Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hirtelen 5szörösére! Növő...

Hirtelen 5szörösére! Növő gázfogyasztás, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A mai nap akartam bediktálni a gázfogyasztást, és azt vettem észre, hogy elvileg a legutolsó diktálás óta közel 400 m3 gáz fogyott el. Az előző hónapokban ez 80 m3 volt, és azok is hasonlóan hidegek voltak, sőt a fogyasztási szokásunk sem változott (ugyanúgy fűtöttünk, főztünk, fürödtünk). Egy 40 nm lakásban lakunk ketten, egyszerűen elképzelni sem tudom hova tűnhetett el ennyi gáz... Felhívtam a Tigázt, azt mondták ellenőrizzem a diktálást, de az biztosan jó, felírtam magamnak, sőt december végén ugye ők olvasták le. Ekkora gázmennyiség ha szivárogna, már rég felrobbant volna a bérház... De nem is éreztünk soha gázszagot sem. A tigáznál azt mondták, hogy több 10ezer forint a vizsgálat... Mi a francot lehet ilyenkor csinálni? Egyszerűen annyira tanácstalan vagyok, lehetetlennek tűnik, hogy 5szörösére ugorjön a fogyasztás egyik hónapról a másikra csak úgy... Ha valaki tud kérem segítsen valami ötlettel:(

2015. febr. 21. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha biztosan nem lopja senki a gázodat, akkor kell kérni egy mérőcserét ill. a meglevő laboratóriumi ellenőrzését. Esetleg, ha van 1-2 nap, amikor nem használjátok, akkor meg kell nézni, hogy van e kimutatott fogyasztás.
2015. febr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyet tudsz,hogy kifizeted .Az óra azt méri amit fogyasztasz

ha nem is teszik .Talán előzőleg sem lett pontosan leírva,még véletlenül is el néz az ember egy számot.Máris itt a nagy különbség .Még olyan nem fordult elő a történelemben ,hogy egy óra hitelesítése után a fogyasztónak lett volna igaza .Aztán ezt is meg kell fizetned .

2015. febr. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Feljegyeztem az utóbbi hónapokban diktál mérőállásokat, és biztos, hogy pontosan:( Két éve lakunk ebben a lakásban, a legtöbb, amit elhasználtunk 100 m3 környékén volt... Egyszerűen esélytelennek tartom, hogy ennyi elmehetett egy ilyen pici lakásban.

Most lekapcsoltam mindent, egy darabig így marad, hogy változik-e valami.

2015. febr. 21. 16:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Tényleg elég valószínűtlen történet, bár éppen a január volt a leghidegebb, a fűtési jegyzőkönyveim alapján. És ugye a december közepei leolvasás óta, ha most olvasod le, az már két hónapnyi fogyasztás.

Azt még el tudom képzelni, hogy a gázóra megáll, mert elromlik. De azt, hogy gyorsabban forogjon...


Biztos, hogy most jól olvastad le?

Karácsonykor nem voltak sokat fürdőző vendégek?

Nem lett valamelyik készülék kicserélve?

Valami oka kell hogy legyen...

2015. febr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!