Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Házi villanytelep. Kinek van...

Házi villanytelep. Kinek van otthon? Hálózatról levált háztartások érdekelnek, mennyi munkával jár és mennyit spóroltok?

Figyelt kérdés

2014. dec. 15. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Többször meg szerettem volna csinálni, de a gazdaságossági számítások mindig elriasztottak (a reklámok ellenére mindig jelentősen magasabb ár jött ki, mint a hálózati)

A számításokat a következő rendszerekre végeztem el (már nincsenek meg):


Hálózati gázról hajtott generátor, aminek a hűtése adja a fűtést és a meleg vizet (nagyban valószínűleg megérné)


Napelem Szintén nagyon drága (nekem 20 évre számolva kb. dupla ár jött ki )

2014. dec. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Napelem rendszer 1kW-5kW

[link]


[link]

2014. dec. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én megcsináltattam, amikor leestek a kamatok, mert inkább beruházásba fektettem a pénzem, mintsem 2%-ot adjon a bank érte. 3,5 kW-os 14 táblából álló napelem rendszerem van, ami fedezi a családi házam szükségletét.

Én nem váltam le az EON-ról, sőt. Helyben tárolni az elektromos energiát akkumulátorokban nagyon nehéz lenne, pláne egy-két borongos HETET áthidalni, egyenlő a lehetetlennel. Szerződtem a szolgáltatóval, hogy amikor süt a nap és termelek, akkor feltöltöm a hálózatára az áramot, és este, meg télen majd szép apránként elfogyasztom.

A rendszer kulcsra készen szereléssel, teljes ügyintézéssel és inverterestől 1,7 millió volt, 5 év teljeskörű garanciával. Úgy számolom, tíz év alatt bejön az ára, addig csak egy új invertert kell majd venni. Onnantól 10-15 évig a termelés már a nyereség. Ja, és máris jó érzés, hogy egy peták villanyszámlám nincs...

Ha feldobom a talpam, az asszony is el bírja a rezsit, mert hőszivattyúval fűtök, a fűtés-melegvíz is bagóért van...

2014. dec. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Juliusz48 ***** válasza:
Nekem csak 450W nyi napelememm van. Megtakarítottam vele kb 450KWh energiát, aztán visszakapcsol a rendszer a hálózatra. Persze behez így akuk is kellenek az inverter mellé. De igazán ezután kezdtem el gondolkodni mivel mindig át lellett alakítani a feszültségeeket, ezért átalakítom a világítást 12V LED re. Ezzel láthatólag még kb 400-500KWh megtakarítást értem el. Most nagyjából a rezsicsökkentésse együt a felinél tartok a legdrágább évemnek.
2014. dec. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
4-5 fő/20 év alatt nemigen térül meg a beruházás. Amikor az energetikusi sulit végeztem, sokszor számolgattam, de a "hivatalos" adatok sehogy sem akartak összejönni.
2014. dec. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem energetikus vagyok, hanem egyszerű vegyész. De minden kinn van a neten. Az OMSZ honlapján ott van a napsütötte órák száma szinte megyénként. A nagy gyártók honlapján is kinn van minden, korrektül. A legtöbb telepítéssel foglalkozó cég még azt is kiszámolja, hogy egy év alatt mennyit termel egy 1 kWp (p=peek) rendszer egy év alatt [ha nem tudnál szorozni rendesen]. Az MNB honlapján kinn van, hogy mennyi az EUR HUF keresztárfolyama.

Persze friss adatokkal kell számolni, és nem 2000 előttiekkel, mert akkor nyilván drágább volt még a napelem.

Márkás nyugati cuccokkal 10 év körül lesz nullszaldós egy mostani állami támogatás nélküli beruházás, a maradék 10-15-20 év bónusz, moondjuk egy vagy két invertert kell venni a teljes futamidő alatt plusszba.


Ugyenezt kínai cuccokkal fele bekerülési költséggel meg lehet oldani!

2014. dec. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Amit írsz, az rendben van, utolsó. Csak ne felejtsd el, hogy a gyártók is, a telepítéssel foglalkozó cégek is a piacról élnek. Nekik az a dolguk, hogy eladják a terméket, a szolgáltatást. Eladni pedig úgy lehet, hogy kiemeled a jót, és elmismásolod a rosszat.
2014. dec. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
43%
Házilag kell csinálni a rendszert akkor nem kerül milliókba hanem megvan 2-4százezrből. Én nem csinálnák semmit ami csak 10-15 év múlva térül meg talán, mert az rengeteg idő,addig bármi történhet. Pl tönkremegy az egész és lehet költeni felújításra ami megint kitolja a megtérülési időt és így kb soha nem éri meg a rendszer . Ami elviselhető ,az a 3-4 éves megtérülés.
2014. dec. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!