :$
2010. aug. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező,Te miért nem szólsz hozzá?

Egyébként miért baj,hogy 25 évesen így gondolkodik egy nő? Nagyon jól gondolkodik!

Kedves Magyarország fel kéne ébredni!

2010. aug. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
A kötelező sorkatonaságnak semmi értelme nem volt...régen is mindenki próbálta megúszni. Akik azt hiszik, hogy pár hatalommániás barom majd néhány hónap alatt megneveli a fiatalokat az téved. Azokat a hónapokat értelmesebb dolgokkal is el lehet tölteni, minden normális országban önkéntes katonaság van, kivéve pár országot (pl. Németország, Dánia, de itt is fontolgatják, hogy megszüntetik a sorkatonaságot.)
2010. aug. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
25%
A családom se nem komcsi, se nem zsidó, csak liberális.
2010. aug. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
0%
Az első és utolsó elgondolásoddal nem értek egyet, a többi viszont szerintem is fontos lenne. Szerintem nem lene jó az, ha Pestországon méginkább Pestet fényeznék, viszont ha ezalatt a többi fővárosra gondolsz(Szeged, Debrecen, stb.) azt jónak találom, persze a vidékre is jóval angyobb figyelmet kellene fordítani. A sorkatonaság valóban jó ok lenne, hogy sokal elhúzzanak az országból, és biza én sem vonulnék be(a 25 éves nő meg ne bölcselekedjen már a sorkatonaságról).
2010. aug. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
A sorkatonaságot kivéve a többi stimmel. Amúgy a katonaságot főleg azok támogatják, akiknek már nem kellett bevonulni. Egyre több országban törlik el/rövidítik.
2010. aug. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

Azért nem szóltam hozzá, mert nem voltam gép előtt.


Visszagondolva talán minden pontommal nem értek egyet, és ez inkább érzésekből szólt, mintsem meggondoltan, józan paraszti ésszel.


Ettől függetlenül tartom a kérdésem, néhány korrekciót alkalmazva.


A sorkatonaság bevezetése kétoldalú.

Azért támogatnám, mert nem lenne rossz szerintem senkinek, ha alapszinten meg tudná magát védeni, és a későbbiekben a katonaság alatt tanultakat tudná alkalmazni.

Elvetni pedig azért vetném el, mert joga van mindenkinek dönteni arról, hogy szeretne-e katona lenni, vagy sem.


Viszont az tény, hogy nem lenne olyan ember, akire nem lenne jó hatással, ha egy kicsit megemberesedne.

2010. aug. 11. 21:37
 29/37 anonim ***** válasza:
Most őszintén akik ennyire a sorkatonaság ellen vannak, azok írják már le hogy mi a franc bajuk van a katonasággal. Mi bajotok származhat abból, hogy pár hónapra bevonultok a seregbe fegyelmet tanultok szellemi, és fizikai kiképzést kaptok, megtanultok fegyverthasználni, lőni, önvédelmet tanultok. Mi bajotok van ezzel? Miben árt ez valakinek is? Elmegy a drága szent életetekből néhány hónap vagy mi?
2010. aug. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

Engem ne akarjanak idegenek fegyelemre tanítani. Ha önvédelmet akarok tanulni, elmegyek egy karate- vagy krav maga-tanfolyamra. Nem tartom azt sem jó ötletnek, hogy mindenki tudjon a fegyverekkel bánni. Minek? NATO tagok vagyunk, háború esetén a NATO hadsereg fog védeni minket.

18/F

2010. aug. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!