Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Legolcsóbb hőszigetelés?

Legolcsóbb hőszigetelés?

Figyelt kérdés
Padlásfödémet szigetelném.Ilyen olcsók lennének a gyapotos szigetelések.A lépésállóak miért 10x drágábbak?

2014. márc. 20. 19:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
a természetesek elég drágák. lépésálló tömörebb-több. csináld nádlemezből, van 5-10cm vastag vagy több rétegben, és vályoggal lesározni vastagon.
2014. márc. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igazából már van szigetelés,de ez ilyen termobeton 10 centi vastag kb.,de nem olyan jó már a 19cm-es betonon.Kicsit sok a fűtésszámla,a fal,s az ablakok is jók viszonylag.
2014. márc. 20. 20:20
 3/14 A kérdező kommentje:
Mit értesz természetes alatt?Gyapot árat láttam 400ft nm áron.
2014. márc. 20. 20:23
 4/14 gomzoli ***** válasza:

Csinálhatod hungarocelltáblákkal is, ha a padlás padlója teljesen sík. Nem sokkal drágább mint a hasonló vastagságú kőzetgyapot. Megfelelő vastagság (pl. 10 cm) esetén meg már (óvatosan) lépésállónak is mondható.

Mi gyapottal szőnyegeztük le a miénket (15 cm), és pallókat fektettünk rá "közlekedőnek", pl. a kéményig, ha egy évben 1-2-szer fel kell menni, úgy is jó. Nem használjuk kacattárolónak, vagy ilyesminek a padlást, teljesen üres.

A hőszigetelés télen-nyáron érezhetően jó!

2014. márc. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 gomzoli ***** válasza:
A mi esetünkben 110 m2 felületre a 5+10 cm-es gyapot összesen kb. 160-170 ezerbe került. Munkadíj nem volt, magunk csináltuk.
2014. márc. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Igen jól látod a problémát.

Ha nem akarsz járni rajta kb. 100 eFt-ből megúszható.

Ha járni akarsz rajta, akkor kb. 1 milla.

2014. márc. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A legolcsóbb szigetelőanyag a levegő. Ez van pl. a üveg-, vagy kőzetgyapotban is. Ennek feltétele, hogy ne fujja át a szél, tehát egyhelyben maradjon az a levegő. Ha nincs járkálva, akkor megéri alálécezni, így egy 5cm légrést hagyva, de ez a rész zárt legyen.
2014. márc. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én a padlásra raktam egy réteg könnyű hungarocell, és a tetejére 4 cm keményebb járhatót.

Piros, ill sárga csík volt a szélén ez jelölte a keménységet.


A teteje járható volt, de leöntöttük még betonnal.


Mai eszemmel én is nádat használnék és sarat. Igazán környezet tudatos megoldás.

2014. márc. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Értem.De ha nem járhatót csinálok,ugye nem azt jelenti,hogy 1 évben 1x se lehet felmenni?
2014. márc. 21. 14:49
 10/14 anonim ***** válasza:
De. Ha csak úgy nem, hogy félrehajtod a táblákat/tekercseket, magad után meg visszapakolod. Szoktak emiatt járható járdákat csinálni bele, pl.EPS-ből.
2014. márc. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!