Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » George Floyd miért nem volt...

George Floyd miért nem volt hajlandó megadni magát?

Figyelt kérdés

Nagyon sajnálom a történteket, természetesen mélységesem elítélem az intézkedő rendőrök viselkedését. Fel nem tudom fogni, hogy egy rendőr hogy járhat el így...


Ugyanakkor az sem fér a fejembe, hogy egy rendfenntartás szempontjából ilyen durva államban miért ellenkeznek a rendőrrel? Számos videó terjeng a neten, ahogy egy egyszerű igazoltatást is megtagadnak a civilek, mert hogy nincs joga a rendőrnek. Ezzel kapcsolatban néhány kérdésem van:


1, Miért éri meg vitatkozni egy rendőrrel, és miért hiszi azt bárki is, hogy keménykedéssel elérhetik a céljukat a rendőrrel szemben?


2, Miért nem lehet odaadni azt a fránya személyi igazolványt aztán menni a dolgunkra?


3, Miért gondolja azt bárki, hogy a rendőr viccből intézkedik és igazoltat? Természetesen nekem is volt már esetem, ahol nem volt semmi normális indoka, elhiszem, hogy vannak bohócok, akik vmi frusztrációjukat így vezetik le, de nem ez a jellemző.


Sokan ezekre a kérdésekre azt válaszolják, hogy na a tipikus áldozathibáztatás. De mégis ki gondolja, hogy ez a ember engedelmes magatartással ide jutott volna? Pláne, ha hozzávesszük, hogy hamis pénz miatt hívták rá a rendőrt.


Volt korábban nálunk az a rendőrségi felhívás a nemi erőszakkal kapcsolatban, hogy "tehetsz róla, tehetsz ellene". Hatalmas médiavisszhangot kapott, hiszen ebben az esetben is az áldozatot hibáztatjuk, nem pedig az erőszaktevő disznót. Korlátozzuk az áldozat jogait, miközben felmentjük a támadót. Ugyanakkor kérdezem én, melyik a rosszabb, meghunyászkodni kicsit, visszább venni a bazi nagy arcból, meg a nekem mindent lehet hozzáállásból vagy belefutni egy ilyen katasztrófába? Nyilván nem garancia a biztonságunkra semmilyen viselkedés vagy elővigyázatosság, de ha meg tudjuk tenni tulajdonképpen nagyobb energiabefektetés nélkül, miért ne tennénk meg? Mindenki csak magára tud vigyázni, és ha ezt nem tesszük meg, utólag már hiába magyarázkodunk, hogy bezzeg a másik ezt nem tehette volna meg.


Előre is szeretnék elnézést kérni azoktól akiket esetleg megbántottam ezekkel a sorokkal, nem célom egyáltalán. Csupán egy kis eszmecserét szeretnék pro és kontra, érdekel mindegyik oldal gondolkodása. Kérem, amennyire lehet, higgadtan...



2020. jún. 3. 13:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
4%
Kimutattak a vérében valami ópiumizét, fe...ul, mittudomén milyen nevűt.
2020. jún. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
31%
Mert néger, tehát képtelen civilizáltan viselkedni.
2020. jún. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
60%
Valószínűleg be volt drogozva.
2020. jún. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
42%

Nem valószínűleg, hanem biztosan be volt drogozva. Egyébként pedig veszélyes bűnöző volt.

[link]

2020. jún. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Egy szoval nem allitottam, hogy nem hibazott a rendor, nem ertem miert kell a ferdites itt is. Hihetetlen, hogy nehanyan 10 mondatot nem tudnak itt ertelmezni.


Egyebkent nincs olyan felvetel, ami rendesen mutatna az esemenyeket, de az latszik, hogy nem akart beszallni az autoba.


Tovabbra is tartom, hogy rasszista buncselekmenykent beallitani nem megalapozott, a mozgalomnak beallni egy ilyen eset moge pedig feszultsegkeltes

2020. jún. 4. 10:24
 16/23 anonim ***** válasza:
80%

“ de az latszik, hogy nem akart beszallni az autoba.”


Ez sem igaz. Már bent ült az autóban, miután a rendőrök valamiért megint kivették, és lenyomták a földre.

2020. jún. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, tudjuk, hogy Te nem az áldozatot hobáztatod...

Dehát azért mégis csak egy drogos, bűnöző néger volt.

Ugyan látszik az összes felvételen, hogy nem állt ellen... De azért mégis biztosan ellenállt, hiszen a rendőr az teljesen kizárt, hogy magától legyen agresszív, ok nélkül.

A rendőrnek meg van minden joga arra, hogy agresszívan lépjen fel az engedetlen gyanúsított ellen.

Igaz, részletesen meg van fogalmazva, hogy milyen esetben mit tehet... De az, hogy a nyakán térdelt 10+ percig a könyörgő, megbilincselt, ártalmatlanított embernek, az biztos benne van ebben.

Szóval ja, az anyja pįÇ$áját annak, aki itt ezek után jön a "rásszistá" szöveggel.

Mocskos lipsik... Nem értem miért kell manapság MINDENKIT OK NÉLKÜL rásszistának nevezni.

Hiszen ez a rendőr csak a munkáját végezte, a tények nem érdekelnek!

2020. jún. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

szeretem az ilyen egybites erveleseket #17. Mindig mindent csak egy szemszogbol vizsgaljunk meg, lehetoleg a hozzank kozel allo oldalrol.


meg egyszer a kedvedert. lattam a videot, lattam a brutalis eljarast. latszik h ez a negy ember katasztrofális tulkapast kovetett el. es minden jel erre utal en nem szeretnem felmenteni oket.


az áldozat autoba iranyitasakor latszik h vmi nem stimmel, aztan latszik h kirangatjak - látszólag érthetetlen okokból.


de en nem is ezeket vonom ketsegbe, csupan azt mondom, nagyobb együttműködéssel LEHET h nem fajult volna el a dolog. hangsulyozom, nem biztos. feltételezhető h a bódult allapotabol kifolyolag nem is lett volna kepes maskepp cselekedni. en azt gondolom muszaj mindent megtenned h vigyazz magadra, mert mas nem fog, es ha buncselekmeny gyanusitottja vagy es balfsz is es elkapnak, menjel mar le kutyaba az isten szerelmere.


apam magyarazta kiskoromban, mikor elutott egy auto, aki a piroson athajtott, - es en meg mentegetozhetm h dehiszen en teljesen szabalyosan jartam el - h hulye gyerek ha meghalsz b@szhatod kinek volt igaza.


na mindegy, ettol függetlenül nem vetem el a lehetőseget h hulyeseget beszelek. (aprobetuvel jegyzem meg, hogy a rendor normalis emberi eletenek vege orokre nyomoritani fogja a szörnyű szerencsetlen tette.) szornyu enberi katasztrofa mindenkit sajnalok.


vigyázzatok magatokra.

2020. jún. 4. 18:12
 19/23 anonim ***** válasza:
48%

A gyilkos rendőr és az áldozat korábban egy helyen dolgoztak.

Erősen feltételezhető, hogy ez egy szándékos gyilkosság volt, akár előre megtervezve.

Ezért háborodnak sokan fel, a harmadfokú vádon.

2020. jún. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
93%
De megadta magát csak előre kitervelten a rendőrök megölték.
2020. jún. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!