Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek is jól jött a...

Szerintetek is jól jött a COVID-járvány arra, hogy a világot egy cyber-jövő felé terelje?

Figyelt kérdés

Nekem ez a dolog tetszik a Koronában, hogy a világ végre rájön arra, amiről a transzhumanisták, informatikusok már a 90-es évek óta beszélnek.


Hogy egy csomó fizikai bolt, intézmény, szolgáltatás, munkahely felesleges, erőforráspazarló, és környezetszennyező.


Hogy bevásárlás helyett a futár házhoz hozza az árut, étterembe járás helyett hozza az ebédet, irodában dekkolás helyett home office, iskolába járás helyett otthon tanulás, moziba járás helyett netflix, utazás helyett VR szemüveg és HD videók Párizsról, Londonról, szavazófülke helyett online szavazás.



Szerintem ez a jövő, és egyre több ilyen szolgáltatás lesz, ahogy a technika fejlődik, pl. még valósághűbb virtuális valóság ahelyett, hogy a repülők okádják a légkörbe a szén-dioxidot, nemi betegségek és véletlen terhességek helyett virtuális szex stb.


Nem kell kimenni az utcára a csövesek, cigányok, meg mindent összeszaró galambok közé, nem kell többé attól tartani, hogy megkéselnek, kirabolnak, megerőszakolnak, rádköhög egy beteg, hanem minden elérhető a biztonságos meleg lakásból.



2020. nov. 15. 14:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
Ez egy nagyon egyszerű népirtás. Semmi köze semmilyen jövőhöz.
2020. nov. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Én örülök a technológiai fejlődésnek, mert sok jó dolgot is hoz, de szerintem soha nem fogja helyettesíteni számomra legalábbis a VR utazás a valódit például.
2020. nov. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
Beteg, hogy neked egy ilyen jövő tetszik...
2020. nov. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%
Ha erre a disztópiára igény lenne, nálunk fejlettebb országok már ebben élnének.
2020. nov. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

Bizonyos szinten tényleg jó. Kezdünk rájönni, hogy a home office bizonyos szinten és munkaköröknél működik, akárcsak a digitális oktatás egy életkor felett. Szintén kezd látszódni, hogy a bizonyos fizikai boltokat is szép lassan le lehetne cserélni házhozszállítósra. De az ez a világ, azért ne alakuljon át egy VR-szemüvegben utazós dologra, az online szavazással is több a kérdés, mint a válasz stb.


Szóval egyértelműen van pozitív hozadéka ennek a korszaknak, kérdés mennyi marad meg ebből a járvány után is (pl sok cég nyárra vissza is szívta a home office-t hiába működött, mert a "dolgozó legyen bent" az alapkoncepció)

2020. nov. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
A home office jó mert tényleg hülyeség csak azért bemenni az irodába hogy a gép előtt üljek. De én szeretek étterembe járni meg utazni, nem ugyan az mint mikor a futár kihozza műanyag dobozban a kaját.
2020. nov. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Virtuális szex a testi érintkezés helyett, na persze. Akkor fog az emberiség végérvényesen megérni a pusztulásra, ha ez tényleg megtörténik. Technikai fejlődés ide, vagy oda, az ember alapvetően társas lény. Sosem lesz mentálisan arra beállítva, hogy a 4 fal között élje le az életét.
2020. nov. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#7 A neten is működik a társas érintkezés. Egyenlőre még csak audiovizuálisan, de már fejlesztenek ilyen testre köthető elektródákat, amik érzéseket is tudnak szimulálni, mert stimulálják az idegeket.


Ezek után a következő lépés az lesz, hogy közvetlenül az agyba vezetik az élményt, mint a Mátrixban.

2020. nov. 15. 17:35
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

Én egyáltalán nem örülnék egy ilyen jövőnek.

Hogy miért? Mert mesterséges, mű és antiszociális kB nulla emberi kapcsolatokkal.


És igen a valódi utazást semmi sem helyettesítheti.


Ha engem kérdezel ennél Afrikában megrothadni is jobb vagy mondjuk egy cigánygettóban.

2020. nov. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
Mi van az ember és természet kapcsolatával?
2020. nov. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!