Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ti is elkezdtetek már fűteni?

Ti is elkezdtetek már fűteni?

Figyelt kérdés
Hétköznap sokat dolgozok, keveset vagyok otthon, így annyira nem foglalkoztam még a fűtéssel. A mai napomat viszont otthon töltöttem, és befűtöttem. 25 fok volt a lakásban. Az a baj, hogy nekem minimum kell 23-24 fok, hogy jól érezzem magam. Vajon magas lesz így a számla? (korábban máshol laktam)

2014. szept. 27. 23:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Itthon 21 fok van még nem fűtünk,főleg hogy sokat vagyunk kint. Én viszont a munkahelyen (dísztárgy,kisbútor, kiegészítő bolt) fázom a 17 fokban. már prémes dzsekiben vagyok bent. 23/l. kedves kérdező Neked a munkahelyed meleg?
2014. szept. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Igen, ott még nincs fűtés, de meleg van.:)
2014. szept. 28. 21:11
 13/22 anonim ***** válasza:

Nem én fűtöttem be, hanem a termosztát indította el a fűtést, mert 21,5 fok alá csökkent a hőmérséklet.

Egy köbméter gáz ment el, és jó meleg lett. Nekem megért 130 forintot... kisgyerek is vannak...

2014. szept. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Csak a gyerekszobában megy a konvektor, az is csak őrlángon. A ház többi részében még nem kell fűteni.
2014. okt. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nem, nem fűtöttünk még. Sőt néha nyitott ablaknál alszom, de általában nem egész éjszaka van nyitva. Szándékosan, edzem a szervezetem. És túlöltözni sem szoktam. Persze ízlések és pofonok.

Nézd, ha megszoknád, hogy pár fokkal hűvösebb legyen, akkor elég súlyos tízezreket spórolnál meg. Csak mondom. :)

2014. okt. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nálunk 16.-án indították a fűtést és én egyáltalán nem örültem neki. Fűtés nélkül is 23-24 fok volt a lakásban még! Azóta is volt olyan, hogy egész nap nyitott ajtó mellett is 24 fok volt. Szóval nem lett volna rá szükség, de már hivatalosan fűtésszezon van így beindítják, ha nem is nagyon. Azért bosszant, mert én is 23-24 fokot szeretek és ez meg is volt addig is és az idő sem lett azóta rosszabb, szóval tényleg teljesen felesleges fűtést indítani, viszont fizetni persze majd kell érte, meg mér a számláló. Levenni meg nem szabad, mivel indításkor napokig maxra csavarva kell hagyni, hogy ne legyen levegős. Csak pár nap múlva lehet letekerni. Szóval most majd fizethetek a teljesen felesleges fűtésért. Szerintem ha 23 fok alatt didergő ember azt mondja, hogy felesleges fűteni, akkor pedig tényleg az. Mindegy, a társasház örömei..
2014. okt. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
65%

Hát, elvileg 20°C-ban éreznéd magad a legjobban. 18-22°C a reális hőmérséklet.

Nálam még 22°C van, pedig még egyszer sem ment semmilyen fűtés sem. Nyáron nagy reménnyel 20°C alá lehet vinni, akkor az esik jól, télen meg inkább a 20-22°C.

Persze a hőérzeten nagyon sokat számít a páratartalom illetve a padló burkolata. Köves felületet sokkal hidegebbnek érzed, mint egy mélybarna fán. (színek és felületek pszichológiai hatása)

Ha túl száraz a levegő, nem jó, de ha túl nedves, az sem. Néha egy kicsit magasabb páraszint 2-3°C-al is megdobja a hőérzetet. Vegyél egy egyszerű kis páratartalom mérőt, és szellőztetéssel illetve párologtatással tudsz változtatni a lakás páratartalmán.

Ahhoz, hogy alacsony számlát tarts, több dolgot is tenni kell.

Szigetelj minél jobban. Ha elmész, vedd le a fűtést (konvektornál takarék, cirkónál 19°C, gázos kályhánál szintén csak őrláng menjen), és ha hazaértél, akkor fűts csak be. Éjszakára megint vedd le.

A szellőztetés legyen rövid és intenzív, ne pedig csak bukóra vagy résre nyitott ablak több órán át.

A fény is segít. Ha több a fény, melegebbnek fog hatni a hely.


Nagyon sok apró kis trükk létezik még. Haérdekel, írj privátban!


Remélem idén legalább november végéig nem kell fűteni és abban is, hogy segíthettem.

2014. okt. 22. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Szerintem írhatnál ide is! Én azzal spórolok, hogy szoktatom magam a hűvöshöz... :D (de sajnos a kolleginák a munkahelyen 25 c-ra tekerik a klímát és ettől szenvedek, meg lerontja a "szoktatási eljárásom"... :S )
2014. okt. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
46%
Hőtárolós elektromos kályhával ezt nem lehet megtenni (éjszaka lekapcsolni), az ugyanis éjszaka tölti fel magát. De azzal is lehet takarékoskodni, nem kell 3-ra kapcsolni és 35 fokra beállítani.
2014. okt. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Jó szigetelésnél pont nem sokat számít, hogy letekeri-e az ember olykor, mert a hőmérséklet szinte semmit nem változik attól, hogy pl. fél napig nincs fűtés. Gyengébb szigetelésnél persze számít.


A szellőztetés nem feltétlenül csökkenti a benti túl magas páratartalmat, ezt ezen a nyáron különösen megtapasztalhattuk. Mi a napokban már elkezdtük használni a párátlanítót, muszáj, különben kockáztatjuk a penészt a szinte állandó 70% fölötti páratartalom miatt, már amennyiben a páramérő helyesen mér. A párátlanító szerint valamivel kevesebb van, de így sem az ideális. Úgy 5 óra alatt szedett ki a levegőből 3 liter vizet, napi ennyi azért segít valamit, de 60% még nem sikerült menni. Télen legalább ér valamit a szellőztetés, most még mindig túl meleg van hozzá, illetve nem eléggé száraz.


A ház hőmérséklete egyébként kellemes, bár ilyen hűvös napokban elkezd hűlni. Igazi fűtést majd valamikor novemberben kapcsolunk, nemrég még egészen meleg volt...

2014. okt. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!