Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » George Floyd miért nem volt...

George Floyd miért nem volt hajlandó megadni magát?

Figyelt kérdés

Nagyon sajnálom a történteket, természetesen mélységesem elítélem az intézkedő rendőrök viselkedését. Fel nem tudom fogni, hogy egy rendőr hogy járhat el így...


Ugyanakkor az sem fér a fejembe, hogy egy rendfenntartás szempontjából ilyen durva államban miért ellenkeznek a rendőrrel? Számos videó terjeng a neten, ahogy egy egyszerű igazoltatást is megtagadnak a civilek, mert hogy nincs joga a rendőrnek. Ezzel kapcsolatban néhány kérdésem van:


1, Miért éri meg vitatkozni egy rendőrrel, és miért hiszi azt bárki is, hogy keménykedéssel elérhetik a céljukat a rendőrrel szemben?


2, Miért nem lehet odaadni azt a fránya személyi igazolványt aztán menni a dolgunkra?


3, Miért gondolja azt bárki, hogy a rendőr viccből intézkedik és igazoltat? Természetesen nekem is volt már esetem, ahol nem volt semmi normális indoka, elhiszem, hogy vannak bohócok, akik vmi frusztrációjukat így vezetik le, de nem ez a jellemző.


Sokan ezekre a kérdésekre azt válaszolják, hogy na a tipikus áldozathibáztatás. De mégis ki gondolja, hogy ez a ember engedelmes magatartással ide jutott volna? Pláne, ha hozzávesszük, hogy hamis pénz miatt hívták rá a rendőrt.


Volt korábban nálunk az a rendőrségi felhívás a nemi erőszakkal kapcsolatban, hogy "tehetsz róla, tehetsz ellene". Hatalmas médiavisszhangot kapott, hiszen ebben az esetben is az áldozatot hibáztatjuk, nem pedig az erőszaktevő disznót. Korlátozzuk az áldozat jogait, miközben felmentjük a támadót. Ugyanakkor kérdezem én, melyik a rosszabb, meghunyászkodni kicsit, visszább venni a bazi nagy arcból, meg a nekem mindent lehet hozzáállásból vagy belefutni egy ilyen katasztrófába? Nyilván nem garancia a biztonságunkra semmilyen viselkedés vagy elővigyázatosság, de ha meg tudjuk tenni tulajdonképpen nagyobb energiabefektetés nélkül, miért ne tennénk meg? Mindenki csak magára tud vigyázni, és ha ezt nem tesszük meg, utólag már hiába magyarázkodunk, hogy bezzeg a másik ezt nem tehette volna meg.


Előre is szeretnék elnézést kérni azoktól akiket esetleg megbántottam ezekkel a sorokkal, nem célom egyáltalán. Csupán egy kis eszmecserét szeretnék pro és kontra, érdekel mindegyik oldal gondolkodása. Kérem, amennyire lehet, higgadtan...



2020. jún. 3. 13:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
30%
Mert senki sem szeretne rendőrállamban élni. Ha csak úgy meghunyászkodsz és odaadod épp ezt a fajta elnyomást támogatod.
2020. jún. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Még egy megjegyzés, kb az összes mainstream média úgy hozta le az esetet, hogy gyalázatos RASSZISTA gyilkosság történt. Amire természetesen semmi bizonyíték nincs, ugyan az ellenkezőjéről sincs. Azt az érvet logikusan elfogadni meg nem lehet, hogy bezzeg a fehérrel nem így bánt volna. Honnan tudjuk?


Számomra gusztustalan ez a hangulatkeltés, ezek a fajta cikkek ugrasztják össze az embereket, ez okozza az igazi feszültséget. Természetesen a rasszizmus ellen minden eszközzel küzdeni kell, de azáltal, hogy kiragadunk egy-egy esetet, csak a ellentéteket mélyítjük. Véleményem szerint sokszor nagyon káros a profitorientált média.

2020. jún. 3. 13:57
 3/23 anonim ***** válasza:
77%

A rendőrség eredeti állítását, hogy ellenállt, nem támasztotta alá a környékbeli kamerafelvétel, ahogy a testkamera szerint is azt mondta, hogy nem kap levegőt, illetve klausztrofóbiás.


"Azt az érvet logikusan elfogadni meg nem lehet, hogy bezzeg a fehérrel nem így bánt volna. Honnan tudjuk?"


Igazából ez a vonulat is bőven benne van a tüntetésekben, de ez aligha enyhítő körülmény, hogy mást is megölt volna a rendőr ily módon.

2020. jún. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
33%
Az elhunyt négernek volt már dolga a hatóságokkal. Lopásokért és kábszerbirtoklásért (másról nem tuddok, de lehet hogy van) volt már elítélve. Lehet beparázott, ezért állt ellen. A rendőrök meg túlreagálták, és megfulladt. 😔
2020. jún. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
69%

Jó felé keresgélsz, aki egy kicsit is ismeri az amerikai viszonyokat ,az tudja nagyon jól, hogy a rendőri igazoltatásnak vagy bármilyen intézkedésnek köteles alávetni magát az állampolgár, aztán majd utána panaszkodhat... ez az elv érvényesül, mint ahogy például az is általános alkotmányos alapjog, hogy önvédelem céljából fegyvert tarthatsz, minimális feltételek megléte esetén.

Én annak idején tanultam kriminológiát, kriminálpszichológiaát és egyéb hasonszőrű tantárgyakat... Egyértelművé vált számomra, hogy az utóbbi húsz harminc évben rengeteg olyan szituáció volt az Egyesült Államokban, amikor pusztán azért, mert az illető ellenállt a rendőri intézkedésnek, a helyzet eszkalálódott, ami sok esetben az intézkedés alá vont személy halálával végződött. De még egyszer mondom, ez Amerikában a legtöbb esetben jogszerűnek számít, kivizsgálták, lezárták. Természetesen vannak ilyen szerencsétlenül alakuló esetek is, és nyilván mindig lehetnek rendőri túlkapások is.

De ebbe nagy politikai "hullámokat" nem szabadna belevinni. Természetesen nagyon sajnálom az elhunyt férfit és családját de szinte biztos vagyok benne, hogy az a rendőr, aki a nyakára térdelt, nem akarta megölni.

2020. jún. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
48%

Ebben a történetben senki sem szent, mindenki sáros egy kicsit. A letartóztatott személy is (nem ma született bárány volt), s a letartóztatást végző rendőr is (túlkapás).

A tüntik nem ezért vannak, hanem a felgyülemlett feszültség vezetődik le. Ez volt LA-ben anno, pár évvel ezelőtt is, ez volt Franciao-ban is, s Angliában is.


Van egy kiváltó esemény, utána ribillió (hol békésebb, hol erőszakosabb formában), lesznek majd politikusi beszédek, kinyilatkoztatások (ki mit akar a választói felé kommunikálni), esetleg egy kis vizsgálatosdi, meg nyilatkozatosdi, meg látszat-intézkedések, de utána minden visszaáll a régi mederbe, nem történik semmi.

2020. jún. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
80%

"George Floyd miért nem volt hajlandó megadni magát?"


Láttad a videó felvételt az esetről? Először a kocsijánál megbilincselték, majd egy falnál volt leültetve 1-2 percig, aztán elvitték a kocsihoz folyamatosan két rendőr kíséretében. Nem tudom hol láttál te olyat, hogy nem volt hajlandó megadni magát, sőt még a rendőrautóba is betették. Igazából azt nem tudni, hogy onnan miért kellett kiszedni.

2020. jún. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
40%
Nem állt ellen. Hazudsz.
2020. jún. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
71%

Az áldozat a hibás, nem?


Ha ellenállok, akkor a rendőr törvényben meghatározott eszközzel letörheti az ellenállást. De azok között nincs az, hogy 20 percig, MIUTÁN megbilincseltek, a nyakamon térdel, majd megöl. Mi szükség volt bármi erőszakra mikor már a földön volt?

2020. jún. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 meszike91 ***** válasza:
73%
Nem bizonyítja semmi hogy ellenállt volna. Továbbá úgy halt meg hogy már a földön feküdt hátrabilincselt kézzel. A rendőr mindenképp hibázott.
2020. jún. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!