Ha az állam eltudná érni, hogy a továbbtanulók nagyrésze informatikus vagy mérnök-közgazdász legyen, akkor növekedne a gazdaság?
Természetesen a műszaki mérnöki szakokra gondolok (gépész, villamosmérnök stb) megspékelve valamilyen közgazdász képzéssel, és a valódi, programozni tudó informatikusokra, nem a mezei rendszergazdákra.
Ha minden diplomás ilyen magas hozzáadott értékű munkát végezne, akkor abból profitálna az ország?
Lehetséges az, hogy hozzá értő mérnök, informatikus ne találjon munkát a konkurencia miatt? Véleményem szerint nem, mert ezen szakmakbol vilagszintu a hiány, tehát ha itt hirtelen 10* ennyi szakember lenne, akkor ennyivel több cég is jönne az országba, illetve a világ a digitalizáció, automatizacio, mesterséges intelligencia, gépiesedés felé halad.
Most azt vegyük ki a modellből, hogy az állam úgy is ellopja a pénzt.
Nem kell a hatalmas mérnök hiánynak felülni.
Azok a cégek hangoztatják ezt akik apró pénzért szeretnének mérnököket maguknak.
Ha 5x ennyien lennénk a piacon akkor ezt el is érnék. Semmi nem változna.
Amúgy egy 3-4 versenyképes iparágban elhelyezkedést nyújtó mérnök szakot érdemes választani, a többi fizetés meg hasonlóak szempontjából kb kuka.
Az állam jelenleg az informatikus hallgatóktól elvette a lakhatási támogatásként használható kafetériát, ami havi több tízezer forint mínusz.
Miért vegyük ki a modellből azt, hogy az állam úgyis ellopja a pénzt? Nem célja, hogy jól éljenek az emberek és tudjanak hol lakni és fiatalon legyenek családok alapítva. Minden amit csinál, ennek az ellentéte.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!