Aki minden nap (főleg napi 2x) fürdik, annak mennyi a vízfogyasztása?
Csatlakozom az előttem válaszolóhoz. Megkülönböztetném a zuhanyozást és a kádnyi vízben fürdést. A zuhanyozás jóval kevesebb vizet használ, egy teli kád az általában 150-200 liter. A kádtöltő csaptelep is számít benne mert a hagyományos kádtöltőknél a zuhany gomb visszapattan ha túl kicsi a vízmennyiség, így szappanozás közben nem lehet bármennyire levenni a vízmennyiséget és spórolni a vízzel. Ezért jók a termosztátos csaptelepek, azok amiknek két oldalon van egy egy tekerő gombja, egyik csak a vízhőfokot állítja a másik meg csak a víz mennyiséget, itt van egy nyomógomb ami engedi még kisebbre venni a vizet. Ilyen csapteleppel és persze spórolósan 10 liter vízből meg lehet zuhanyozni. Itt sok variáció van minden változatnál mert ugye van aki kádba engedett vízben fürdik de nem engedi tele, kérdés meddig is enged bele vizet. Zuhanyozni is lehet fél órát maxon folyatva és spórolósan is és lehet 15 perc alatt is.
Mosogatni is lehet ugyanígy spórolósan és pazarlóan.
Így erre a sok változós kérdésre én nem tudok túl konkrétat válaszolni mivel eltérően alakulnak.
Ez a termosztátos csaptelep.
Nem kell semmiféle termosztátos csaptelep. Sima egykaros csapteleppel egy mozdulat elzárni a vizet szappanozáskor. Egy másik mozdulattal pedig megnyitod, a hőmérséklet pedig ugyanaz, mint amikor elzártad.
Mi ketten vagyunk, reggel-este zuhanyzunk. Automata mosógéppel mosunk, a mosogatás nagy része pedig mosogatógéppel történik. Az átlagos vízfogyasztásunk így 8 m3 havonta.
8millió ilyen kérdést tettek már fel itt. 1-2t visszanéznél és megtudnád.
Amúgy az átlagfogyasztás egy 4 tagú családnál(2felnőtt 2 gyerek) 10m3/hó.
Minek annyit pancsikolni mint a kiskacsák.
Én nem vagyok izzadós, ezért 2 havonta fürdök, csak langyos vízben. Ez így egész évben 6 alkalom.
Így egész tűrhető a vízszámlám.
Az az érdekes,hogy én pl egyedül élek kis garzon panel lakásban egy nagyvárosban. Nagyon ritka,hogy itthon fürödjek,mert a melóhelyen van rá lehetőség és ott mindig élek is vele és így is havi 2 m3 víz elfogy,pedig vadiúj az almérő.
Ruhát mosni is ritkán szoktam(havi 2 mosás talán, az olyan 120-max 200liter mert régi mosógép van). Ezen kívül állandóan iszok,teát csinálok stb, de az megint minimális mennyiség kéne legyen. Legyen 120liter 1 hónapra. Aki ennyit iszik az rendszeresen jár pisilni is, emiatt nyilván van extra vízhasználatom. Egy wc tartály alkalmanként 10litert simán eldurrant, Meg a sok kézmosás.Alkalmanként mosogatás. Gondolom utóbbi kettő a nagy víznyomás miatt sokat számíthat ha sokáig nyitva van a csap.
Szóval nekem fürdés nélkül is meg van a 2m3/hó/fő
Fürdés kádban meg mondjuk 60-100liter víz/alkalom. (lemértem,nálunk 55-65liter között ideális a vízmennyiség a kádban)
Ha minden nap napi 2x fürdenék 30napon át kádban az kb +3,3-3,9 m3-t jelentene csak a fürdésre. Vagyis 5-6m3 lenne a fogyasztásom. Nyilván aki naponta 1x fürdik az feleannyit fogyaszt, vagy ha ugyanazt a vizet használja/ rövidebb ideig zuhanyzik az kevesebbet használ.
Falun kisebb nyomás mellett(pl 1,5-2 bár) zuhanyozni kevesebb víz fog fogyni ugyanannyi idő alatt zuhanyzáskor,mint pl a belvárosban ahol 5-6báros nyomás is lehet. De nyilván zuhanyrózsa és zuhanyrózsa között is van különbség. Egy full luxus zuhanyzó ami minden irányból veret az megint több vízfogyasztást jelent egységnyi idő alatt.
Általában 5-10perc zuhanyzási idő felett már gazdaságosabb a kádban fürdés,de nagyban függ a zuhanyzó átfolyási vízmennyiségétől és a kádba szánt vízmennyiségtől.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!