Villany kifizetésének megkerülése?
Áramszolgáltató ügyfélszolgálatán dolgozom.
Sosem fizeted az előző lakó fogyasztását.
Van egy mérőállás, amivel megtörténik az átadás-átvétel.
Ezzel a mérőállással készül egy végszámla, ezzel szüntetik meg a szerződést.
Utána átkerül a te nevedre, és 0-ról indulsz.
Vagyis inkább úgy írom, hogy tiszta lappal, mert ha a mérő 8567-en áll, akkor a te szerződésed innen indul.
A kérdésed eleje nem teljesen tiszta, hogy mit akarsz kikerülni. Ha megkapod a számlát, akkor ki kell fizetni, hiszen azt a mennyiséget elhasználtad. Ha nem fizetsz, kapsz felszólítókat, és egy idő után kikapcsolnak. Ezt 99%-ban akkor is meg tudják tenni, ha nem vagy otthon, vagy nem engeded be a szerelőket.
A 100 ezres számla kiérkezését max úgy tudod megakadályozni, hogy a leolvasót nem engeded be. DE ez is körülményes, mert többször visszamegy, és bújkálnod kell előle. Ha kertes házról van szó, heteken át nem leszel a kertben, mert bármelyik idegen lehet a leolvasó?
Így kaphatsz egy becsült számlát, de annyira nem jó megoldás, mert a rendszer minden alkalommal jelezni fogja, hogy nálad kimaradt a leolvasás. Rendszeresen leveleket fogsz kapni, és egy idő után a szolgáltató a jegyzőtől kér segítséget, aki kiad egy papírt, hogy az engedélyed nélkül is be lehet lépni az ingatlanodra, mert eddig akadályoztad a hivatalos személy munkáját. (igen, a leolvasó is annak számít)
Ez egy hosszú folyamat, nem 1-2 hónap, de ha közben tovább használod a villanyt, és nő a tartozásod, több százezres számla is lehet a vége. Nem egyszer találkoztam ilyen esettel. A részletfizetési kérelmeket minden esetben egyedileg bírálják, és ha nálad nyoma lesz ennek a kis afférnak (nyugodj meg, lesz nyoma), akkor elestél a részlettől. Vagy előkeríted a pénzt a föld alól is, vagy - immár áram, fény, melegvíz, internet (bármi, ami árammal megy) nélkül olvashatod a végrehajtó levelét.
Ez már tényleg a legvége, de letilthatják a munkabéredből, vagy ha túl sok, akkor ráterhelik az ingatlanodra, és egy ki nem fizetett villanyszámla miatt kihirdetik az árverezést. Eddig nem szokott eljutni a folyamat, mert az emberek tényleg a föld alól is előkerítik a pénzt. Vagy ha olyan családról, egyénről van szó, aki minden egyes szolgáltatónál csak halmozza a hátralékokat, akkor több milliót is összeszed, de az ilyeneknek általában nincs munkájuk, és vki más nevén van a ház, így be sem lehet hajtani. Remélem elég részletes voltam, ha mégsem erre gondoltál, fejtsd ki bővebben.
az adás-vételinek semmi köze a nullás igazolásokhoz, nincs ilyen, hogy csak így lehet eladni a házat.
pont azért, amit írtam, a régi tulaj tartozása mindig az ő tartozása marad.
nem az ingatlanhoz kötődik a tartozás, hanem a személyhez, hiszen a szolgáltató a személlyel áll szerződéses jogviszonyban.
ha megtörtént az adás-vétel, utána kell menni a szolgáltatókhoz - víz, villany, gáz, stb - intézni az átírást.
az új tulajjal akkor is szerződést kötnek, ha a réginek van tartozása.
tudod, miért? mert senkit sem lehet megakadályozni abban, hogy szerződést kössön! az új tulaj megkapja a maga szerződését, az addig elfogyasztott mennyiséget pedig leverik a régi tulajon.
legalábbis az áramszolgáltatóknál így megy.
hidd el, több százszor, de lehet, hogy több ezerszer elmondtam már az elmúlt 10 évben az ügyfeleknek.
a 3-as kicsit érthetetlen, kinek kell fizetni?
mit akartál írni?
Így van!
Akinek a nevén volt az óra, annak a sara marad a díj, míg ki nem fizeti. Átírás után az új mókus fizeti a fogyasztottakat...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!