Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lehet ilyen Magyarország?...

Lehet ilyen Magyarország? (lent. Folyt. )

Figyelt kérdés

Van esély Magyarországon arra, hogy újra élhetünk egy olyan életet, ahol:

-Visszaállítják a katonaságot, hogy végre a mai hozzám hasonló korú fiatalok ne holmi divatköcsögök legyenek

-Nem kell amiatt aggódni, hogy a mélyentisztelt roma közösség valamely tagja éjjel nekedtámad, és az önvédelmet nem azonosítják a rasszizmussal

-Magyarként több jogod van a saját hazádban, mint azoknak, akikre csak a segélyek mennek el

-Színvonalasabb oktatás legyen

-Több szórakozási lehetőség legyen minden korosztálynak

-Fejlettebb fővárosunk legyen, hogy végre Pestre is azt mondják a külföldiek, hogy "na ez már valami"?


2010. aug. 11. 08:33
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:

Üdv mindenki!


-A sorkatonaság bevezetésével nem értek egyet, de a többi nagyon jól hangzik.

-A ki fegyverrel és más egyéb eszközökkel is védeni akarja a hazáját azt tisztelem, rendben van, de ha ezt kötelező jellegűvé teszik és elhivatalosítják, akkor az emberekben lerombolódik a hazaszeretetről alkotott képük... értsd: nem akarok katona lenni :)

Természetesen ezenfelül azért egyetértek azzal, hogy az olyan emberek számára akiket érdekelnének a hasonló dolgok biztosítson az állam valamit, mivel ez számukra és az állam számára is hasznos. Ezért kellene, hogy legyen egy államilag irányított szervezet, amely hasonlítana a most nagy erőkkel támadott Magyar Gárdára. Ennek lehetne egy félkatonai és egy polgári ága, két különböző kiképzéssel.

- A "divatköcsögök" ellen nem lehet mit tenni. Igazából mindenki divatmajom. Sőt aki nem követi a divatot az a "nemkövetemadivatotmertalternatívvagyok" nevű divatirányzatot követi tudtán kívül is. Én azt vallom, hogy mindenkinek joga van s*ggfejnek lenni, amíg nem árt vele senkinek, nem zavar közízlést vagy nem nemzetellenes amit csinál.

-"Magyarként több jogod legyen a saját hazádban, mint azoknak mint akikre a segélyek mennek"- Ilyen nem lesz soha, bocsi. Nézd meg a nyugati "fejlett" országokat. Ott ha nem tetszik nekik egy etnikum akkor bekergetik őket a templomba(Észak-Írország) vagy kiűzik őket a városból(Ol.o.), esetleg felszámolják a telepeiket(Fr.o.)

- A roma-magyar probléma amúgy megoldható lenne, csak ugyebár a pártok programjait senki sem szokta elolvasni vagy legalább meghallgatni őket a neten vagy ilyesmi a választások előtt...nem! Inkább a média által dobált sz*rt ők is felveszik és tovább dobják. Szerintem a jobbik tervei lettek volna a leghatásosabbak. Összefogás kell mindkét oldalról.

-Fejlettebb főváros? Hogy külföldiek azt mondhassák? pff....lassan már az a csoda, hogy Budapest még ehhez az országhoz tartozik. Jó jó persze egy vidéki ne pofázzon Pestről, de egyébként ha nem oda születek akkor már nem is vagyok ember, nem is lehet véleményem.... Az az ellenségesség amit ott tapasztalni lehet néha...barátságtalan hely. A vidék és a Balatoni-terület fejlesztése szerintem sokkal fontosabb. Van ahol vidéken ihatatlan a víz emberek! De neeeeeem nem azt kell megcsinálni, hanem a retkes 4-es metróra kell elcseszni a pénzt!

-Színvonalasabb oktatás? Szerintem esélytelen. Sem az állam, sem a diákok, sőt néhány iskola sem tesz ez érdekében semmit.

-Bár nem vagyok sem közgazdász, sem politológus, sem pedig szociológus de biztos vagyok benne, hogy az eddig kipróbált módszerek rosszak és alternatívák felé kell fordulnunk.

2010. aug. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
11%
Kell a f@szomnak sorkatonaság, ha ennyire hősködni akartok, húzzatok be katonanának, menjetek Afganisztánba, aztán robbantsátok fel magatokat. Ne befolyásoljuk már más döntésést. Ha valaki megakarja védeni az általatok "hazának" titulált területet, akkor mvonuljatok be. Meg minek ez a "haza" duma? Most miért leszel te jobb ember, mert te neked ez a hazád? Én nem érzem úgy, hogy nekem ez az ország a hazám lenne. Nem érzem magam jobban itt, mint külföldön. Sőt rosszabbul érzem magam itt. Ennyi voltam.
2010. aug. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó! Akkor miért nem húzol a pics@ba innen?
2010. aug. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
3%
Utolsónak: Azon vagyok hidd el, nem szivesen töltöm itt életemet, de mivel még gimibe járok, ezért még nem tudok. De hidd el, amint végzek az egyetemmel, én itt sem vagyok. Jobb esetben ha külföldi ösztöndíjat kapok, már érettségi után elhúztam, hidd el.
2010. aug. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves" 11:13-as!


Akkor talán neked kéne innen elhúzni,nem nekünk akik támogatnánk a sorkatonaságot,és hazánknak tekintjük ezt az országot. Egyszer majd Te is rájössz,és nem leszel büszke arra,amit az imént leírtál!

2010. aug. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

"Jobb esetben ha külföldi ösztöndíjat kapok, már érettségi után elhúztam, hidd el."


Szép álom :D:D Tipikus tini lázadó vagy... :D De sok sikert hozzá.

2010. aug. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
4%
Nem hiszem hogy valaha is rájönnék, nekem belém nevelték hogy ne érezzek ilyen délibábokat, és ezért mérhetetlenül hálás vagyok a szüleimnek.
2010. aug. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

"Magyarként több jogod van a saját hazádban, mint azoknak, akikre csak a segélyek mennek el"


sajnos a segélyek jórésze magyarokra megy el. csak megint könyebb arról cikkezni, hogy a romák...


Mutass már nekem erről kimutatást, kérlek kire mennyi megy el, honnan tudod ezt.(Egyébként ha lenne sem lenne valós, mert rengetegen letagadják a cigány származást)S ha jórésze magyarokra megy el az normális, hisz több mint tízszeres többségben vagyunk.



pénz, pénz, pénz

mondjuk erre jó megoldás lett volna a fizetős felsőoktatás bevezetése, de persze az ördögtől való.


Ha elvennénk a segélyeket a hatpulyás agresszív cigányoktól mindjárt lenne pénz, vagy ha csak feleennyire lennének korruptak. Szóval van pénz, csak másra megy el.


"Több szórakozási lehetőség legyen minden korosztálynak"


te melyik rendszerben gondolkozol? az van, amire van kereslet. vagy kötelező színházbajárást szeretnél? mégis miből?

Ebben igazad van.

2010. aug. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

"hogy ne érezzek ilyen délibábokat"

Te roma vagy? Azok fogalmaznak így.

2010. aug. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
4%
Nem, nem vagyok roma, 100%-os magyar vagyok, legalábbis ameddig a csládfámat ismerem.
2010. aug. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!