Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ti is elkezdtetek már fűteni?

Ti is elkezdtetek már fűteni?

Figyelt kérdés
Hétköznap sokat dolgozok, keveset vagyok otthon, így annyira nem foglalkoztam még a fűtéssel. A mai napomat viszont otthon töltöttem, és befűtöttem. 25 fok volt a lakásban. Az a baj, hogy nekem minimum kell 23-24 fok, hogy jól érezzem magam. Vajon magas lesz így a számla? (korábban máshol laktam)

2014. szept. 27. 23:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ment már párszor a fűtés idén...
2014. szept. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi fűtünk egy hete, de csak éjszakára. 22,5 fokon van a termosztát. A földszinten 23, az emeleten 24 fok van.
2014. szept. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
71%

Én tegnap este gyújtottam be először, mondjuk én amúgy is terveztem hogy szezon előtt befogok gyújtani mert idén újítottuk fel a házat ablakcsere, akkor radiátor csere, a vízteres kazánt is kandallóra cseréltük és új helyet kapott a ház központi részébe, raktuk át ahol még az előző tulaj kályhával is fűtött, oda tettük be és kötöttük át a vízteres részt hogy hatékonyabb legyen a fűtés mert a vízteres kandalló nem csak a radiátorokat hanem a környezetében lévő levegőt és szépen felfűteni így sokkal jobb lesz az idő az alsó szinten is, ahol régen még fűtés alatt is fáztunk. főleg hogy központi részre került át a kandalló.


Persze azért gyújtottam be hogy kipróbáljuk, mert igaz nyáron egyszer egy hűvösebb hajnalba szintén begyújtottam és ott tüzeltem el csomó felesleges papír hulladékot de most élesbe is megvolt a próba részben ezért is gyújtottam be. Pedig én 18-20 fokos lakásban is elvagyok. Igaz hogy a barátnőm fázós, de mondta hogy ő is jól érzi magát, főleg hogy az ablakcserékkel jobban megtartja a ház a meleget mint előtte. És persze elég volt felfűtenem a falakat ma már szinte be sem kellett gyújtanom, mert minek. Már most érezni hogy spóroltunk vele, pedig tavaly ilyen időbe már javába fűteni kellett estére.

2014. szept. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Aha, 3 napja délután fel van véve 21-re, este 19-re. Még nem vészes a lehűlés, mert csak óránként 5 percre kapcsolbe a kazán.
2014. szept. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
71%

Dehogy, inkább majd novemberben. Remélem, a végén, bár ehhez megfelelő időjárás kell :)

Nem vagyunk fázósak, viszont a ház jól szigetelt és a hőtároló tömege sem pici, plusz itthon vagyunk egész nap... Nincs hideg, bár nem mindig vagyok rövidujjúban bent.

Az egyik szomszéd már rég fűt...


Ilyenkor csökken pár fokot a hőigényem. Míg nyáron 25-26 fok fölött kezdek el haldokolni, télen a 22-23-ban is szenvedek, ezért van a szobákban 18-21 fok, lent (konyha, előszoba, fürdő) kicsit kevesebb. Számunkra ez az ideális. Nekem valahogy logikus és kényelmes is, hogy télen hidegebb van bent is. Egy hűvösre klimatizált iroda összezavar bennem valamit a nyári kánikulában (plusz megfázom, éppúgy, mint egy forró szobában télen, mondjuk utóbbi esetben nyitott ablak mellett kell aludnom és az nem jó. soha máskor nem fázom meg).


A számla a hőmérsékletkülönbségen túl ugyebár a lakás méretétől s a szigeteléstől függ igen erősen (plusz attól, hogy mivel fűt az ember, ugye). Plusz ha egy hidegebb lakást kell felfűteni, akkor a falakat is fel kell melegíteni az elején, ami elég sok, hiszen az sokkal nagyobb tömegű, mint a levegő...

2014. szept. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
MI pont ma gyújtottunk be. Éjjelente már hideg van, és nem szeretnék lebetegedni.
2014. szept. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
71%
Két éjszakára bekapcsoltuk a hőtárolós kályhát, de nincs hideg a tetőtérben sem.
2014. szept. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
63%

" kell 23-24 fok, hogy jól érezzem magam. Vajon magas lesz így a számla? "


-szöszi,fogalmunk sincs,hisz azt se írtad meg ,hogy egy szobát fűtesz e ,vagy egy egész családi házat,meg hogy villannyal nyomulsz e ,netán termálvízzel ,szóval a franc se tudja,hogy milyen magas lesz a számlád,

2014. szept. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Télen sem fűtjük fel a lakást nappal 20-21 foknál jobban. Ez a normális. Ha kimegyek a hidegbe, akkor nem fázok meg olyan hamar. Csak rossz szokás, hogy kell a 24 fok.

Pár fok különbség nagyon megdobja a fűtésszámlát.

2014. szept. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Gázzal fűtök egy lakást. Nagyon szeretem a meleget.:)
2014. szept. 28. 08:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!