Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Be lehet e hajtani a tartozásá...

Racska1974 kérdése:

Be lehet e hajtani a tartozását a lakóknak?

Figyelt kérdés
A lakásszövetkezet gyűlésén hallottam egy olyan információt, hogy legalább 50 milliós tartozása van a lakóknak (közös költség, hideg víz, szemétszállítás) és ezt nem tudják behajtani rajtuk. Szeretném tudni, hogy ez valóban így van vagy csak nem akarnak vele foglalkozni, mivel a többi lakos közvetve kifizeti helyettük.
2014. márc. 25. 07:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha nincs elég jövedelmük, és a Bíráság nem rendelt el letiltást, akkor ráterhelik a házra.

De többnyire nem tudják behajtani.

2014. márc. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Józsi21 ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést a közös képviselőnek tedd fel,meg kérdezd meg mit tett a kintlevőségek behajtása érdekében.
2014. márc. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ez egy lakásszövetkezet és több 10 emeletes panel tartozik hozzá. A gyűlésen a jogász mondta, hogy nem lehet behajtani. Mert nincs pénzük és már irreálisan nagy a tartozásuk. Miért a többi lakosnak kell megfizetni?
2014. márc. 25. 12:42
 4/15 Józsi21 ***** válasza:

"Miért a többi lakosnak kell megfizetni?"

Mert "Közös lónak túrós a háta!",bocs de a kérdésedről elsőre ez jutott eszembe.

Azt nem értem,hogy a jogász miért nem kezdeményez végrehajtást a renitens lakók ellen?Ha jól tudom (javítson ki valaki ha nem)ez a követelés adó módjára behajtható,tehát a követelők előbb-utóbb mindenképpen a pénzükhöz jutnak.

2014. márc. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Tehát, ha jól értelmezem a szavaidat akkor a jogásznak a bűne, hogy ez ennyire elszaladt, és ő nem ment utána? Csak lenne jobban átlátható ez az egész.
2014. márc. 25. 14:11
 6/15 Józsi21 ***** válasza:

A jogász csak akkor,és abban dolgozik amire megbízást kap.

Aki a ház ügyeit intézi,azt kellene elővarázsolni,és kérdőre vonni.Szerintem.

Amúgy lehet hogy folyik a vh.csak az egy elég hosszú folyamat.

2014. márc. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A közgyűlésen többek között erről volt szó. Ott volt az egész vezetés az elnökkel együtt. Tehát az elnök is tisztában van a helyzettel.Én úgy gondolom, ez olyan jelentős összeg, hogy nem hirtelen keletkezett. Lett volna idő elrendezni. Tehát a kérdés még mindig ugyanaz: Be lehet hajtani vagy nem?
2014. márc. 26. 07:08
 8/15 Józsi21 ***** válasza:

Valamennyit biztos hogy be lehet hajtani.Kérdés hogy mennyi idő alatt?A nemfizetők miért nem fizetnek?És így tovább...

A másik dolog az hogy így látatlanba semmit nem lehet 100%-ra mondani.A papírokból lehetne mondani valamit.

Kellene keresni egy független jogászt,vagy gazdasági szakembert aki átnézné az iratokat,és tudna tanácsot adni,esetleges további lépéseket tenni ez ügyben.Szerintem.

Az az igazság hogy itt (mint fentebb írtam)még releváns tanácsot sem lehet adni.Esetleg keress egy hozzáértőt Te kérj betekintést az iratokba,és nézzétek át!Szerintem ehhez jogod van.

2014. márc. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Lehet nem is a ti házatok adósodik , csak az ilyen-olyan BŰNszövetékezetek szeretik egybe túrni a dolgaikat , hogy még átláthatatlanabb legyen ! A mi társasházunk rendesen fizetett mégsem csinált semmit a szövetkezet nincsen pénz felkiáltással , de kértük a társasházi számlánk külön elszámoltatását , majd bírósági úton kiváltunk, ez is bizonyítja mennyire az érdekeinket szolgálták !

Van a házatoknak egy LB tagja meg kell kérdezni . De ezek mindig a lifttel fenyegetőznek ha a háznak nincsen pénze megjavítani ,a közösségi egy személyes szolgálatuk segít csak és kizárólag occcóban :DD Aki nem fizet rá kell terhelni az ingatlanjára mert működésképtelenné válik az épület . Vagy tárgyalni kell velük mert sokan arra utaznak ,hogy ha elérik a 400 000 Ft adósságot az önkormányzat rendezi adósságrendezés ürügyén ugyancsak a dolgozók adó forintjaiból .

2014. márc. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nekem is nagyon gyanús a dolog. A lakossági gyűlésen a megjelent szövetkezeti vezetőség tagjai mind nagyon durván el voltak hízva, a legdrágább ruhákban jelentek meg és roskadoztak az aranyékszerektől. Miden kérdésre az volt a válasz, hogy nincs pénz. Mire gondoljon ebből az ember.
2014. márc. 28. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!