Ha a vírus ellen vakcinát még évek múlva sem fedezik fel, eljöhet az a kritikus pont, hogy a járvány ellenére feloldják a korlátozásokat?
Teljesen nyilvánvaló, hogy a vírus mindaddig fel fogja ütni a fejét, még nincs ellenszer, teljesen mindegy mennyi ideig vagyunk karanténban, annak feloldása után napokon belül újra tombolhat a járvány (lásd Kína esetét!). Nem is értem azokat, akik szerint már augusztusban-szeptemberben visszaállhat minden a régi kerékvágásba, hogy ezt mégis mire alapozzák.
Tegyük fel, hogy 2-3 év múlva sem lesz vakcina. Ha évekig tartják fent a korlátozásokat az nem csak a gazdaság, hanem a ma ismert civilizációnk teljes összeomlásával járhat, ami végső soron sokkal több emberi életet követelhet, mint maga a járvány (a bezártság miatti kollektív megőrülésről nem is beszélve).
Ilyen esetben mondhatják azt a kormányzatok, hogy "a korlátozásokat a járvány ellenére tovább nem tudjuk fenntartani, vállalnunk kell rengeteg emberi áldozatot, de sokkal többet kéne vállalnunk, ha beláthatatlan ideig fenntartanánk a korlátozásokat".
Persze, ez csak egy lehetséges forgatókönyv a sok közül, nektek erről mi a véleményetek?
Minden igyekezet ellenére is terjed a járvány. Vagyis akár akarjuk, akár nem, hosszú idő alatt lényegében végig fogja fertőzni az országokat.
A kérdés az, hogy közben mennyire tudjuk elszigetelni azokat akik bele is halnának, vagy mennyire tudjuk lassítani, hogy az egészségügyben legyen elég kapacitás a betegek ellátására.
Az sem lényegtelen, hogy a kiinduláshoz vagy akár még az olaszoknál megtapasztalt hatalmas halálozás beindulásához képest is, ma már vannak olyan készítmények, amikről sejthető hogy sokat segítenek a betegeken, növelhetik a túlélés esélyét, a betegség súlyosságát csökkenthetik.
Szinte naponta vannak új eredmények. Ha sikerül pár hónapig tolni a bajt, akkor már lehet hogy olyan gyógyszerek, készítmények lesznek a kezünkben, hogy a fertőzés nem lesz majd akkora kockázati tényező, mint most.
Semmiképpen nem lesz itt évig húzódó kijárási korlátozás. Sok mindent változtatni kell és akkor lassanként mehet újra az élet ami legalábbis az alapokat érinti. Lesz majd iskolába járás, vizsgázás, étterem, bolt, mozi. Csak más szabályokkal, nagyobb távolságokkal, több fertőtlenítéssel és kevesebb emberrel egy-egy zárt térben.
Már most oldják fel a korlátozásokat, mert nem akarnak túl nagy gazdasági visszaesést olyan országokban is ahol csak épp hogy csökkenni kezdett a megbetegedettek száma.
Ugyanakkor ha valami csoda folytán nem lehetne ellene oltással védekezni akkor se lenne semmi, mert:
hozzászoknának az emberek, hogy adjanak a higiéniára,
kerüljék a tömeget,
nem járnánk a világ másik felére nyaralni,
minden cégnél szűrnék reggel a munkásokat (ahogy most van fémdetektor, lenne mellette hőkamera)
gyors tesztek már most is vannak, a baj velük, hogy nem tudnak eleget gyártani (ezeket is lehetne fejleszteni),
míg az ilyen PCR-os gépekkel is simán meg lehetne szervezni, hogy folyamatosan teszteljék a lakosságot (közös mintákkal még túl drága se lenne),
saját ötlet kicsit 1984-es de pl. telefonok gps adataival is jól lehetne követni azt, hogy kinek volt esélye továbbadni a vírust valakinek.
Szóval ha nem lesz oltás akkor is előbb utóbb hozzá tudjuk idomítani az életünket a jelenlegi helyzethez úgy, hogy ne kelljen egész nap otthon ülni.
#8 Mert a herpeszbe nem fog az emberek 10%-a belehalni. van rá gyógyszer.
Herpeszem van és évtizedek óta semmi nehézséget nem okoz. Ha egy betegséget követően leromlik az immunrendszerem vagy egy nagyon stresszes időszakot élek át, akkor érezni kezdem hogy forró és fájdalmas lesz a szám széle. Bekenem Zovirax-szal akkor meg kétszer még utána és semmi gond vele megint hosszú hónapokig.
Minek kellene ehhez vakcina?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!