Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit jelent neked a nemzet...

Mit jelent neked a nemzet fogalma?

Figyelt kérdés

Úgy tapasztalom Magyarországon ez a fogalom már csak erőltetten van jelen. A dohánybolttól a NERen át a NAVig minden nemzeti de mindez csak a nevében az, érzelmi kötődése kevés embernek van. A jelenlegi kormány ölte ki az emberekből ezzel a nemzeti túltolással, vagy az elmúlt 50 év?

Ha a nemzet számodra semleges, fontos neked az ország ahol élsz, vagy inkább egy földdarabként tekintessz rá, ami épp közép európában van?



#érzelem #nemzet #nemzeti közömbösség
2020. ápr. 26. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Számomra már semmit nem jelent. Mert a fidesz ki sajátította magának a nemzet szót. Sajnos mára nemzetiség egyenlő lett fidesszel. Nemzet=fidesz.
2020. ápr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Nem nemzet,

amit hazugság nemzett.


Nekem a szülőhazát jelentette.

Manapság már "csak" a megkülönböztetés, és gyűlöletkeltés eszköze a kifejezés Magyarországon.

2020. ápr. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Nemzeti dohà bót.
2020. ápr. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Van egy fideszes nemzetfogalom, amely ennek a teljes megcsúfolása és kizárólag gyűlöletkeltésre használatos.

Van egy józan emberek által használt nemzetfogalom, ezt ma ők azért titkolják, hogy ne lehessen megcsúfolni, gyalázni.

Éppen ezek miatt soha nem fogom ezt neked elmondani, de annyit mondhatok: aki cselekvése hasznos a nemzetnek, az nemzetszerető. Akié káros, az hazug.

2020. ápr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%
A nemzet alatt azon emberek sokasagát értem, akik azonos nyelven beszélnek, közös kultúrával, történelemmel rendelkeznek. Az ország is fontos amiben élek, de a nemzetet nem ez határozza meg.
2020. ápr. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Én gimiben még mélymagyar voltam, aztán érettségi után kikerültem a való életbe és gyorsan megtanultam, hogy mifélék valójában a magyarok.

Azóta már nem vagyok nagynemzeti.

2020. ápr. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Valami elcsépelt fogalom, 2020 van, nem 1920, a határok sem olyan fontosak már.
2020. ápr. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7. A nemzetnek semmi köze a határokhoz.
2020. ápr. 27. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!