Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek is jól jött a...

Szerintetek is jól jött a COVID-járvány arra, hogy a világot egy cyber-jövő felé terelje?

Figyelt kérdés

Nekem ez a dolog tetszik a Koronában, hogy a világ végre rájön arra, amiről a transzhumanisták, informatikusok már a 90-es évek óta beszélnek.


Hogy egy csomó fizikai bolt, intézmény, szolgáltatás, munkahely felesleges, erőforráspazarló, és környezetszennyező.


Hogy bevásárlás helyett a futár házhoz hozza az árut, étterembe járás helyett hozza az ebédet, irodában dekkolás helyett home office, iskolába járás helyett otthon tanulás, moziba járás helyett netflix, utazás helyett VR szemüveg és HD videók Párizsról, Londonról, szavazófülke helyett online szavazás.



Szerintem ez a jövő, és egyre több ilyen szolgáltatás lesz, ahogy a technika fejlődik, pl. még valósághűbb virtuális valóság ahelyett, hogy a repülők okádják a légkörbe a szén-dioxidot, nemi betegségek és véletlen terhességek helyett virtuális szex stb.


Nem kell kimenni az utcára a csövesek, cigányok, meg mindent összeszaró galambok közé, nem kell többé attól tartani, hogy megkéselnek, kirabolnak, megerőszakolnak, rádköhög egy beteg, hanem minden elérhető a biztonságos meleg lakásból.



2020. nov. 15. 14:06
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
#10 Attól függ mit értesz alatta, mert így ennyiből nem derül ki.
2020. nov. 15. 18:51
 12/15 anonim ***** válasza:
79%
Az általad vázolt világban hiányzik a természettel való kapcsolat. Az embernek szüksége van erre a kikapcsolódásra, valódi feltöltõdésre. Enélkül nem lehet teljes ès egèszsèges èletet èlni.
2020. nov. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából ezt a világot mutatja be a "Hülyék paradicsoma" című film alkotás. Jó kis film, én szét röhögtem magam rajta, de örülök, hogy abban a világban már nem élek majd. Más nézni és más tapasztalni a napi életben.
2020. nov. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Észtország már rájött a digitalizálás fontosságára vírus nélkül is, nem véletlenül az élbolyba tartozik IT szempontból az ország.

Egyébként csak egy példa a témához kapcsolódva: pont ma utasítottak el a boltban mondván: "kis összeget legyek már szíves nem kártyával fizetni, mert drágább lesz nekik a leves mint a hús"

Ezt tudva már inkább a készpénzben hiszek és ez csak egy példa.

Az egy dolog, hogy a motiváció a digitalizálásra már adott, és az emberek részéről sem okozna szerintem különösebb problémát, csak a körülmények, a féltelek nem haladnak a korral. Ki az a hülye, aki kártyázni fog, ha cserébe a banki költségek sem a kereskedők, sem a kártyahasználók számára egy fillért sem változnak? Jogos a felvetés, hogy akkor már inkább a kp, ha már egy bank semmi pluszt nem ad az irdatlan összegekért cserébe, amit már vonnak is büszkén ezerrel akkor is, ha csak ránézel a számládra jóformán...

2020. nov. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Simon Petrikov ***** válasza:
100%
Amit itt leírtál, az egy kockaparadicsom, szóval azért ne lepődj meg, hogy sok embernek nem tetszene. Amúgy meg elméletben jó, de nem bízok benne, hogy a vezetőink ilyen világ kialakítására fogják használni a technológiát.
2020. nov. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!