Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Be lehet e hajtani a tartozásá...

Racska1974 kérdése:

Be lehet e hajtani a tartozását a lakóknak?

Figyelt kérdés
A lakásszövetkezet gyűlésén hallottam egy olyan információt, hogy legalább 50 milliós tartozása van a lakóknak (közös költség, hideg víz, szemétszállítás) és ezt nem tudják behajtani rajtuk. Szeretném tudni, hogy ez valóban így van vagy csak nem akarnak vele foglalkozni, mivel a többi lakos közvetve kifizeti helyettük.
2014. márc. 25. 07:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Hát valakinek a vérén nekik is jól kell lakni ,, meg a gyermekeiknek is fel cseperedni egészségesen .... A lakógyűlésen a szavazók meg mint birkák bólogatnak még ha csak egy kérdést, gyenge viccet hallanak akkor is : IGAZA VAN , IGAZA VAN, IGAZA VAN, .....
2014. márc. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 gungasam ***** válasza:

Az én társasházam is tartozott fűnek fának. Eltünt, föléltük a tartalék 9 misit meg még 13 misit mínuszba mentünk.

Kis palotaforradalommal kirúgtuk azonnal a képviselőt(nem adtunk neki felmentést, ami azt jelenti, hogy még utólag felelőssé tehetjük ha baj derül ki a könyveléséről).

Bas*ott behajtást rendelni az adósokkal szemben.

Ügyvédi megbízást kell adni bírósági végrehajtáshoz azok ellen akik 3 hónapnál többel lógnak. Akik "csak" 3-5 havi lemaradásuk van (de "fizetgetnek") azokkal külön havi törlesztési szerződést kell kötni, amit szigorúan figyelni kell, ha lemarad -behajtóhoz megy.

Felemeltük a közös költséget is egy évre. Vagyis mi is fizettünk más helyett, de mára már kur*ára odafigyelünk a közös-képviselő viselt dolgaira!!!!

Mára adósságmentes lett a ház, visszavettük a közös költséget a régi szint alá, és mindenkire aki nem fizet(3 hó) ráküldjük az ügyvédet, hogy be lesz hajtva.

Sajnos így is van aki áramot lop vagy vizet, de az egész tulajdonképpen egy folyamatos harc ellenük.

Ráadásul partizán harc mert a törvények a tolvajt is védik.

Mindent a meglopottnak kell bizonyítani, ráadásul azok lopnak akik nem fizetnek és kur*a jól megy nekik.

Az új közös-képviselő kevesebbért dolgozik mint a régi és 2x olyan hatékony. Az új gondnok is egyben takarító, szintén olcsóbban vállalt.

Ha lakók letojják a közgyűlést, nem védik a jussukat akkor úgy kell nekik.

Egy tulajdonosi közgyűlés akárhány ember is akkor is határozatképes ha előtte egy határozatképtelen gyűlés befulladt a megjelentek létszáma miatt.

2014. ápr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 gungasam ***** válasza:

A közös-költségből minden lehetőt ki kell szervezni a lakókra. Így egyéni szerződésben állnak a szolgáltatóval (még a szemétszállítás is!!!). Ezután ha elmarad a közös-költséggel akkor legalább nem a szolgáltatónál növeli a tartozását a háznak, vagyis a házon nem hajtanak be.

Végszükség esetén, ha elég nagy az összefogás a nemfizetők ellen, az alapos eldöngetésük is szóba jöhet megfelelő számú markos tulaj személyes végrehajtásában.

2014. ápr. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk mára három parazita család megszüntette a közgyűlés értelmét ,,, és sajnos senki nem ül oda nézni a pofifájukat :) De így is döntésképesek , volt már párszor amikor jogot akartak alkotni a Magyar jog , törvényi rendelkezés felett :DD Úgy jó a közösség ha elviselhetetlen !!
2014. ápr. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tényleg jól eset látni, hogy máshol sikerült az összefogást megvalósítani. Nemsokára gyerekünk lesz és szeretnék egy tisztább biztonságosabb környezetet. Még egy honlapot is csináltam a háznak, körbejártam a lakókat, hogy emberek itt le lehet írni ha valaki úgy gondolja, hogy gondok vannak. Nagyon sokan megnézték, de csak 2 ember írta le a véleményét. A ház felső emeletein (10 emeletes panel) nem érdekelte őket, hogy a negyediken egy cigány banda tanyázik, a másodikon hajléktalanok az elsőn meg a folyosón ott alszik részegen egy szomszéd. Viszont zavarta őket, hogy valakinek a kutyája a 8-on folyton belehugyozik a liftbe. Mások a lépcsőházban dohányoznak. Tehát nem tudnak összefogni, mert valamit mindegyik tesz a másik ellen. Már írtam a közgyűlésről. Nem vagyok jogász (villamosmérnök), nem tudom megítélni, hogy a kifogások amit ott hallottam a vezetőség részéről mennyire igazak. De amiket itt leírtatok, az alapján itt valami nem stimmel, de összefogás nélkül nem megy. Már így is rám haragszanak a házban azok akiket a többiek a honlapon bepanaszoltak. Pl.a lift miatt. Én egy nagyon jó ötletnek tartom ezt a honlapot, mert felgyorsítja a házban lévő kommunikációt, és a mindenkit érintő információk azonnal elérhetőek.

A gond ott kezdődött, hogy senki nem tudta megmondani, hogy pl. kik felelősek a ház vezetéséért. Felkerestem a házmestert aki igen szerény képességű volt. Azt megtudta mondani, hogy ki a közös megbízott, de azt mondta, hogy ne zavarjam, mert beteg, és nincs helyettese. No comment. Ezek után, érdekes módon, a közgyűlésre a meghívót én nem kaptam meg.

2014. ápr. 11. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!