Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért pandémia, pandemie?

Miért pandémia, pandemie?

Figyelt kérdés
Olvastam, a szó járványt jelent angolul. Nem többet, nem kevesebbet. De nálunknis pandémiáznak, meg németeknél is pandemie. Holott nekik is epidemie a járvány. Ezzel jobban lehet ijesztgetni az embereket. Sokkal rettenetesebben hangzik mint egy sima járvány? Vagy csak firkászok ettől okosabbnak érzik magukat?

2020. nov. 9. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Igen, valószínűleg ettől okosabbnak érzik magukat. Na meg aki nem tudja mit jelent, az könnyebben meg tud ijedni.
2020. nov. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az epidémia egy meghatárolt területen elterjedt járvány, pl. az ebola Afrikában, a pandémia pedig epidémia, ami világszerte elterjedt.


Szerintem csak nem akartak szóismétlést. Eddig nem kellett ennyit beszélni járványról.

2020. nov. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi csak a világjárvány szinonímájaként használjuk a pandémiát.
2020. nov. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez egy szakkifejezés amit a nem egészségügyisek szerencsére eddig nem ismertek, mert nem kellett használni, ennyi.

Tanultál egy számodra új kifejezést. Ha megnézed akkor bármelyik szakterületen találsz olyan szakkifejezéseket amik a terület ismerői számára teljesen természetesek, annak érthetetlen aki még nem foglalkozott vele.

Ilyen az intelligenciával kapcsolatban a menza klub kifejezés is. Amikor a tanítványaim előtt szóba került, elkezdtek nevetni, mert a hasonlósága miatt a menstruációra gondoltak egyből, holott ez a neve a magas intelligenciájú embereket tömörítő szervezetnek évtizedek óta. A pandémia nem az angol szóból lett átvéve, hanem egy latin eredetű szakkifejezés a magyar egészségügyben.

2020. nov. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4 most szerintem te vagy azki a kérdést sem értette meg.

Ha a menzát nem ismerik akkor nem felnőtt vagy felső oktatásban vagy. Ha a menstruáción röhögni kell akkor maximum szakmunkásokra tippelnék. De aki a kettőt összemossa az inkább kisegítő lehet. Vagy csak én vagyok túl rossz indulatú?

2020. nov. 9. 13:43
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 Igen, te vagy túl rosszindulatú.
2020. nov. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

a menza szóról nem az étkeztetésnek kellene beugrania elsőre?


Azért Pandémia, mert nem epidémia szelencéje, hanem Pandora szelencéje.

Meg kell kérdezni azt aki útjára engedte. De hol van Ádám és Éva?

2020. nov. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!