Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy 4 tagú család mennyi KW...

PGabi35 kérdése:

Egy 4 tagú család mennyi KW áramot használ el 1 hónapban. Nagyon sokkallom a miénket, de lehet, hogy tévedek. Ti mennyit használtok? Köszi.

Figyelt kérdés

2013. nov. 12. 07:49
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
vettem fogyszatásmérőt, de úgy látom, hogy ez a kütyü csak a pillanatnyi fogyasztást mutatja. Szerettem volna pl egy mosást megnézni, de nem sikerült. Családi ház... gondoltam a szomszédra is, de... :-(
2013. nov. 12. 11:19
 12/17 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy csak a pillanatnyit mutatja a mérő, nem lehet gombnyomással váltani? Elég butaság, ha valóban nem mutat mást... :O


Egy számítógép azért többet tud enni, mint 30-40 kWh/hó állandó használat mellett... Nyilván erősen gépfüggő. Az enyém nem egy zabálós fajta, erre és a halkságra mindig figyelek, de fél nappal könnyedén eléri az említett mennyiséget, bele sem számoltam az erősítőt s lehetne régebbi monitorom, zabálós videókártyám s játszhatnék netezés helyett, az mind növeli a fogyasztást...


(Leírom a mienket is, bár nem tudom, mennyit segít, mi csak ketten vagyunk. A múlt hónapban úgy 200 kWh ment el, nyáron 150 vagy alatta, télen jóval több, mert villannyal fűtünk. A bojlert, fűtést, párátlanítást kivéve havi 100-140 kWh megy el.

2 számítógép, az egyik igen sokat megy, hűtő, bojler (viszont többnyire zuhanyozunk), főzőlap, mikró... A sütő még nem elektromos, a lámpáink takarékosak, led is van 1-2. Mindig rendesen kikapcsoljuk az eszközöket.)

2013. nov. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Egy számítógép azért többet tud enni, mint 30-40 kWh/hó állandó használat mellett... Nyilván erősen gépfüggő. "


Ne haragudj, de azt hogy csinálod? Ha valami félszobás gamer géped van, akkor érthető, de egyébként nem. A kérdező egyébként is írta, hogy csak hétvégén megy, nem ez a gond itt. A lepontozást azért köszönöm!


De egyébként ha érdekel egy átlagfogyasztás, akkor egy izmos gép fogyaszt kb. 2kw-ot naponta, 8-10 órában.

Egy normál gép max. 1-et, míg egy laptop csak 0,6-ot.


A tv-kre pedig átlagosan havi 10-20-at szokás számolni, attól függően mennyit nézi az ember.

2013. nov. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
15%
Nem írtad le , hogy falu , vagy város :DDD A városi lakáskiadás szerint 4 fő 160kw- 200-ig normálisan :) Vidéken több mert ott szeretnek mindennel bókolni hűtik a régi "bécsi hűtővel " filléres disznóvágási csontokat , csöves kukoricát ... Utána meg csodálkoznak miért van 70 ezres számlám pedig csak két hűtőládám van , meg a szarul szigetelt tetőtérben 2 légkondi, meg minden nap hegesztünk ,barkácsolunk, de semmire nem megyünk :DDD
2013. nov. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#13: Nem tudom, miért gondolod, hogy én pontoztalak le, eszembe se jutott, csak idióta esetekben jöhet szóba részemről az ilyesmi, a Te hozzászólásod pedig normális volt.

Nem ismerem a mai gépeket, az enyém kb. 6 éves, de direkt nem sokat fogyasztót vettünk, üresen 80W, a monitorom vadiúj, 15-20W? Nem tudom fejből. Az erősítőt írtam, hogy nem számoltam. Ez napi 2kWh fölött van alapból, nekem az egész nap 24 óra, de vegyük ki az alvásidőt, akkor is jóval 1kWh fölötti érték jön ki, s ekkor még a gép nem kapott rendes terhelést. Egy játékgép videokártyája jóval többet képes enni nagy terhelés mellett, mint az én egész gépem...

Igen, tudom, hogy a kérdezőnél nem megy sokat a gép, csak a Te hozzászólásodra reagáltam s meg próbáltam világítani azt is, hogy némely esetben a számítógép fogyasztása igenis nem apró tétel. Bocs, de ez tény.

2013. nov. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Szia!

Sikerült végül kideríteni, hogy mi eszi az áramot? Mi is 4 tagú család vagyunk, családi házban lakunk, idáig 200 kw volt a havi áramfogyasztás (plusz a bojler), ezt is sokalltam, de az utóbbi két hónapban már közel 300 kw megy el havonta.

2014. jan. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
0%
Ertem en hogy fejletlenebb orszagban elek mint ti. De mi siman elnyomunk 1000-1500kwh aramot egy honap alatt,3tagu csalad 180nm es nem sokkaljuk. :-D
2017. jan. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!