Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » George Floyd miért nem volt...

George Floyd miért nem volt hajlandó megadni magát?

Figyelt kérdés

Nagyon sajnálom a történteket, természetesen mélységesem elítélem az intézkedő rendőrök viselkedését. Fel nem tudom fogni, hogy egy rendőr hogy járhat el így...


Ugyanakkor az sem fér a fejembe, hogy egy rendfenntartás szempontjából ilyen durva államban miért ellenkeznek a rendőrrel? Számos videó terjeng a neten, ahogy egy egyszerű igazoltatást is megtagadnak a civilek, mert hogy nincs joga a rendőrnek. Ezzel kapcsolatban néhány kérdésem van:


1, Miért éri meg vitatkozni egy rendőrrel, és miért hiszi azt bárki is, hogy keménykedéssel elérhetik a céljukat a rendőrrel szemben?


2, Miért nem lehet odaadni azt a fránya személyi igazolványt aztán menni a dolgunkra?


3, Miért gondolja azt bárki, hogy a rendőr viccből intézkedik és igazoltat? Természetesen nekem is volt már esetem, ahol nem volt semmi normális indoka, elhiszem, hogy vannak bohócok, akik vmi frusztrációjukat így vezetik le, de nem ez a jellemző.


Sokan ezekre a kérdésekre azt válaszolják, hogy na a tipikus áldozathibáztatás. De mégis ki gondolja, hogy ez a ember engedelmes magatartással ide jutott volna? Pláne, ha hozzávesszük, hogy hamis pénz miatt hívták rá a rendőrt.


Volt korábban nálunk az a rendőrségi felhívás a nemi erőszakkal kapcsolatban, hogy "tehetsz róla, tehetsz ellene". Hatalmas médiavisszhangot kapott, hiszen ebben az esetben is az áldozatot hibáztatjuk, nem pedig az erőszaktevő disznót. Korlátozzuk az áldozat jogait, miközben felmentjük a támadót. Ugyanakkor kérdezem én, melyik a rosszabb, meghunyászkodni kicsit, visszább venni a bazi nagy arcból, meg a nekem mindent lehet hozzáállásból vagy belefutni egy ilyen katasztrófába? Nyilván nem garancia a biztonságunkra semmilyen viselkedés vagy elővigyázatosság, de ha meg tudjuk tenni tulajdonképpen nagyobb energiabefektetés nélkül, miért ne tennénk meg? Mindenki csak magára tud vigyázni, és ha ezt nem tesszük meg, utólag már hiába magyarázkodunk, hogy bezzeg a másik ezt nem tehette volna meg.


Előre is szeretnék elnézést kérni azoktól akiket esetleg megbántottam ezekkel a sorokkal, nem célom egyáltalán. Csupán egy kis eszmecserét szeretnék pro és kontra, érdekel mindegyik oldal gondolkodása. Kérem, amennyire lehet, higgadtan...



2020. jún. 3. 13:49
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
90%

Mesterfokú áldozathibáztatás, kedves Kérdező, azt meg kell hagyni.


Már csak a "Minek ment oda?" hiányzik.

2020. jún. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
17%
#21 Akkor lenne áldozathibáztatás, ha a néger áldozat lett volna. De nem volt az, mivel a független szakértők szerint nem a rendőr ölte meg. Legfeljebb a drog áldozata.
2020. jún. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
93%

22# egyértelmű hogy a rendőr ölte meg ne próbáljátok már védeni azt a rendőrt.


Ő fojtotta meg tehát a halálában 99%-ában ő tehet és ezért meg is fogja kapni a méltó büntetést.

2020. jún. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!